Haberi Paylaş

Depremin 47. gününde enkaz kaldırılırken keçisi sağ çıktı, heyecanla kendini iş makinesinin önüne attı

Güncel Haberler

Kahramanmaraş'ın 3 katlı binanın enkazının kaldırma çalışmaları sırasında öldüğü sanılan 'Kınalı' isimli keçi sağ çıktı. Keçilerinin enkazdan sağ çıkmasının mucize olduğunu söyleyen Sezer Tündükozan, "Depremin 47'nci gününde evimizin enkazını kaldırıyorlardı. Operatörün betonu kaldırmasıyla beraber keçi ayaklandı. Gözlerimize inanamadık şaşırdık, o anda kendimizi heyecanla kepçemizin önüne attık durdurmak için. Keçiyi aldık, operatör de şaşırdı" dedi.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesi Akçalı Mahallesi'nde Ahmet Hadi Tündükozan'ın eşi, 2 oğlu ve 2 geliniyle yaşadığı 3 katlı bina, 6 Şubat'taki depremlerde yıkıldı. Bu sırada alt kattaki ahırda bulunan keçi de enkaz altında kaldı. Canlarını kurtaranın Tündükozan ailesi, keçiyi kurtarmak istedi ama başarılı olamadı.

Keçi, 47'nci günde enkazdan sağ çıktı

3 kişinin hayatını kaybettiği mahallede enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, dün, depremin 47'nci gününde öldüğü düşünülen keçi sağ çıktı. İş makinesi operatörü, enkazın üstündeki beton blokları kaldırınca keçi dışarı çıktı. Sezer Tündükozan, keçiyi sağ görünce hem şaşırdıklarını hem de çok mutlu olduklarını belirtti.

Keçi, 47'nci günde enkazdan sağ çıktı

Kınalı isimli keçilerinin enkazdan sağ çıkmasının mucize olduğunu söyleyen Sezer Tündükozan, "Depremin 47'nci gününde evimizin enkazını kaldırıyorlardı. Operatörün betonu kaldırmasıyla beraber keçi ayaklandı. Gözlerimize inanamadık şaşırdık, o anda kendimizi heyecanla kepçemizin önüne attık durdurmak için. Keçiyi aldık, operatör de şaşırdı. Heyecanlandık, canımızdan kıymetliymiş, Allah'ın takdiri ilahisiymiş, öldürmeyen Allah öldürmüyor. Yeme içme için yanında hiçbir şey yoktu, bir mucize. Keçinin hiç sesi gelmiyordu, biz de anlamadık. Çıktı hala sesini çıkarmıyor, sadece sağını solunu dinliyor, korkmuştu, ayakları titriyordu. Normalde 47 gün aç kalamaz. Su hiç yok belki, yanına saman da dökülmüş olabilir" diye konuştu.

Keçi, 47'nci günde enkazdan sağ çıktı

Ahmet Hadi Tündükozan ise deprem sırasında binanın sallandığını, kendilerini dışarı attıktan kısa bir süre sonra da yıkıldığını belirtti. Tündükozan, keçinin enkaz altından 47 gün sonra sağ çıkmasının mucize olduğunu kaydetti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kınalı Allah Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

ismail balcı:

En iyisi keçiye sormak lazım.Kesin vardır keçice bilen.

Cevap Yaz77Yayından Kaldır
SEVDİM SENİ:

yalandan kim ÖLMÜŞ.hiç inandırıcı değil.3 katlı binanın harfiyatı fazla değildir.hayvan bu zamana kadar sessiz durması inandırı gelmiyor.aç susuz kalıp zayıflamamasıda baska bir yalan.

Cevap Yaz256Yayından Kaldır
Çınar Saraç:

Maşallah keçi bir gram zayıflamamış olduğu gibi duruyor oraya onu kendi katmıştır inanmayın

Cevap Yaz66Yayından Kaldır
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title