Haberi Paylaş

FETÖ firarisi Hakan Şükür'ü canlı yayına çıkaran kanal sessizliğini bozdu! TRT'ye manidar bir gönderme yaptılar

Güncel Haberler

TV5 televizyonunun FETÖ firarisi Hakan Şükür'ü canlı yayına çıkarmasının yankıları sürerken kanaldan açıklama geldi. Yayın kurulunun bilgisi dışında gerçekleştirilen programın yayından kaldırıldığını belirten TV5 yönetimi, "Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını, İmralı'dan gelen mektupların yayınlanmasını, çözüm sürecinde Kandil'de yapılan röportajları görmezden gelenlerin bu program üzerinden camiamızı linç etme çabasını samimi, ahlaki ve vicdani bulmuyoruz" ifadelerini kullandı.

TV5'te Mehmet Ali Kayacı'nın sunduğu 'Düşünme Vakti' programına ABD'de bulunan FETÖ firarisi Hakan Şükür'ün çıkarılması tepkileri de beraberinde getirmişti. Eleştiri oklarının hedefi haline gelen TV5 yönetiminin program sunucusu Kayacı'yı işten çıkardığı öne sürülmüştü.

Yaşananların ardından harekete geçen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) kanal hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "Ülkemizin bekasını hedef almış, sinsi bir terör örgütünün alenen destekçisi olan şahsın yayına çıkarılmasına, mensubu olduğu terör örgütünün propagandasını yapmasına müsaade etmeyiz. TV5 hakkında Üst Kurulumuz gerekli incelemeyi başlatmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerini kullandı.

Hakan Şükür'ün konuk edildiği program yayından kaldırıldı: Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını görmezden gelenler bizi linç ediyor

Dikkatlerin çevrildiği TV5 yönetimi konu hakkında sessizliğini bozdu. Kanalın resmi web sitesinden yapılan açıklamada programın yayından kaldırıldığı belirtildi. Hakan Şükür'ün programa Yayın Kurulu'nun bilgisi dışında çıkarıldığını söyleyen TV5 yönetimi, "8 Kasım 2022 tarihli "Düşünme Vakti" programında Yayın Kurulu'nun bilgisi dışında fiili bir durum oluşturularak, söz konusu program gerçekleştirilmiştir. Yayınlanan program hakkında kurum içi titiz bir inceleme başlatılmış olup inceleme sonuçlanana kadar ilgili program yayından kaldırılmıştır" dedi.

Hakan Şükür'ün konuk edildiği program yayından kaldırıldı: Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını görmezden gelenler bizi linç ediyor

Açıklamanın devamında Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını hatırlatan TV5 yönetimi, bunu görmezden gelenlerin kendilerini linç etmeye çalıştığını belirterek "TV5 Yayın Kurulu olarak Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılmasını, İmralı'dan gelen mektupların yayınlanmasını, çözüm sürecinde Kandil'de yapılan röportajları görmezden gelenlerin bu program üzerinden TV5'i ve camiamızı linç etme çabasını samimi, ahlaki ve vicdani bulmadığımızı da ifade ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Güncel

TV 5 Cinsellik Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

OkuYorum:

İngiltere IRA terör örgütüyle masaya oturarak ülkesini kurtardı. TC devleti de bu ihtimali denedi, ama oldurmadılar. o masaya oturulması bizim de içimize sinmedi ama daha fazla şehit verilmesin diye kabullendik. Ama devlet yaptı ben de yaparım demek aymazluktan başka birşey değil

Cevap Yaz6134Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title