Haberler

Kamera Tespitli Cinayete Ağırlaştırılmış Müebbet

İzmir'den, geçen yıl mayıs ayında kız kardeşinin kızı S.B.'yi kaçıranların yargılandığı duruşmayı izlemek için Kars'a giden bankacı Turan Kanat'ı, duruşma sonrası adliye bahçesinde bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan 3 kişi hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

İzmir'den, geçen yıl mayıs ayında kız kardeşinin kızı S.B.'yi kaçıranların yargılandığı duruşmayı izlemek için Kars'a giden bankacı Turan Kanat'ı, duruşma sonrası adliye bahçesinde bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan 3 kişi hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Olayı soruşturan Kars Cumhuriyet Savcısı Kenan Alkan, tutuklu sanıklardan baba Y.K., oğlu O.K. için ağırlaştırılmış ömür boyu ve 7'şer yıl, O.K. için de ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istedi. Savcı iddianamede güvenlik kameralarında, baba oğulun bıçak ve sopayla saldırdığının görüldüğüne dikkat çekti.

20 Temmuz 2010'da, Kars merkeze bağlı Çakmak Köyü'nden silahlı olarak gelen 15 kişilik grup, merkeze bağlı Söğütlü Köyü'nün telefon hattını kesip, 25 yaşıdaki S.B.'yi evini basıp kaçırdı. S.B. iddiaya göre 10 gün boyunca, kendisini kaçıran evli, bir çocuk babası Y.K.'nın (42) tecavüzüne uğradı. Güvenlik güçleri S.B.'yi 10 gün sonra Çakmak Köyü'nde H.A. ve G.A.'nın evinde ayağı kırık ve kanlar içinde buldu. Jandarma, olaya karışan Y.K., Z.K., Y.K., O.K., Ş.K., H.A. ve G.A.'yı yakalayıp gözaltına aldı. Şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Yargılanmalar sürerken baba Y.K. ile oğlu O.K., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DURUŞMA ÇIKIŞI OLDU

Kars Ağır Ceza Mahkamesi'nde 'zorla kız kaçırma, hürriyeti tahdit, adam öldürmeye teşebbüs'ten açılan davanın geçen 17 Mayıs'taki 7'nci duruşmasına, 5'i tutuklu 7 sanık ile sanık yakınları ve tarafların avukatları katıldı. Duruşma bitiminde iddiaya göre minibüste sakladıkları sopa ve bıçakları alan tutuksuz yargılanan baba Y.K. ile oğlu O.K. ve askerden yeni gelen diğer oğlu O.K., şikayetçi ailelerin fertlerine saldırdı. Olayda, sopa darbeleri ve bıçakla yaralanan İzmir'den gelen Turan Kanat, kaldırıldığı Kars Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Diğer dayı Tekin Kanat ile kaçırılan kızın ağabeyleri Erkan B. ve Nihat B. de yaralandı. Polis, saldırganları kısa sürede yakaldı. Baba Y.K. ve iki oğlu tutuklandı.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Olayı soruşturan Kars Cumhuriyet Savcısı Kenan Alkan, tutuklu sanıklardan baba Y.K., oğlu O.K.'ya ağırlaştırılmış ömür boyu ve 7'şer yıl, O.K.'ya da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açtı. Savcı Alkan, iddianamede olayın güvenlik kameraları tarafından da tespit edildiğine, baba oğulun bıçak ve sopayla saldırdığının görüldüğüne dikkat çekti.

"BABAM KALLEŞÇE ÖLDÜRÜLDÜ"

Her duruşma için İzmir'den Kars'a gittiğini söyleyen avukat Kurtuluş Kanat, babasının öldürülmesinde devletin sorumluluğu bulunduğunu belirterek tepki gösterdi. Kanat, "Sanıklar ve yakınları her duruşmada beni ve ailemizi tehtit ediyorlardı. Mahkeme başkanı bunların hiçbirini zapta geçirmedi. Bir de iki kişiyi serbest bıraktı. Serbest bıraktığı kişiler babamın katili oldu. Babamı kalleşçe ve sinsice öldürdüler. Cezaları neyse çeksinler" dedi. Sanıkların önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacaklarını belirtti. - İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Söğütlü İzmir Kars Politika Güncel Haberler

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title