Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta Muhteşem Açılış

Kahramanmaraş'ta Muhteşem Açılış

Kahramanmaraş'ta Şairler ve Yazarlar Evi açıldı.

ŞAİRLER YATAĞI KAHRAMANMARAŞ'TA MUHTEŞEM AÇILIŞ

Kahramanmaraş'ta kültür sanat adına muhteşem etkinlikler arka arkaya yapılıyor… Şiir festivali kapsamında Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Dedeoğlu Şairler ve Yazarlar Evi törenle hizmete açıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş'ta bir ilki gerçekleştirdiklerine işaret ederek: "Bizim çocukluğumuzda gideceğimiz böyle güzel mekanlar yoktu. Bugün hizmete açacağımız Dedeoğlu Şairler ve Yazarlar Evi'ni gençlerimize armağan ediyoruz. Burada İkindi Sohbetleri, Akşam Sohbetleri yapılacak. Gençlerimiz burada şairlerimizle yazarlarımızla buluşacaklar.

Fikirleri ne olursa olsun, şairlerimiz, yazarlarımız, fikir adamlarımız burada gençlerle sohbet etme imkanı bulacak. İşletmesini biz yürüteceğiz ve edebiyata, şiire, okumaya meraklı gençlerimiz burada kendilerine yer bulabilecekler. Dedeoğlu Konağımız üç binadan oluşuyor ve diğer iki binasını da farklı alanlarda değerlendireceğiz. Hizmete açacağımız Dedeoğlu Şairler ve Yazarlar Evi'nde odalara şairlerimizin ve yazarlarımızın isimlerini verdik ve onlarla ilgili bilgiler ve dokumanlar bulunuyor. Tüm gençlerimizi buranın müdavimi olmaya davet ediyorum" diye konuştu.

KENAN IŞIK GECEBİN ONUR KONUĞU

Konuşma sonrası açılış kurdelesi kesilerek Dedeoğlu Şairler ve Yazarlar Evi gezildi.

Açılış törenine Adalet Bakan Yardımcısı Av. Veysi Kaynak, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Vali Yardımcıları Mustafa Antepli, Servet Güngör, Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Muzaffer Doğan, Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Kabakcı, Av. Hasan Kara, Mustafa Uzunlar, Kahramanmaraş Belediyespor Kulübü Başkanı ve Basın Müdürü Mustafa Semerci ve bazı daire müdürleri, belediye birim müdürleri, şairler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

SON GÜN MUSTAFA CECELİ COŞTURACAK

Dedeoğlu Şairler ve Yazarlar Evi'nin açılışının ardından Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Tesislerine geçilerek Yazarlık Atölyesi açılışı gerçekleştirildi ve burada da ilk yazarlık dersini Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Muzaffer Doğan verdi.

Şiir Festivali Kapsamında Gecenin onur konuğu Kenan Işık ise sevilen şiirleri binlerce vatandaşa adeta ziyafet çektirdi…. İki saat sahnede şiir resitali sunan sanatçıyabelediye Başkanı Mustafa Poyraz tarafından çiçek takdimi yapıldı… Son günün sürpriz ismi ise Bedirhan Gökçe ve Pop müziğin genç starı Mustafa Ceceli… Her iki sanatçı için civar şehirlerden vatandaşların akın akın Kahramanmaraş'a gelmesi bekleniyor.. Dolu dolu şiir festivali günlerinin yaşandığı Kahramanmaraş'ta Belediye Başkanı Mustafa Poyraz kültür yatırımlarının artarak devam edeceğini belirtti…

Kaynak: Bültenler / Güncel

Mustafa Poyraz Kahramanmaraş Kenan Işık Türkiye Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Son Dakika Haberleri

title