Haberler

KILIÇDAROĞLU, İZMİT'TE KÜTÜPHANE AÇILIŞINA KATILDI

Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediyesi Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi'nin açılışına katılarak, 'Elazığ'da Ticaret Lisesi'nde okurken 'Çalıkuşu' romanını halk kütüphanesinde okumuştum. Sabah kütüphanede roman okurdum, okul saati başlayınca kapatır tekrar giderdim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediyesi Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi'nin açılışına katılarak, ' Elazığ'da Ticaret Lisesi'nde okurken 'Çalıkuşu' romanını halk kütüphanesinde okumuştum. Sabah kütüphanede roman okurdum, okul saati başlayınca kapatır tekrar giderdim. Halk kütüphanesinde okuduğum çok kitap oldu' dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmit Belediyesi Leyla Atakan Şehir Kütüphanesi'nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, gençlerin kütüphanede kitap okuyarak, sosyalleşerek bir araya gelebileceklerini belirtip, 'Sayın başkan burayı açarken söyleyeyim, 'İçeride küçük bir kafe var mı" diye sordum. 'Var' dediler. Çünkü kitap okuyanların bir süre sonra bir araya gelip konuşmaları gerekiyor, tartışmaları gerekiyor, yeni düşünceleri ifade etmeleri gerekiyor. Onların sosyalleşmeleri, onların beraber belli konuları uygun bir ortamda tartışmaları sohbet ederek gülümseyerek tartışmaları, onların gelecek ufuklarını çizmeleri açısından son derece değerli. Kitap açısından oldukça zengin olduğu anlaşılıyor. Hem dijital hem de basılı kitap olarak bütün İzmitlilere, bütün öğrencilere hayırlı, uğurlu olsun? dedi. Halk kütüphanelerinde çok sayıda kitap okuduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Kütüphanelerin benim için ayrı bir önemi var. Elazığ'da Ticaret Lisesi'nde okurken 'Çalıkuşu' romanını halk kütüphanesinde okumuştum. Öğleden sonra okula giderdim, sabahçı ve öğlenci olarak ayrılırdı. Sabah kütüphanede roman okurdum, okul saati başlayınca kapatır, tekrar giderdim. Halk kütüphanesinde okuduğum çok kitap oldu. Öğrencilerin kitap alma şansları o zamanlar çok daha sınırlıydı. Dolayısıyla kütüphaneler gençlerin ufkunun gelişmesi açısından, onların sosyalleşmesi açısından, gelecek ufukları ve gelecek hayallerinin büyümesi açısından da olağanüstü güzel bir mekanlar. Her yaştan insanın gelip arzu ettiği kitabı alması, okuması, sonra onu rafına koyup evine huzur içinde dönmesi en güzel atmosferin yaşatılması açısından önemli' diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu İzmit Belediyesi Leyla Atakan Elazığ Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Bakmadan Geçme

MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor?
Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title