Haberler

Eren Erdem, Tokatköy'de Zorla Çıkarıldıkları Evleri Yıkılan Vatandaşları Ziyaret Etti: "Burada Yapılan Şeyin Merkezinde Para Var"

Güncelleme:

CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Eren Erdem, AKP'li Beykoz Belediyesi’nin yürütmeyi durdurma kararına rağmen, insanları zorla çıkartarak evlerini yıktığı Tokatköy’e gitti. Beykoz Belediye Başkanı'nın, evlerini korumaya çalışan insanları dinlemediği gibi bir de onlara "terörist" dediğini belirten Erdem, vatandaşların haklı mücadelesinin yanında olduklarını söyledi. Erdem, “Burada yapılan şeyin merkezinde para var. Burada insanları, yurtlarından edip, bir basit muvafakatnameyle evlerinden zorla, koç başıyla çıkararak buraları yıkıp, yerine 4-5 milyona, hatta 10 milyona satacakları lüks yerler yapma amaçları var" dedi.

Haber: GAYE ŞEYMA CAN - Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Eren Erdem, AKP'li Beykoz Belediyesi'nin yürütmeyi durdurma kararına rağmen, insanları zorla çıkartarak evlerini yıktığı Tokatköy'e gitti. Beykoz Belediye Başkanı'nın, evlerini korumaya çalışan insanları dinlemediği gibi bir de onlara "terörist" dediğini belirten Erdem, vatandaşların haklı mücadelesinin yanında olduklarını söyledi. Erdem, "Burada yapılan şeyin merkezinde para var. Burada insanları, yurtlarından edip, bir basit muvafakatnameyle evlerinden zorla, koç başıyla çıkararak buraları yıkıp, yerine 4-5 milyona, hatta 10 milyona satacakları lüks yerler yapma amaçları var" dedi.

Eren Erdem İstanbul'da AKP'li Beykoz Belediyesi'nin, mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen evleri yıktığı Tokatköy Mahallesi'nde mağdur vatandaşlarla bugün bir araya geldi.

"3 BİN 500 LİRA MAAŞLA NASIL KİRA VEREYİM NE YİYİP NE İÇEYİM?"

Komşularına üzüldüğünü ve sıranın kendisine de geleceğini söyleyen Ayşenur Yılmaz şöyle konuştu:

"3 bin 500 lira maaşla nasıl kira verebilirim ne yiyebilirim ne içebilirim? Nereye giderim ben? Hiçbir yere gidemem. Anca yıkarlarsa üstüne bir muşamba serer otururum. Çok üzülüyorum şu anda. Tamam benimki yıkılmadı ama komşularım evsiz kaldı. Ben geçinemem ki beyim yok, 20 sene oldu öleli, ben o 3 tane çocuğu yetiştirince, evlendiklerinde, tek başıma orada otururum derken şimdi onu da yiyeceklerse ben nereye giderim? Gece uykularım kaçıyor, ne yapacağız diye. Ben yemin ediyorum komşularım, kurtuldum diye sevinmiyorum. Niye sevineyim ki yahu? Allah'ım merhamet versin, insaf versin o kadar söyleyeyim. Başka bir şey demiyorum."

Vatandaşların sorunlarını dinledikten açıklama yapan CHP'li Erdem şunları söyledi:

"AMAÇLARI İNSANLARI YURTLARINDAN EDİP 10 MİLYONA SATACAKLARI EVLER YAPMAK: Burada insanların özel eşyalarının yıkıntıların arasında olduğunu gördük. Koltuklar, yataklar, kanepeler, efendime söyleyeyim yani ilaç reçeteleri... Kentsel dönüşüm, Türkiye'nin ihtiyacıdır ama kentsel dönüşümün merkezinde insan vardır. Amacı da insanları depremden korumaktır. Burada yapılan şeyin merkezinde para var. Burada insanları yurtlarından edip bir basit muvafakatnameyle evlerinden onları zorla, koç başıyla çıkarıp, buraları yıkıp yerine 4-5 milyona hatta 10 milyona satacakları lüks yerler yapmak gibi bir amaçları var.

BELEDİYE BAŞKANI BU İNSANLARA 'TERÖRİST' DEDİ: Bu kentsel dönüşüm olamaz. Beni bugün en çok yaralayan şey şu oldu; yolda gelirken Belediye Başkanı'nın meclisteki konuşmasını dinledim. Burada evini koruyan, buranın halkına 'terörist' dedi, yaptığı konuşmada. Bu insanlara terörist diyecek kadar bu işi çirkinleştiren, çirkefleştiren, ayağa düşen siyasi bir dille karşı karşıya kaldım belediye başkanını dinlerken. Lütfedip iki adım yürüyüp gelip burada bir insanlarla otursaydı kentsel dönüşüm kurallarına göre uzlaşma yoluyla bir formül arasaydı bu durumlar olmayacaktı. Ama tepeden bakan bu anlayışın bugün hepimizi asbest soluttuğu bu enkaz alanını eser olarak övündüğü bir konuşma dinledim. Biz hukuki mücadelemizi, siyasi mücadelemizi vereceğiz. Buraya da bütün mağdurlar İstanbul ve Türkiye'deki diğer tüm mağdurlar gibi sahip çıkacağız."

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediyesi Eren Erdem Tokatköy Güncel Haberler

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Bakmadan Geçme

En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi!
Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title