Haberler

Girişimcilik, Kocaeli'de Masaya Yatırıldı

Güncelleme:

Remzi Durmuş, girişimcilik, bireyin hayallerinin peşinden gitmek, yani bireyin hayallerine sahip çıkması anlamına geldiğini söyledi.

Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü'nün düzenlemiş olduğu ''Girişimcilik Nedir?'' konulu konferansın konukları; İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş ve Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Atalay Kaya'ydı.

GENÇLERİN ÖNÜNÜN AÇILMASI GEREKİR

Konferansta konuşan İletişim Stratejileri ve Girişimcilik Uzmanı Remzi Durmuş, girişimcilik, bireyin hayallerinin peşinden gitmek, yani bireyin hayallerine sahip çıkması anlamına geldiğini söyledi. Dünyanın büyük bir değişim sürecinden geçtiğini ifade eden Durmuş, Türk ekonomisinin de bu değişim sürecinde büyümesi ve kalkınması için girişimci ruhlara ihtiyacı olduğunu belirtti. Bu bağlamda gençlerin önünün açılması gerektiğini vurguladı.

GİRİŞİMCİLİK ALGISINDA SORUN VAR

Türkiye'de toplumun, bireyi kamuda çalışması için yönlendirdiğini belirten Durmuş, bunun doğru bir yaklaşım olmadığını ifade etti. Ekonomik büyümenin bu yolla sağlanması imkânsız olacağı gibi, toplumun refahına ve kalkınmasına zarar verir dedi. Bu bağlamda algısal değişimin şart olduğunu vurguladı.

GİRİŞİMCİLİK BİR İDEALDİR

Türkiye'de yaratıcı projelere desteklerin verildiğini ifade eden Durmuş, girişimciliği destekleyen finansal kurum ve kuruluşlar ile ilgili bilgiler verdi. Öğrencilere proje üretmelerini tavsiye eden Durmuş, girişimcilik bir idealdir, idealinizden vazgeçmeyin dedi.

GİRİŞİMCİLİK KÜLTÜRÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Konferansta konuşan Atalay Kaya, Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu'nun, amacı, vizyonu, misyonu ve etkinlikleri hakkında bilgiler vererek başarı hikayesini aktardı. Bu kapsamda Vizyonlarının Genç Girişimcilik ruhunun ortaya çıkarılması için cesaret verici çalışmalar yapmak olduğunu söyledi.

Kocaeli Genç Girişimciler Kurulu olarak; Eğitim ve danışmanlık, dış ilişkiler, araştırma – iş geliştirme, sosyal ilişkiler gibi çalışma gruplarının olduğunu söyleyen Kaya, İlkokuldan üniversiteye kadar girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması adına yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK NETWORK AĞINI KURACAĞIZ

Dünya'da en büyük genç girişimci network ağını Japonya'nın kurduğunu ifade eden Kaya, Japonya yaklaşık elli bin kişilik bir ağa sahip, TOBB aldığı kararla altı yüz kişilik Genç Girişimciler Kurulunu yedi bin network ile Dünya'ya açacağını ifade etti.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Kocaeli Üniversitesi Kaya Kocaeli Japonya Türkiye Güncel Haberler

İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza geçirdi! Ekipler bölgeye ulaşmaya çalışıyor

İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi taşıyan helikopter kaza geçirdi! Ekipler bölgeye ulaşmaya çalışıyor

Canlı anlatım! Kıran kırana maçta Fenerbahçe önde

Canlı anlatım! Kıran kırana maçta Fenerbahçe önde

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

Tahran, yardım için Ankara'nın kapısını çaldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gereken her türlü desteği vermeye hazırız

Bakmadan Geçme

Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri! Galatasaray Fenerbahçe seyirci sayısı kaç? Galatasaray Fenerbahçe tribünlerinde kaç kişi var, kaç bilet satıldı? Bein Sports CANLI izle! (GALATASARAY-FENERBAHÇE) Bein Sports kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki!
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title