Haberler

İYİ Partili Örs'ü yoğun bakımlık eden AK Partili Işık, vekil listesinde yer almadı

Güncel Haberler

AK Parti'nin 28. Dönem Milletvekili Genel Seçim listelerinde yer alacak milletvekili adaylarının isimleri belli oldu. Listede Meclis'teki bütçe görüşmeleri sırasında İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atarak, yoğun bakımda tedavi görmesine neden olan 27'nci dönem milletvekili Zafer Işık yer almadı.

Ak Parti'nin dün YSK'ya teslim ettiği milletvekili aday listesinde 27'nci Dönem Milletvekili Zafer Işık'ın yer almaması dikkat çekti.

BÜTÇE GÖRÜŞMELERİ SIRASINDA İYİ PARTİLİ ÖRS'E YUMRUK ATTI

6 Aralık 2022'de bütçeleri görüşmek üzere toplanan Meclis Genel Kurulu'ndaki Ak Parti, CHP ve İYİ Parti Milletvekilleri arasında tartışma çıkmış, gerginlik büyüyerek arbedeye dönüşmüştü. Arbede sırasında, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumruk atmıştı. Fenalaşan Örs, ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı özel hastanede kalp ritmindeki bozukluk nedeniyle yoğun bakımda tedaviye alınmıştı. Kalp ritmindeki bozukluk nedeniyle elektro şok uygulanan İYİ Partili Hüseyin Örs, 9 Aralık'ta taburcu edilirken, AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'a ise TBMM İçtüzük gereği fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle, Genel Kurul'a iki birleşim katılmama cezası verilmişti.

İYİ PARTİLİ ÖRS'Ü YOĞUN BAKIMLIK EDEN AK PARTİ'Lİ IŞIK, ADAY LİSTESİNDE YER ALMADI

KURULUŞUNDAN İTİBAREN AK PARTİ'DE GÖREV ALDI

2002 yılından bu yana denizcilik ve deniz taşımacılığı sektöründe faaliyet gösteren, aynı zamanda hayvancılık ve zeytin üreticisi olarak tarım sektörü ile uğraşan AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odasında 2 dönem Meclis Üyeliği ve Meclis Başkanvekilliği yaparak, TOBB Genel Kurul Delegesi olarak görev aldı. AK Parti'nin kuruluşundan itibaren Gemlik İlçe teşkilatında Ekonomi İşleri Başkanlığı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı ve İlçe Başkanlığı görevlerini yürüten Işık, İlim Yayma Cemiyeti Gemlik Şubesi, Gemlikspor, Gemlik Yelken Kulübü, Gemlik Belediyespor, Gemlik Basketspor Kulübünde ve Gemlik Artvinliler Derneğinde çeşitli görevlerde bulundu.

İYİ PARTİLİ ÖRS'Ü YOĞUN BAKIMLIK EDEN AK PARTİ'Lİ IŞIK, ADAY LİSTESİNDE YER ALMADI

24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde AK Parti Bursa Milletvekili olarak seçilen Işık, aynı zamanda TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Katip Üyesi ve Parlamentolararası Kosova Dostluk Grubu Başkanlığı ile Gürcistan Dostluk Grubu Başkanvekilliği ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu üyesi olarak görev yapıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Milletvekili Zafer Işık AK Parti Gemlik Politika Güncel Haberler

title