Haberler

Kütahya'da Arsenik Oranı Yüksek Çıkan İki Kuyu Kapatıldı

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Emet ilçesinden genel görüntü Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca'nın açıklamaları - Emet'te şehir şebeke hattına içme suyu sağlanan kuyulardan ikisi, sınır değerin üzerinde arsenik tespit edilmesi nedeniyle kapatıldı Belediye tarafından yapılan anonslarda, vatandaşların bir süreliğine şebeke suyu içmemesi uyarısında bulunuldu Kütahya'nın Emet ilçesinde, içme suyu ihtiyacının karşılandığı 6 kuyudan ikisi, sınır değerin üzerinde arsenik tespit edilmesi nedeniyle belediye tarafından kapatıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Emet ilçesinden genel görüntü

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca'nın açıklamaları

- Emet'te şehir şebeke hattına içme suyu sağlanan kuyulardan ikisi, sınır değerin üzerinde arsenik tespit edilmesi nedeniyle kapatıldı

Belediye tarafından yapılan anonslarda, vatandaşların bir süreliğine şebeke suyu içmemesi uyarısında bulunuldu

Kütahya'nın Emet ilçesinde, içme suyu ihtiyacının karşılandığı 6 kuyudan ikisi, sınır değerin üzerinde arsenik tespit edilmesi nedeniyle belediye tarafından kapatıldı.

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin içme suyunun Köprücek köyü yakınındaki 6 kuyudan sağlandığını söyledi.

Söz konusu kuyularda düzenli olarak ölçümler yapıldığını ve son denetimlerde kuyulardan ikisinde arsenik oranının yüksek çıktığını belirten Koca, şöyle konuştu:

"Emet, bor madeninin çıktığı bir bölge olması nedeniyle sularda arsenik görülebiliyor. Son analizlerde ilçemizin içme suyu ihtiyacını karşılayan 5'inci kuyuda litrede 27,48 mikrogram, 6'ncı kuyuda ise litrede 18,65 mikrogram arsenik tespit edildi. Dünya standartlarında arsenik miktarının litrede 10 mikrogramın üzerinde olması tehlikeli görülüyor. Biz de hemen tehlike sınırının üzerinde arsenik tespit edilen kuyuları kapattık. Arsenik miktarı tehlike sınırının altında olan diğer 4 kuyumuzdan ilçemizin su ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz."

Tedbir amacıyla belediyeden anons yaptırarak vatandaşların bir süreliğine şehir şebeke suyunu içmemeleri uyarısında bulunduklarını dile getiren Koca, daha sağlıklı içme suyu temini için çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Mustafa Koca Kütahya Emet Politika Güncel Haberler

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Bakmadan Geçme

Hamster Combat ne zaman listelenecek? Kurban bayramının arefesinde oruç tutulur mu 2024? Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title