Haberi Paylaş

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından İstanbul'da beklenen yağış başladı

Güncel Haberler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, dün aralarında İstanbul'un da bulunduğu 17 il için sarı kodlu uyarı yaptı. Bu sabah saatlerinde ise İstanbul'da Boğaz çevresindeki bazı bölgelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz gibi ilçelerde trafiğe çıkan sürücüler zor anlar yaşadı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar günü aralarında İstanbul'un da bulunduğu 17 il için yağış uyarısı yaptı. Pazartesi günü itibarıyla İstanbul'da sabah saatlerinde Boğaz çevresindeki bazı ilçelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde etkili olduğu görülen yağış nedeniyle trafiğe çıkan vatandaşlar güçlükle yol alabildi.

İstanbul'da beklenen yağış başladı

Sarı kodlu uyarı yapılan iller arasında Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce yer alıyordu. Bursa'da ve daha birçok bölgede de sabah saatlerinden itibaren yağmur etkisini göstermeye başladı.

İstanbul'da beklenen yağış başladı

İstanbul Valiliği de sosyal medya hesabından uyarı mesajı yayımladı. Yayınlanan mesajda, "Meteoroloji'ye göre; yarın ilk saatlerden itibaren İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

İstanbul'da beklenen yağış başladı

Genel Müdürlük, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağını da açıkladı. Rüzgar hızının ise Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İstanbul'da beklenen yağış başladı

Sarı, havada "potansiyel tehlike durumu"na işaret ediyor. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

Haberler.com / Bilsay Özer - Güncel

Sağanak Yağmur İstanbul Güncel Haberler

title