Haber : Kılıçdaroğlu, Konya'daki doktor cinayetinde bireysel silahlanmaya dikkat çekti: Bunun bir bedeli var - Haberler

Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu, Konya'daki doktor cinayetinde bireysel silahlanmaya dikkat çekti: Bunun bir bedeli var

 - Güncelleme:

Türkiye, Konya Şehir Hastanesi'nde yaşanan dehşeti konuşuyor. Güvenlik görevlisi Hacı Mehmet Akçay tarafından silahla vurulan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. İnfial yaratan olayın ardından yaptığı ilk paylaşımda "Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline 'Giderlerse gitsinler' demenizin bedelidir bu" diyen Kılıçdaroğlu yeni bir paylaşımda daha bulunarak bireysel silahlanma ile ilgili kritik mesajlar verdi.

Konya Şehir Hastanesi'nde saat 14.00 sıralarında Kardiyoloji bölümü doktoru Ekrem Karakaya, Yunak Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay tarafından silahla öldürüldü. Akçay'ın, 1 ay önce vefat eden annesinin ölümünden doktor Karakaya'yı sorumlu tuttuğu için cinayeti işlediği iddia edildi. Doktoru katleden saldırgan daha sonra aynı silahla intihar etti.

"BU ŞİDDET YA BİTECEK YA BİTECEK"

Türkiye'yi ayağa kaldıran saldırının ardından yaptığı ilk paylaşımda son dönemde artan doktorlara yönelik şiddetten hükümeti sorumlu tutan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Beceriksiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sağlık personeline 'Giderlerse gitsinler' demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, Konya'daki doktor cinayetinde bireysel silahlanmaya dikkat çekti: İktidarımızda bunun sonu hapistir

"İKTİDARIMIZDA BUNUN SONU HAPİSTİR"

Gündem yaratan tweet'inin birkaç saat sonrasında yeni bir paylaşım daha yapan Kılıçdaroğlu bu kez bireysel silahlanma ile ilgili kritik mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu, "Bugün bir hekim katledildi. Katil ruhsatlı silah taşıyordu belki ama ruhsatsız silahlarda da artış devasa. Silahlananlara şunu söyleyeyim; bunun bedeli var. Kanunlar bu ülkede çalıştığında, Teksas'ta yaşamadığınızı öğrenirsiniz. Lamı cimi yok, iktidarımızda bunun sonu hapistir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Konya'daki doktor cinayetinde bireysel silahlanmaya dikkat çekti: İktidarımızda bunun sonu hapistir

Kemal Kılıçdaroğlu Konya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Fatih Kacaran:

Bireysel silahlanmanın cezası yok denebilir

Wonder Woman:

Kadınlar çocuklar öldürülüyor doktorda insan değil mi?Katil için yasak yok istediğini öldürebiliyor nasıl olsa bi kaç seneye çıkarım diye.Hepimizin başına gelebilir bu mesleği vs önemli değil.:(

Orcun Yazicioglu:

abdde her tür silah yasal bizde de daha çok av için kullanılan pompalı var. vermeyin kardeşim kimseye silah av için bile. zevk için avlanmak hayvanata eziyet var mı dinimizde?

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title