Haberler

BTP Genel Başkanı Baş: Kızılay'ın 140 bin liraya sattığı çadırı biz 32 bin liraya aldık

Güncelleme:

Deprem bölgesini ziyaret eden Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, "Kızılay'ın 140 bin liraya sattığı çadırı biz 32 bin liraya aldık. Faturasını göstereceğiz. Bir de bize 'O fiyata alamazsınız' diyorlar. Çadırlar burada işte. Kaç metrekare bunlar, 98 metrekare. Tarihe kayıt düşsün. Kızılay aynı çadırı 140 bin liraya sattı, yazık" dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, deprem bölgelerini ziyareti kapsamında Malatya'da incelemelerde bulundu. Malatya'da partisinin kurduğu çadırlarda depremzedelerle sohbet eden BTP lideri, Kızılay'a sattığı çadırlar üzerinden yüklendi.

"BİZ 32 BİNE ALDIK, KIZILAY AYNI ÇADIRI 140 BİNE SATTI"

Baş, "Biz bunları 32 bin liraya aldık. Faturasını göstereceğiz. Bir de bize 'O fiyata alamazsınız' diyorlar. Çadırlar burada işte. Kaç metrekare bunlar, 98 metrekare. Tarihe kayıt düşsün. Kızılay aynı çadırı 140 bin liraya sattı, yazık." dedi.

"MESLEK ERBABI İNSANLAR ŞEHİRLERİ TERK EDİYOR"

Baş konuşmasının devamında şunları kaydetti: "Meslek erbabı insanlar şehri terk ediyor, çünkü bu insanlar el işçiliği ile para kazanabilir. Bir yerde bir iş yapacaklar ki para kazansınlar, bunlar memur değil, sabit gelirleri yok, emekli değiller. Şimdi buraları terk edenler, Hatay'ı, Maraş'ı, Diyarbakır'ı, Elazığ'ı, Malatya'yı terk edenler gidecekler Antalya'da, Mersin'de, Muğla'da, İstanbul'da, Ankara'da bir yerlerde hayat kuracaklar. Burada 1- 2 sene sonra hayatını kurup bir çevre oluşturduklarında sen buraya yeni bir şehir inşa ettiğinde bile geri dönmeyecekler. Bu sefer ne olacak? Malatya'nın bundan sonraki kalkınma hızı çok daha yavaşlayacak, Maraş'ınki yavaşlayacak, Hatay'ınki yavaşlayacak.

"BU TEMİN EDİLİRSE HAYAT DEVAM EDER"

Zincir halinde büyük bir ekonomik problem bizi bekliyor. Bu kontrol edilemez bir durum. Aslında bunu önlemenin kolay yolları var. Devlet şu anda herkese geliri nispetinde bir destekte bulunacak, herkesin sigortasını kendisi devlet olarak üstlenmiş olacak. Onlara hem gelir desteği hem kira desteği hem yaşam desteği adı altında ödemelerini yapacak ve insanlara, 'Şehirlerinizi terk etmeyin' diyecek. Bu insanları konteynerlere yerleştirecekler ve 'Belli bir süre burada idare edeceğiz, ondan sonra evlerinizi vereceğiz, hiçbir kaybınız olmayacak' diyecekler. Bu temin edilebilirse hayat devam eder.

"BÖYLE BECERİKSİZLİK OLUR MU?"

Bir konteynerde ne var ki, bir tane konteyner ya. Bunu becerip millete veremediler, milleti alıp boş evlere yerleştiremediler. Böyle bir cehalet, beceriksizlik olur mu? ve bu insanlar 20 senedir bu ülkeyi yönetecek, şimdi ağa baba gibi azıcık eleştirince fırça yiyorsun. Böyle bir şey olur mu? Ama vatandaşın da bunu artık fark etmesi lazım. Bize bu müstahak mı yani, biz bunu yaşayacak insanlar mıyız?"

Kaynak: ANKA / Güncel

Türkiye Partisi Hüseyin Baş Türkiye Kızılay Deprem Politika Güncel Haberler

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Bakmadan Geçme

Ergin Ataman kimdir? Ergin Ataman kaç yaşında, nereli? Ergin Ataman hayatı ve biyografisi! LoL çöktü mü? 23 Mayıs LoL giriş ekranı neden açılmıyor? Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı?
Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

Şüpheli ölümün arkasından yasak aşk çıktı! Yengesiyle birlikte abisine fare zehri vermişler

500

Yorumlar (19)

Abdullah Ağaç.:

Binlerce insan çalışıyor kızılayda biliyorsunuz dimi? Yani öyle bol keseden sallamak kolay önüne gelen firma gelip bedevadan çadırmı alıcak tabiki parayla satıcak depremzede kardeşlerimiz için demiyorum bunu yanlış anlaşılmasın. Bu at gözlüğüyle bakan insanlara diyorum

25
38
yanıtYanıtla
ERKAN :

iyide alan firma depremzedeye veriyor. daha ne işte bedavadan adam bulmuşsun dağıtan niye satıyorsun

yanıt11
yanıt2
ERKAN :

kızılay tüccar olmuş maalesef dağıtman gereken çadırı senin adına dağıtacak birini bulmuşsun niye satıyorsun ki ver dağıtsın. bu adamlar almasaydı sen zaten dağıtacaktın. yazık

44
16
yanıtYanıtla
ismail bey :

Kızılay kan satmasın, çadır satmasın, sodayı bedava dağıtsın.. Para havadan yağıyor sanki.. O kadar hizmetler nasıl yapılacak...

10
38
yanıtYanıtla
Sm57:

Kızılay'ın geliri bu tür satışlardan geliyor bütçe yok devletten para gelmiyor o yüzden satışı bıraksın devletten bütçe gelsin adam gibi afetlere hile hurda olmadan malzemeyi hazır tutup göndersin

10
36
yanıtYanıtla
Gökhan Gündüz:

Ama her bir yönetici yüzbinlerce lira maaş ve en lüks araçlara biniyorlar??

yanıt32
yanıt6
Mehmet Vatandaş:

yani bu çadırı fahiş fiyata satması için geçerli bir mazeret mi:)

yanıt13
yanıt3
ünal öztürk:

ağzı olan konuşuyor eski tencere tava satanlar şimdi iş tutuyor kumaş aynı mı yagmura ne kadar dayanıklı yanmaya karşı ne kadar dayanıklı baş sen git don al don iyiside var ucuzuda

20
21
yanıtYanıtla
Abdullah Ağaç.:

kızılay çadırı 140'mı satıyor ? Bunu ispatlamalısınız ispatlamazssanız ??? Bukadar yalan dolan olamaz kardeşim adam herkezin içinde 140 bine çadır sattı diyor. Bu arada kızılay dışarıya tabiki parayla satıcak? Ne yani kafasına göre herkeze bedeva versin ?

15
23
yanıtYanıtla
ERKAN :

senin kafa nasıl çalışıyor arkadaş adam aldığı çadırla kamp kurmuyor depremzedeye veriyor. yani düşün sen bir depremzedeye devletin yardımını götürmek istiyorsun ama o yardımı sana satıyorlar sende satın alıp veriyorsun

yanıt9
yanıt4
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title