Haberler

Kılıçdaroğlu'nun Avukatının Gözaltına Alınmasına Tepki

İstanbul Barosu Eski Başkanı Avukat Turgut Kazan: "Celal Çelik için FETÖ üyeliği suçlaması olacak şey değildir.

İstanbul Barosu Eski Başkanı Avukat Turgut Kazan:

"Celal Çelik için FETÖ üyeliği suçlaması olacak şey değildir. Asla kabul edilemez. O, FETÖ'cü savcılar ve hakimlerle tıpkı bizim gibi, onları suç örgütü sayarak mücadele etmiştir"

" HSYK Başkan vekili Mehmet Yılmaz gerçeği biliyor. Bu gerçeği kamuoyuna açıklamalıdır"

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner

" Bu olay açık bir şekilde talimatla yapılmıştır. Bu soruşturmayı yapanlar, geçmişinde FETÖ'cü yapıyla çok fazla bulaşığı olan birçok kişi bu soruşturmaların başında"

Haber: Özgür ALTUNCU - Kamera: Güven USTA - İstanbul DHA)

CHP İstanbul Milletvekili lhan Cihaner ve İstanbul Barosu Eski Başkanı Avukat Turgut Kazan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik'in, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltında tutulmasına tepki gösterdi. İstanbul Barosu'nda basın toplantısı düzenleyen Kazan ve Cihaner, hukuk yanlışlarından dönülmesi çağrısında bulundu.

"FETÖ KUMPASLARININ AYNISI SÜRDÜRÜLÜYOR"

Çelik'e yönelik uygulamayı herkesin güvenliği açısından çok tehlikeli bir uygulama olarak gördüğünü söyleyen Avukat Turgut Kazan, "Çelik bir avukattır. Kendisi neyle suçlandığı bilmeden 5 gündür emniyette duruyor. Avukatlara söylenmeyen, medyaya servis ediliyor. FETÖ'nün kumpas döneminde bu böyleydi, aynısı sürdürülüyor" dedi.

"FETÖ ÜYELİĞİ SUÇLAMASI OLAYACAK ŞEY DEĞİLDİR"

Avukat Çelik'e yönelik suçlamaları iktidara yönelik medyadan öğrendikleri söyleyen Kazan, bu suçlamaların digitürk aboneliğini iptal ettirme, Bylock kullanıcısı Fatih Gürsul ile telefon irtibatı kurma ve maliyedeki FETÖ köstebeği olmakla suçlanan Hamza Kaçar ile görüşmeler olduğunu hatırlatıp, "Celal Çelik'e FETÖ üyeliği suçlaması olacak şey değildir. Asla kabul edilemez. Kendisi yargıçlık süresi boyuncu o günler kahraman muamelesi gören bu cemaate bağlı savcı ve yargıçları hep bir suç örgütü üyesi sayarak, onlarla mücadele etmiştir"diye konuştu.

HSYK BAŞKAN VEKİLİ YILMAZ'A ÇAĞRI

2010 referandumunun ardından Yargıtay'ın FETÖ'cülere teslim edildiğini söyleyen ve Celal Çelik'in aynı dönemde Yargıtay'dan istifa ettiğini hatırlatan Kazan, bunu en iyi bilen kişinin HSYK Başkan vekili Mehmet Yılmaz olduğunu söyledi. Kazan," Yılmaz bu gerçeği biliyor. Bu gerçeği kamuoyuna açıklamalıdır" dedi.

12 MART, 12 EYLÜL VE FETÖ KUMPASLARINDAN DA KÖTÜ....

Çok somut ve apaçık bir terör eylemi suçlaması olmadıkça bir avukata yakalama çıkarıp, 7 gün gözaltı uygulamanın hukuku ayaklar altına almak olduğunu söyleyen Kazan, " Tam bir korku imparatorluğu yaratılmaktadır. Bu uygulamayı, Zekeriya Öz başlatmıştı. Şimdi aynısı, üstelik çok daha ağırlaştırılarak ve yaygınlaştırılarak, sürdürülüyor.12 Mart 1971'i, 12 Eylül 1980'i ve FETÖ kumpaslarını yaşamış bir avukat olarak, mevcut uygulamanın çok daha kötü olduğunu belirtmeyi görev sayıyorum" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANINA ÇAĞRI

Kazan, "Bu yanlışlardan dönülmesi için başta sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere, Başbakanı, Adalet Bakanını, HSYK'yı, hukuk güvencesini sağlayacak gerekli bütün önlemleri almaya, bütün savcı ve yargıçları da temel insan hakları konusunda duyarlı davranmaya çağırıyorum" ifadelerini kullandı.

"GÖZALTI SİYASİDİR"

Celal Çelik'in gözaltına alınmasının siyasi olduğunu söyleyen CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ise, "Avukat Celal Çelik, ana muhalefet partisi genel başkanının avukatıdır. Partili bir kişinin evraklarına böyle pervasızca girilemez" dedi. Bunun bir gözdağı olduğunu söyleyen Cihaner, "Doğrudan doğruyya geleceğe yönelik siyasetin daha iddialı şeylerin alt yapısını sağlamak için bir taşla iki kuş vurmak için yapılmıştır" diye konuştu.

"TALİMATLA YAPILMIŞTIR"

Çelik'e yönelik gözaltının açık bir talimatla yapıldığını söyleyen Cihaner, " Bu olay açık bir şekilde talimatla yapılmıştır. Bu soruşturmayı yapanlar, geçmişinde FETÖ'cü yapıyla çok fazla bulaşığı olan birçok kişi bu soruşturmaların başında. Artık doğrudan talimat olmasalar bile iktidara yaranmak için belki de geçmişteki bu bulaşıklarını gizlemek için, ne kadar çok cevval davranırlarsa, o kadar çok terfi göreceklerini, o kadar çok alkışlanacaklarını düşünüyor. Artık kendilerini iktidarın yerine koyarak bu tarz eylemler yapıyor"dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Barosu İlhan Cihaner Celal Çelik Politika Güncel Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Bakmadan Geçme

Final Four tek maç mı, rövanş var mı? #127936 Gaddar 19. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Gaddar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? 24-25 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Kızılcık Şerbeti 65. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kızılcık Şerbeti yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Arka Sokaklar 677. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Kara Ağaç Destanı 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kara Ağaç Destanı yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Dünya'ya benzeyen yeni bir gezegen keşfedildi? Gliese 12 b özellikleri neler? Trakya'ya nükleer santral mi yapılacak? Nükleer santral nereye, ne zaman yapılacak? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

Kola tutkunlarını yıkan haber! Litresi 35 liradan satılacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title