Haberler

Facebook'tan Helallik İstedi ve Öldü

Güncel Haberler

Ordu'da 27 yaşındaki kadın, hakkınızı helal edin yazdıktan sonra yaşamını yitirdi.

Ordu'da evli ve 2 çocuk annesi 27 yaşındaki Aslıhan Aksoy, internetteki sosyal paylaşım sitesindeki sayfasına 'Hakkınızı helal edin' yazdıktan sonra Devlet Hastanesi'ne ameliyata girdi. Ameliyat sırasında kalbi duran Aslıhan Aksoy 36 saat kaldığı yoğun bakımda yaşamını yitirdi.

BÖBREĞİNDEKİ TAŞI ALDIRACAKTI

Karşıyaka Mahallesi'nde oturan Aslıhan Aksoy, eşi 31 yaşındaki Faruk Aksoy ile 7 yıl önce evlendi. 5 yaşında Arda ve 3 yaşında Ayça adını verdiği iki çocuğu olan Aslıhan Aksoy, bir süre önce rahatsızlanarak kontrol için Ordu Devlet Hastanesi'ne gitti. Yapılan tahlillerde Aslıhan Aksoy'un böbreğinde taş olduğu belirlendi. Ağrılarının artması üzerine Aksoy geçen hafta tekrar hastaneye giderek kontrolden geçti. Doktorların "Ameliyat olman gerekiyor" dediği Aksoy'un tedavisine geçen pazartesi günü Devlet Hastanesi'nde başlandı.

LAZERLE KIRILMAYINCA AÇIK AMELİYATA GEÇİLDİ

Salı günü ameliyat masasına yatan Aksoy'un böbreğindeki taş, lazer yöntemiyle kırılmaya çalışıldı. Operasyonun başarısızlıkla sonuçlanması üzerine doktorlar açık ameliyata geçti. Bir süre sonra Aslıhan Aksoy'un duran kalbi elektro şokla tekrar çalıştırıldı. Ameliyatın ardından yoğun bakıma kaldırılan Aksoy, 36 saatlik yaşam mücadelesini dün sabaha karşı kaybetti.

FACEBOOK'DAN HELALLEŞTİ

Aslıhan Aksoy'un sosyal paylaşım sitesi facebooktaki sayfasında, ameliyat olmadan önceki gece hastaneden çektirdiği bir fotoğrafı paylaşarak, 'Aslı Pazartesi ameliyat oluyor hakkınızı helal edin' ve 'Gecenin bir vakti kalktım neredeyim diye çocuklarımı aradım, üstlerini örtmek için bulamadım neredeler? Allah kimseyi evlatlarından ailesinden ayırmasın, amin' yazıları ise yürekleri dağladı.

EŞİ AYAKTA ZOR DURDU

Genç kadının cenazesi bugün helallik alınmak üzere Karşıyaka Mahallesi'ndeki evine getirildi. Karşıyaka Camii'nde kılınan öğle namazı ve cenaze namazının ardından Aslıhan Aksoy'un cenazesi, Kabadüz İlçesi'ne bağlı Yeşilada Köyü'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Eşi Faruk Aksoy cenazede taziyeleri kabul ederken, güçlükle ayakta durabildi. Faruk Aksoy, çok üzgün olduğunu söyledi, olayla ilgili yorum yapmak istemedi.

HASTANE AÇIKLAMA YAPMAKTAN KAÇINDI

Aslıhan Aksoy'un yakınları da Ordu Devlet Hastanesi'nden henüz kesin ölüm nedenine ilişkin raporu almadıklarını, cenaze ile ilgilendiklerini, defin işlemleri bittikten sonra herhangi bir ihmal olup olmadığını araştıracaklarını belirtti. Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Celalettin Akyol ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınarak, "Bilgiyi ancak hasta yakınlarına verebiliriz. Bu konuda herhangi bir açıklama yapamam" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Faruk Aksoy Karşıyaka Facebook Ordu Politika Güncel Haberler

title