Haberler

Bodrum'da Deniz Otobüsü ile Feribot Dalgalar Nedeniyle Çarpıştı

Güncelleme:

Bodrum'da kıyıya oturan motoru arızalı deniz otobüs ile onu kurtarmak için gelen aynı şirkete ait feribot, dalgalar nedeniyle çarpıştı.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, bağlı bulunduğu tonozdan kurtularak kıyıya oturan motoru arızalı deniz otobüsü ile onu kurtarmak için gelen aynı şirkete ait feribot dalgalar nedeniyle çarpıştı. Her iki deniz aracında da maddi hasar meydana gelirken, çarpışma anında düşen bir denizci hafif yaralandı.

İKİ SAATTE KURTARILDI

İki saat süren kurtarma çalışmalarının ardından deniz otobüsü Mantar Burnu'ndaki Gemi Yanaşma İskelesi'ne bağlandı. Deniz otobüsünü daha güvenli olan Bodrum Limanı'na götürebilmek için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

TONAZDAN KURTULARAK KARAYA SÜRÜKLENDİ

Motoru arızalanan Bodrum Ekspress Lines şirketine ait Ege Prenses isimli 35 metre uzunluğundaki deniz otobüsü bugün öğlen saatlerinde İçmeler Mevkisi'nde karaya 300 metre açıkta tonozda bağlı beklemeye başladı. Ancak fırtınanın etkisini arttırıp, saatteki hızının 70 kilometreye kadar çıkması üzerine arızalı olduğu için seferde olmadığı öğrenilen deniz otobüsü, tonozdan kurtularak karaya sürüklendi.

1 KİŞİ HAFİF YARALANDI

Deniz otobüsünü kurtarmak için aynı şirkete ait ' Hızır Reis' isimli feribot bölgeye gönderildi. Hızır Reis Feribotu, dalgalar ve fırtına nedeniyle kurtarmak için yaklaştığı 116 yolcu kapasiteli deniz otobüsüne çarptı, bir denizci düşüp hafif yaralandı. Feribot ve deniz otobüsünde maddi hasar meydana geldi. Fırtına ve bu arada başlayan sağanak yağmura rağmen deniz otobüsü güçlükle Mantar Burnu'ndaki Gemi Yanaşma İskelesi'ne bağlandı. Bu defa da gövdesini mendireğe çarpan deniz otobüsünde hasar oluştu, zor anlar yaşayan iki personel güçlükle kendilerini dışarı attı.

LİMANA ÇEKİLDİ

Bodrum Turkish Lines Şirketi'nin Yöneticisi ve MHP İlçe Başkanı Asım Başaran da bir grup çalışanıyla iskeleye gelerek kurtarma çalışmalarına destek verdi. Deniz otobüsünü Bodrum Limanı'na çekmek için çalışmalar devam ettiği bildirildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hızır Reis Dalgalar Bodrum Muğla Politika Güncel Haberler

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

Bomba iddia: Asgari ücrete temmuz ayında yüzde 15'lik ara zam geliyor

Parti grubunda oturarak konuşan Bahçeli, önündeki metni okurken takılıp kaldı

Parti grubunda oturarak konuşan Bahçeli, önündeki metni okurken takılıp kaldı

Sahaya girip Ronaldo ile fotoğraf çektirmişti! UEFA'dan minik Berat'a görülmemiş ceza

Sahaya girip Ronaldo ile fotoğraf çektirmişti! UEFA'dan minik Berat'a görülmemiş ceza

AK Parti'de değişim başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ın faturasını 7 il başkanına kesti

AK Parti'de değişim başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ın faturasını 7 il başkanına kesti

500

Yorumlar (2)

Denizci:

Fırtına varken denizin nasıl olduğunu bilmeyen cahiller yorum yapmasın, denizin bu denli zorlu olduğu zamanlarda arama-kurtarma yapmak kolay iş değildir.

3
0
yanıtYanıtla
Emrah:

Hepimiz insanoğluyuz evet ancak Bazı şeyler İnsanoğlunu çaresiz bırakabilmektedir. Deniz şartları bu tür durumlara sebebiyet verebilmektedir. Burada Gemi Mürettebatı emin olun ellerinden geleni her daim yapmaktadır. Bir denizci olarak konusuyorum Bazı seyler dışarıdan göründüğü gibi kolay değildir. . .

2
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title