TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Biz hiçbir zaman umutsuz olamayız (2)- Yeniden - Haberler
Haberi Paylaş

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Biz hiçbir zaman umutsuz olamayız (2)- Yeniden

Demirören Haber Ajansı - Özgür Yıldız - Güncel
 - Güncelleme:
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Biz hiçbir zaman umutsuz olamayız (2)- Yeniden

Sayın abonelerin dikkatine: 'TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Pandeminin üstesinden Türk özel sektörü olarak geleceğiz' başlıklı haberimizi, kaynağından yapılan düzeltme ile iptal ederek yeniden geçiyoruz.

Sayın abonelerin dikkatine:

'TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Pandeminin üstesinden Türk özel sektörü olarak geleceğiz' başlıklı haberimizi, kaynağından yapılan düzeltme ile iptal ederek yeniden geçiyoruz. Aşağıdaki haberin kullanılması rica olunur. DHA

------------------

YENİDEN

Özgür YILDIZ/YALOVA, - TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bizim kültürümüzde ve girişimci ruhumuzda umutsuzluk olmaz. Biz hiçbir zaman umutsuz olamayız. Umutsuz olsak ertesi sabah dükkanımızın kapısını açamayız. Bu zamana kadar yaşadığımız pek çok sıkıntılı süreci nasıl aştıysak, zorlukların üstesinden Türk özel sektörü olarak birlikte geleceğiz" dedi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası'nın (YTSO) yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine katılan TOBB Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu protokol üyeleriyle açılış kurdelesini kesti. Törene Vali Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk da katıldı. Hizmet binasını gezen Hisarcıklıoğlu, konferans salonunda düzenlenen programa katıldı. Hisarcıklıoğlu, YTSO'nun Londra, Paris ve Berlin'deki odalarla aynı kalitede hizmet sunduğunu kaydetti. Yalova'nın geleceğinin parlak ve avantajlı olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, sağlık turizmi açısından da potansiyelin değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Sağlık turizmi için gelen turistlerin 10 kat daha fazla harcama yaptığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Yalova'nın bu konudaki avantajını değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Özel sektörün pandemi döneminde etkilendiğini belirten Hisarcıklıoğlu, "100 sene önce dünyada var olan bir salgından sonra dünyanın karşılaştığı bir dönem ama en iyi şekilde adapte olabilmek için çalışmalarımızı sürdürdük. Sadece Yalova Ticaret Odası değil, 365 oda ve borsa başkanları video konferanslar ve whatshap gruplarıyla sizlerin bütün dertlerini birebir anlık olarak bize aktarıyorlardı. Ben de gece saatlerinde bile konuları bizzat bakanlara aktardım. Bunların büyük bir kısmı hızla acil olarak çözümüne kavuştu. Onlara da teşekkür ediyorum. Sizlerin görevi iletmek, bizim görevimiz zaten kanunlarda, yasalarda belirtilen şekilde ilgili kurumlara iletmek. İlettiğimiz konuların da çözüm merkezi hükümet, yerelde yerel idareciler, Türkiye genelinde de Ankara. Değerli kardeşlerim bir kere bizim kültürümüzde ve girişimci ruhumuzda umutsuzluk olmaz. Biz hiçbir zaman umutsuz olamayız. Umutsuz olsak ertesi sabah dükkanımızın kapısını açamayız. Bu zamana kadar yaşadığımız pek çok sıkıntılı süreci nasıl aştıysak, zorlukların üstesinden Türk özel sektörü olarak geleceğiz." dedi.

Daha sonra programda YTSO'ya katkı sunan firmalara teşekkür plaketi verildi. YTSO Başkanı Tahsin Becan ve Oda Meclis Başkanı Muğlim Bağatar da TOBB Başkanı Mehmet Rifat Hisarcıklıoğlu'na hediye takdim etti.


Demirören Haber Ajansı / Özgür Yıldız - Güncel

Mehmet Rifat, Türkiye, Yalova, Türk, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title