Haberler

KURYE, MOTOSİKLETİNİ ÇALAN HIRSIZI ÜZERİNE ATLAYIP YAKALADI

Güncelleme:

ESKİŞEHİR'de kurye olan Suat Aktaş (27), işyeri önündeki motosikletini çalan hırsızlık şüphelisini kovalayıp üzerine atlayarak yakaladı.

ESKİŞEHİR'de kurye olan Suat Aktaş (27), işyeri önündeki motosikletini çalan hırsızlık şüphelisini kovalayıp üzerine atlayarak yakaladı. Hırsızlık şüphelisi polise teslim edilirken, Aktaş'ın hırsızı yakalama anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Tepebaşı ilçesine bağlı Güllük Mahallesi Alaç sokak üzerinde işyeri bulunan Suat Aktaş, önceki gün siparişi olan tost paketini almak için içeri girdi. Bu sırada anahtarını motosikletin üzerinde bırakan Aktaş, motosikletin çalıştırıldığını duydu. Dışarı çıktığında ise tanımadığı bir kişinin motosikleti çaldığını gördü. Motosikletin üzerinde kaçan hırsızlık şüphelisi Arif A.?nın peşine düşen Aktaş, yaklaşık 200 metre kovalayıp üzerine atladı. Sakarya Caddesi'nde yere düşen hırsızlık şüphelini Aktaş yakalayıp polise haber verdi.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Sağlık kontrolünden geçirilerek gözaltına alınan şüpheli Arif A. ifadesi için Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelinin motosikleti çaldığı ve Aktaş'ın üzerine atlayıp yakaladığı anlar ise caddedeki işyerlerinin güvenlik kamerasına yansıdı. İşyerini kısa bir süre açtığını ve motosikletinin kapısından çalındığını ifade eden Suat Aktaş, 'Dükkanı yeni açtık. Hem tost hazırlıyorum hem de kendim motosikletimle götürüyorum paketleri. Motorum dükkanın önünde duruyordu. Götüreceğim paketim de hazır olmak üzereydi. Paketi alıp çabucak çıkmak için motorun anahtarını üzerinde bıraktım, içeriye girdim. Tostu paketliyordum, o sırada anahtarı motorun üzerine koyduğumu sokağın başından biri görüyor. Ben içeri girdiğim sırada koşarak geliyor. Tam motora binip çalıştırınca ben de birisi şaka yapıyor zannettim. Kafamı kapıdan uzattım, hiç tanımadığım birisini gördüm. O da beni görür görmez hemen gaza bastı, ben de motorun arkasındaki çantanın lastiklerinden tuttum. O sırada tost da elimde kalmıştı. Tostla birlikte lastikleri çekerek arkasından koştum. Dengesini kaybettirmeye çalıştım. Elimdeki tostu da kafasına attım. Sokağın sonuna doğru lastiğin biri koptu. Tuttuğum lastiği bırakmadığım için yerde biraz sürükledikten sonra o da dengesini kaybetti, motorla birlikte caddeye doğru yere düştü. Daha sonra kaçmasın diye ben de üstüne atladım, polislerin gelmesini bekledim' dedi.

'ŞAŞIRDIM, GÜPEGÜNDÜZ HİÇ BEKLEMİYORDUM'

Çevredekilerin kavga olduğunu düşünerek önce kendisine tepki gösterdiğini anlatan Aktaş yaşananları şöyle anlattı

'Zor zapt ettim. Kaçmaya çalışınca bayağı boğuştuk. En son cüzdanın yere düşürünce onu aldım. Esnaf ve kurye arkadaşların çoğu ile de tanışıyoruz. Onlar da geldi ve köşeye sıkıştırdık, polisin gelmesini bekledik. Yoksa yine de kaçabilirdi. Üzerine ilk atladığımda onu dövüyorum zannettiler, gelip tepki gösterdiler. Ama sonrasında ben, 'hırsız, motorumu çalıyor' dediğimde hemen onlar da polise ihbar etti. Sonra polis geldi, gözaltına aldı. Yani ben de şaşırdım. Güpegündüz hiç beklemiyordum. Normalde sokaktan geçenler oluyor, esnaf arkadaşlarımız da var ama o sırada sokakta kimse yoktu, buralar bomboştu. Dizim şişti, parmaklarım yaralandı. Hırsızdan şikayetçi oldum? dedi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Suat Aktaş Eskişehir Güncel Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

Yarıştan çekilen Joe Biden, adaylık için yardımcısı Kamala Harris'i destekleyecek

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

ABD Başkanı Joe Biden adaylıktan çekildi

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

Özgür Özel'e Feyzioğlu'ndan yanıt: Ben ve büyükelçiliğimiz hiçbir partiyi karşılamadık

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title