Haberler

"Eğitim Almadan Yola Çıkmak İntihardır"

Güncelleme:

Türkiye Motosiklet Platformu, kuruluş amacı olan güvenli motosiklet sürüşü adına eğitimlerine başlıyor.

Türkiye Motosiklet Platformu, kuruluş amacı olan güvenli motosiklet sürüşü adına eğitimlerine başlıyor. Eğitimlerin hedefi standartları belirlemek.

Türkiye Motosiklet Platformu, kuruluş amacına yönelik olarak eğitimlerine başlıyor. Güvenli sürüşün standartlarını belirleyecek eğitimlere başlamadan Türkiye'nin her tarafından gelen eğitimli ve deneyimli motosiklet tutkunları ile tam gün süren "Eğitmen Değerlendirme" programı düzenlendi. Yoğun yağmur altında geçen program pratik ve teorik olarak düzenlendi. Pratik eğitimde temel parkur bilgileri, temel eğitimler, şehir içi kullanım gibi olgular değerlendirilirken; teorik eğitimde de "Kaza Önleme Bileşenleri" üzerinde duruldu.

"EĞİTİM ALMADAN YOLA ÇIKMAK İNTİHARDIR"

Bilgi Üniversitesi'nin Santralİstanbul Yerleşkesi'nde düzenlenen ilk gün programı, TMP Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Fatih Özsoy'un liderliğinde gerçekleştirildi. Özsoy "Eğitim Kampı" ile ilgili olarak şunları söyledi: "Bizler motosikletin haketmediği kirli imajını temizlemek için biraraya geldik. Hepimiz yıllardır motosiklet kullanıyoruz ve hepimizin sıkıntıları var. Bu sıkıntıları sürekli olarak dillendirmek yerine çözmeye odaklanan bir ekip olarak tüm Türkiye'de eğitim seferberliğini bugün başlatıyoruz. Çünkü eğitim almadan yola çıkmak intihardır. Atatürk'ün tüm yurtta köy enstitülerini kurarak eğitime en elttan başlaması gibi biz de üyelerimiz içinden eğitmenler çıkarıp, kendi bulunduğu bölgelerde doğru standartları oluşturmalarını sağlayacağız. Bugün bu yoğun yağmur altında İstanbul'a gelen tüm kulüp başkanlarımıza ve bize yer ve ambulans tahsisinde bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne teşekkür ediyorum."

"BİLGİ OLMADAN EĞİTİM DE OLMAZ"

Türkiye Motosiklet Platformu'nun da üyelerinden olan İstanbul Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü'nün destekleriyle gerçekleşen programda, Kulüp Başkanı Doğukan Kinsun; "Türkiye Motosiklet Platformu'nun eğitim seferberliğine katkı sağlıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bizler de kulüp olarak, motosiklet kültürünü üniversitelerde yaygınlaştırmak ve trafiğin ilacı olan motosikleti sevdirmek için çabalıyoruz. Bundan sonra da TMP'nin her daim yanında olacağız çünkü, 'Bilgi' olmadan eğitim de olmaz." dedi.

BAŞKANLARA LİDERLİK EĞİTİMİ

İlk günkü "Eğitmen Değerlendirme" programından sonra ikinci gün, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan tarafından "Liderlik" eğitimi verildi. Askoç Otel'de düzenlenen ve üye kulüplerin başkan ve başkan yardımcısı düzeyinde katılımın alındığı programda Bozlağan "Gerçek bir lider nasıl olmalı, nasıl olmamalı?" sorusunun yanıtını verdi. Bir araç olarak motosiklete karşı ön yargılı olduğunu ve motosikletçinin imajını beğenmediğini itiraf eden Bozlağan; eğitim sonunda bu fikirlerinin tam tersine değiştiğini söyledi. Recep Bozlağan sözlerine şöyle devam etti: "Motosiklet ve motosikletçinin imajı ülkemizde maalesef çok kötü durumda. Bunu yıkmak sizlerin elinde. Sizler bugün burada birleşip önce kendinizi eğiterek, eğitimin ne kadar önemli olduğunu kavrayan insanlar olarak, azınlık da olsanız, çok iyi işler yapmalısınız. Bir kişi bile dünyayı değiştirir arkadaşlar bunu unutmayın. Sizler de ekip olarak Türkiye'deki bu kötü motosikletçi imajını yıkıp önyargıları silmelisiniz. Şahsen benim fikrimi değiştirdiniz, sıra benden sonrakilerde."

Eğitim Kampı, eğitmen değerlendirme programına katılanlara ve liderlik eğitimine katılanlara sertifika taktimi ile sona ererken; TMP Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Fatih Özsoy bu kampın tekrar edileceğinin müjdesini verdi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Zafer Fatih Özsoy Recep Bozlağan Türkiye Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title