Haberler

Haluk Pekşen Hayatını Kaybetti

Güncelleme:

Hukukçu, 25. ve 26. dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen Ankara’da hayatını kaybetti. Pekşen, Kumpas davalarında mağdur askerlerin avukatlığını da yapmış, Balyoz dava dosyasında 1400’ü aşkın sahte delil bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. Birçok sivil toplum örgütünün kurucu ve yöneticiliğini yapan Pekşen, çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yapmıştı.

Hukukçu, 25. ve 26. dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen Ankara'da hayatını kaybetti. Pekşen, Kumpas davalarında mağdur askerlerin avukatlığını da yapmış, Balyoz dava dosyasında 1400'ü aşkın sahte delil bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. Birçok sivil toplum örgütünün kurucu ve yöneticiliğini yapan Pekşen, çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yapmıştı.

Siyasetçi, önceki dönem CHP Milletvekili Haluk Pekşen, bugün Ankara Güven Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 61 yaşında hayatını kaybeden Pekşen, ağustos ayının sonlarında zatürre teşhisi ile Bodrum Acıbadem Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Pekşen daha sonra Ankara Güven Hastanesi'ne nakledilmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Pekşen'in ailesini geçen hafta Ankara'da hastanede ziyaret ederek durumu ile ilgili bilgi almıştı.

Çok sayıda siyasetçi Pekşen'in vefat haberinin ardından taziye mesajları yayınladı. Taziye mesajları şöyle:

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: "Kıymetli ağabeyimiz önceki dönem Trabzon milletvekilimiz Haluk Pekşen'i kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Allah'tan rahmet ailesine, yakınlarına baş sağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun."

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel: "Yaşamını yitirdiğini büyük üzüntü ile öğrendiğim, 25. ve 26. Dönemde birlikte görev yaptığımız Trabzon Milletvekilimiz Haluk Pekşen'e Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel: "Kıymetli ağabeyimiz, 25-26. Dönem Trabzon milletvekilimiz Haluk Pekşen'i kaybetmenin derin üzüntüsünü paylaşıyor, ailesine, sevenlerine ve örgütümüze baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan: "Haluk Pekşen'i kaybettik. İnanmak istemiyorum. Bu güzel adam kayıp gitti aramızdan. Kardeşim buluşana kadar elveda. Allah rahmet eylesin. Rukiye Hanım, canım kızlar sabır diliyorum. Bilemiyorum. Çaresiz kaldım."

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka: "Mecliste 25 ve 26. dönem birlikte Milletvekilliği yaptığım değerli yol arkadaşım Haluk Pekşen'i kaybettiğimizi derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet; ailesine ve CHP ailemize sabır diliyorum. Başımız sağ olsun."

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: "25. ve 26. Dönem CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilerim."

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray: "CHP 25 ve 26. Dönem Trabzon Milletvekili değerli dostum Avukat Haluk Pekşen'i kaybettik. Mekanı cennet olsun. Ailesine sabır diliyorum."

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar: "25. ve 26. dönem CHP Trabzon milletvekilimiz, yoldaşımız, saygın hukukçu, değerli dostum Sn. Haluk Pekşen'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Aramızdan ayrılan Haluk Pekşen'e Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve bütün CHP'lilere baş sağlığı dilerim. Ruhu şad olsun."

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş: "CHP Trabzon Eski Milletvekili Sn. Haluk Pekşen'in vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, sevenlerine ve yakınlarına sabırlar dilerim."

AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu: "Trabzon'un ve Siyaset Dünyasının acı kaybı.. 25 ve 26. Dönem CHP Trabzon Milletvekili Sn Haluk Pekşen'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve siyaset dünyasına sabır ve başsağlığı dilerim. Ruhu şad olsun."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: "25. ve 26. Dönem CHP Trabzon Milletvekilimiz Haluk Pekşen'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu: "25-26. Dönem CHP Trabzon Milletvekilliği yapan Haluk Pekşen'in vefat haberi hepimizi üzdü. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri ve Cumhuriyet Halk Partisi ailemize başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "25. ve 26. Dönem CHP Trabzon Milletvekilimiz ve değerli yol arkadaşımız Sn. Haluk Pekşen'in vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm parti camiamıza sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun."

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Hüsnü Bozkurt: "Tarifsiz üzgünüm. Can kardeşim Haluk Pekşen'i kaybettik. Yurt sevgisi, millet aşkı ile dolu bir vatan evladı, Meclis'in en donanımlı, en gözü pek milletvekili idi. Ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Ruhun şad olsun kardeşim, yattığın yer incitmesin."

HALUK PEKŞEN KİMDİR?

Haluk Pekşen, 11 Eylül 1961'de Trabzon Yomra Yokuşlu köyünde doğdu, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Haluk Pekşen, Kumpas davalarında mağdur askerlerin avukatlığını da yapmış, Balyoz dava dosyasında 1400'ü aşkın sahte delil bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. Pekşen, 2000 yılında Beş Yıllık Kalkınma Plan Komisyonu üyeliği görevine atanarak Beş Yıllık Kalkınma Plan ve Stratejileri ve AB ile Mevzuat Uyumu konularında hukuki ve idari çalışmalarda bulundu. 2001 ekonomik krizi sonrası özellikle bankacılık sektörünün yeniden yapılanması için yapılan yasa çalışmalarında aktif olarak yer alan Pekşen, 2006 yılında Türkiye Kızılay Derneği Hukuk Müşavirliği görevini üstlendi. Çok sayıda sivil toplum örgütünün kurucu ve yöneticiliğini yapan Pekşen, yurt içi ve yurt dışı çok sayıda şirket ve işletmede avukatlık, danışmanlık ve icra kurulu görevinde bulundu. Pekşen, Havacılık, Gümrük, Dış Ticaret Yasası başta olmak üzere çok sayıda yasa, tüzük ve yönetmeliğin hazırlık çalışmalarında görev yaptı. Pekşen'in İpekyolu Projesi (Merkez Türkiye), Eurocontrol Konvansiyonu Mevzuatı, Serbest Bölgeler Mevzuatı, hukuk, bankacılık ve finansman konuları başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde çok sayıda söyleşi ve makaleleri yayımlandı. Pekşen, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Haluk Pekşen Milletvekili Trabzon Güncel Haberler

Polis eve baskın düzenledi! Uyuşturucu verdiği kızı evinde zorla tutan Hasan Can Kaya gözaltında

Polis eve baskın düzenledi! Uyuşturucu verdiği kızı evinde zorla tutan Hasan Can Kaya gözaltında

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihe geçecek teklif: Maliyetini karşılayacağım

Aziz Yıldırım'dan Ali Koç'a tarihe geçecek teklif: Maliyetini karşılayacağım

Bakmadan Geçme

Arefe günü kuyumcular açık mı? Arefe günü kuyumcular saat kaça kadar açık? Kurban Bayramı'nda kuyumcular çalışıyor mu? Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı! Hizbullah İsrail'i neden uyardı? Hizbullah İsrail'e saldırdı mı? Yarın kargolar açık mı? Yarın kargolar saat kaça kadar açık, kaçta kapanıyor? Arefe günü kargolar açık mı? Edin Dzeko Fenerbahçe'de kalacak mı? Dzeko gidiyor mu? Açıklama geldi! Yaz tatilinde çocuklarla neler yapılabilir? Çocuklarla tatilde ne yapılır? Ebeveynlere ve çocuklara aktivite önerileri! 2024 ORTAÖĞRETİM KPSS BAŞVURULARI NE ZAMAN? KPSS ortaöğretim (lise) başvuruları hangi tarihte başlıyor? Anderson Talisca Fenerbahçe'ye mi geliyor? Fenerbahçe Talisca ile anlaştı mı? Gram altın kaç TL? 14 Haziran Dolar, Euro, Sterlin ne kadar? Bugün yarım gün tatil mi? Bugün resmi tatil var mı, yarım gün tatil var mı? HAFTA SONU HAVA DURUMU 15-16 Haziran #127783 Hafta sonu yağmur yağacak mı, hava nasıl olacak? İstanbul Cuma namazı saat kaçta? İstanbul Cuma selası ne zaman okunacak? 14 Haziran Cuma İstanbul cuma namaz saati! Ölüdeniz Plajı nerede, nasıl gidilir? Fethiye'deki en iyi plajlar hangileri? Fethiye'de en güzel nerede denize girilir? Rasim Ozan Kütahyalı, Nagehan Alçı'yı dövdü mü? Nagihan Alçı ne anlattı, olay ne? İSTANBUL'DA BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK? #9925 Kurban Bayramı'nda İstanbul kaç derece, yağmur yağacak mı? Kurban eti kimlere dağıtılmaz? Kurban eti kimlere verilmeli? Diyanet'e göre kurban eti nasıl paylaştırılmalı?
Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti, partneri Nur Viral canlı yayında hüngür hüngür ağladı

Yusuf Kavaklı hayatını kaybetti, partneri Nur Viral canlı yayında hüngür hüngür ağladı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title