Haberler

Eğitimdeki Başarılarını Sporda da Sürdürüyorlar

Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndaki akademik başarılarını okul sporlarının farklı branşlarında da elde ettikleri birinciliklerle sürdürerek örnek oluyor.

Kırşehir Ahi Evran Anadolu Lisesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'ndaki akademik başarılarını okul sporlarının farklı branşlarında da elde ettikleri birinciliklerle sürdürerek örnek oluyor.

Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi olarak 1991 yılında eğitim vermeye başlayan ve 2014 yılında Ahi Evran Anadolu Lisesi'ne dönüştürülen lisede mevcut 540 öğrencinin 320'si aktif olarak okul spor takımlarında görev alıyor.

Okul sporları müsabakalarına katılan öğrenciler, farklı branşlarda 11 il birinciliği elde etti.

Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda yarışan okul öğrencilerinden Betül Demirbaş ise Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

Ahi Evran Anadolu Lisesi Müdürü Atilla Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eğitimde kalitenin adresi olmuş bir okulda görev yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, ruhu, kökü olan, örf ve ananesini bilen, geçmişinden ders alan, geleceğine yön veren bireyler yetiştirebilmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Öğrencilerin üniversite sınavlarında başarılı olduğunu anlatan Kaya, "Okulumuzda tıp fakültelerine 2015 yılında 23, 2016 yılında 29, 2017 yılında 21 öğrenci, diş hekimliği fakültelerine 2015 yılında 8, 2016 yılında 5, 2017 yılında 3 öğrenci, mühendislik ve mimarlık fakültelerine 2015 yılında 18, 2016 yılında 26, 2017 yılında 14 öğrenci, hukuk fakültelerine ise 2015'te 11, 2016'da 22, 2017 yılında 11 öğrenci yerleşti." dedi.

Eğitim öğretimde başarının sağlanabilmesi için birlikteliğin olması gerektiğini vurgulayan Kaya, şöyle devam etti:

"Öğretmen, öğrenci, veli, idari kısım arasında çok iyi bir iletişim olması lazım. Gerek öğretmen arkadaşlarım gerekse öğrenciler okula gelirken istekle, güvenle, zevkle geldiği zaman başarının artacağından eminim. Buradaki başarının sebebinin de bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Öğrencilerimize bu okulun kültürünü yerleştirmeye çalıştık. Benden önce 3 idareci görev yapmış. Önceki idarecilerimize, öğretmenlerimize ve bütün personele bu başarılarından dolayı teşekkür ediyorum."

Ahi Evran Anadolu Lisesi'nin sportif başarıyla akademik başarının bir arada olabileceğini gösterdiğini dile getiren beden eğitimi öğretmeni Yasin Şahiner ise, "Okulumuz 2017-2018 faaliyet yılında okul sporlarına 24 takımla yarışmalara katıldı. Öğrencilerimiz, farklı branşlarda yarıştıkları sporlarda 11 il birinciliği elde etti. Okulumuzdaki 540 öğrencinin 320'si aktif olarak bu takımlarda görev aldı. Aynı zamanda ilimizde bulunan spor kulüplerinde de bu öğrencilerimiz faaliyet gösterdi." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Atila Kaya Kırşehir Türkiye Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title