Haberler

Hilvan Belediyesi'ne Su Baskısı Artıyor

Güncelleme:

HÜDA-PAR Hilvan belediye başkan adayı Cemal Çınar, Şanlıurfa'nın Hilvan İlçe Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile içme suyu çalışmalarını görüştü.

Gazete İpekyol'un da geçen hafta gündeme getirdiği Hilvan'daki 88 yıllık susuzluk sorununa ilişkin, AK Parti'li Hilvan belediyesine baskılar giderek artıyor.

Son zamanlarda susuzluğun daha da artış gösterdiği Hilvan'da, içme suyunun bir an evvel gelmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bayık, "Başlatmış olduğumuz çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Ancak yürütülen çalışmalar kapsamında bir takım hukuki sorunların yaşanması ve yüklenici firmanın işi geciktirmesi münasebetiyle ilçeye içme suyunu zamanında veremedik. Yüklenici firma yasalar gereği gerekli cezayı almıştır. Bu kapsamda eksik kalan ve ilçeye içme suyunu verecek olan pompaj sistemi en kısa süre zarfında tamamlanıp yeni şebekeyi hizmete koyacağız." dedi.

BAYIK: VATANDAŞTAN ÇOK BİZ RAHATSIZ OLUYORUZ

Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Hilvan'da yaşanan susuzluk sorunuyla ilgili konuştuğu Güneydoğu TV'deki (GTV) bir programda, "Hilvan'da yaşanan susuzluk sorunu vatandaşlardan daha çok bizleri rahatsız etmektedir. Daha önce içme suyu ile ilgili hiçbir çalışmanın yapılmamış olmasından dolayı, bizim başlattığımız çalışmalar elbette zorlu aşamalardan geçti. Beş yıl içerisinde içme suyu ile ilgili gerekli altyapı çalışmalarımızı tamamladık. 110 kilometre içme suyu şebekesinin yenilenmesiyle birlikte Hoşin köyünden de 18 kilometrelik isale hattını döşeyerek yeni yaptığımız 3 bin tonluk su deposuna bağladık. Bununla beraber aynı çalışmalara kapsamında pompaj binasını da bitirdik. Şu an da işin mekanik kısmı olan pompaların yerleştirilmesi kaldı" diye konuştu.

'HUKUKİ ENGELLER ÇALIŞMALARI GECİKTİRDİ'

İçme suyu için döşenen yeni şebekenin faaliyete geçmemesinin sadece pompaj sisteminin mekanik kısmından kaynaklanmadığını kaydeden Bayık, isale hattı ve pompaj merkezi sisteminin yer aldığı yapıların yer aldığı arazilerde de bir takım hukuki sorunların yaşadığını söyledi.

Bayık, "İçme suyu ile ilgili söz konusu yapıların bulunduğu arazilerde çıkan bir takım hukuki sorunlar sürecin uzamasına neden oldu. Aynı zamanda ihaleyi alan firmanın da işini yeterince yapmaması ve işi geciktirmesi nedeniyle de söz konusu muhatap firmaya yaklaşık 450 bin TL para cezası kesilmiştir. Daha önce bu işin ihalesi Özel İdare yapılmıştı. Şanlıurfa'nın büyükşehir olması nedeniyle İl Özel İdaresi bilindiği gibi kapandı. Bu nedenden dolayı işin takibini başta Vali muavini Ramazan Seçilmiş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte yapıyoruz. Gereken neyse yapılacaktır." dedi.

Hilvan'da yaşanan susuzluktan en çok kendisinin rahatsız olduğunu sözlerine ekleyen Bayık, Hilvan belediyesinde çalışan bütün ekipler yaşanan sorunun bir an evvel bitmesi ve sorunun kökten çözülmesi için zaman kaybetmeden büyük bir çalışma içerisindedir. İnşallah bu sorun en geç iki ay içerisinde bitecektir. Bu konuda Hilvanlı hemşerilerimizin biraz daha sabırlı olmalarını istiyorum dedi.
(Kaynak:Gazeteİpekyol)

Kaynak: Temsilci / Güncel

Hilvan Belediyesi Cemal Çınar Hasan Aslan Şanlıurfa Yerel Güncel Haberler

Erdoğan 'Tahsil edin' talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Erdoğan "Tahsil edin" talimatı vermişti! Bakan Işıkhan belediyelerin ödeyeceği SGK borcu tutarını açıkladı

Türk futbol tarihine geçti! Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri için ödenen bonservis bedelini açıkladı

Türk futbol tarihine geçti! Fenerbahçe, Youssef En-Nesyri için ödenen bonservis bedelini açıkladı

Balıkçılar denizde erkek cesedi buldu, en dikkat çeken üzerindeki kıyafet oldu

Balıkçılar denizde erkek cesedi buldu, en dikkat çeken üzerindeki kıyafet oldu

Bakmadan Geçme

TFF, 2024-2025 sezonu hakemlerini açıkladı! 2024- 2025 sezonu hakemleri kimler? TAKSİ İNDİ- BİNDİ NE KADAR? İstanbul taksimetre açılış ücreti ne kadar oldu? Taksi kısa mesafe kaç TL oldu? Üniversite tercihleri nasıl yapılmalı? YKS üniversite tercihlerini yaparken nelere dikkat edilmeli? Tercih Uzmanı açıkladı! YKS tercihleri ne zaman bitiyor? ÖSYM Üniversite tercihleri nasıl yapılır? Optik Başkan kimdir? Mehmet Işıklar (Optik Başkan) kaç yaşında ve neden öldü? ÖSYM TERCİH EKRANI AÇILDI MI? ''YKS tercih yapamıyorum'' neden? YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2024 YKS ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | YÖK ATLAS 2-4 Yıllık Üniversite taban puanları İstanbul'da toplu taşıma ücretlerine zam geldi mi? Otobüs, metro, tramvay, vapur, metrobüs ücreti ne kadar oldu, yeni ücretler ne zaman uygulanacak? İETT öğrenci abonmanı ne kadar oldu? 2024 İstanbul'da metro, metrobüs, marmaray ücretleri ne kadar? İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMAYA ZAM || 2024 İstanbul'da otobüs, metro, metrobüs, marmaray ücreti ne kadar oldu? GÜNCEL ALTIN VE DOLAR FİYATLARI || 25 Temmuz altın ve dolar kuru güne nasıl başladı? Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı mı? 20 Bin öğretmen ataması sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Adil Karaismailoğlu kimdir? AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu kaç yaşında, nereli? ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ || KPSS ÖABT ne zaman, saat kaçta? Sınav giriş belgesi nereden alınır? KPSS ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV BELGESİ SORGULAMA EKRANI! KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi sınava giriş belgeleri erişime açıldı mı?
Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

Ankara'yı sarsan iddia: Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu'nun yüzüne telefonu kapattı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title