Haberler

Ednan Arslan: "Kayseri'de Her 100 Tarımsal Sulama Abonesinin 13 Buçuğunun Elektriği Kesikmiş"

Güncelleme:

Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez, tarımsal sulamada en fazla kesinti yapılan ilin yüzde 13,28 ile Kayseri olduğunu açıkladı. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, “Kayseri’de var olan dağıtım ve perakende satış şirketi Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin iştirakidir. Sayın bakanın paylaştığı bilgiye göre; her 10 esnaftan, sanayi kuruluşundan birinin, her yüz tarımsal sulama abonesinin de 13 buçuğunun elektriği kesilmiş” dedi.

Enerji ve Tabi Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez, tarımsal sulamada en fazla kesinti yapılan ilin yüzde 13,28 ile Kayseri olduğunu açıkladı. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, "Kayseri'de var olan dağıtım ve perakende satış şirketi Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakidir. Sayın bakanın paylaştığı bilgiye göre; her 10 esnaftan, sanayi kuruluşundan birinin, her yüz tarımsal sulama abonesinin de 13 buçuğunun elektriği kesilmiş" dedi.

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e, Türkiye'de kaç hanenin borcunu ödeyemediği için elektriğinin kesildiğini sordu. Bakan Dönmez, Arslan'ın soru önergesine, "Türkiye genelinde 2 milyon 770 bin 247 evin; 6 bin 800 ticarethanenin; 72 bin 692 tarımsal sulamanın; 3 bin 270 sanayi kuruluşunun elektriğinin 2021 yılı içinde kesildiğini" açıkladı.

Arslan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sayın Enerji Bakanı'na 2021 yılında elektriği kesilen abone sayıları nedir? Dağıtım bölgelerine göre dağılımı nedir?" diye sorduk.

Kayseri'de var olan dağıtım ve perakende satış şirketi Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakidir. Sayın bakanın paylaştığı bilgiye göre; her 10 esnaftan, sanayi kuruluşundan birinin her yüz tarımsal sulama abonesinin de 13 buçuğunun elektriği kesilmiş. Kayseri'de yaşanan kesintiler Türkiye'de yaşanan kesintilere göre oldukça yüksek. Meskende 4,5 kat, ticarethanede 5.3 kat. Tarımsal sulamada 6 kat. Sanayide ise 9 kat daha fazla elektrik kesintisine maruz kalmış. Kayseri'de yüzde 70'in üzerinde Kayseri'de oy alan AKP Kayseri'de kazanırken Kayseri karanlıkta kalmış. Kayseri'de sanayinin çarkları durmuştur."

Kaynak: ANKA / Güncel

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ednan Arslan Kayseri Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Esenler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Çatalca hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Çatalca nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maçını hangi kanal veriyor? Lugano Fenerbahçe maçı şifresiz mi, nereden izlenir? Masterchef 10. yarışmacı kim oldu? BELLİ OLDU! Masterchef kim kazandı? UEFA ülke puanı sıralaması (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor? 22-23 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 22-23 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Üsküdar, Başakşehir, Sancaktepe 22-23 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title