Haber : Doktor cinayeti sonrası yaptığı paylaşımla tartışma yaratan Gaziantep Valisi Davut Gül sessizliğini Haberler.com'a bozdu - Haberler

Haberi Paylaş

Doktor cinayeti sonrası yaptığı paylaşımla tartışma yaratan Gaziantep Valisi Davut Gül sessizliğini Haberler.com'a bozdu

 - Güncelleme:

Doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesi Türkiye'yi ayağa kaldırırken, Gaziantep Valisi Davut Gül'ün infial yaratan olayın ardından yaptığı paylaşım tepki çekti. Attığı tweet'te "Bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız" ifadesini kullanan Vali Gül sessizliğini Haberler.com'a bozdu. Vali Gül," Olay soğukkanlı işlenmiş bir cinayet ve sonrasında intihar olduğu için sağlıkta şiddetin çok ötesinde bir şey. Sağlıkta şiddetin mutlaka ortadan kaldırılması gerekiyor" dedi.

Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, şehirdeki bir başka hastanede çalışan güvenlik görevlisi Hacı Mehmet Akçay tarafından vurularak öldürüldü. İnfial yaratan olayın ardından Türkiye Tabipler Birliği bugün ve yarın iş bırakma kararı aldı.

Bugün birçok şehirde sokağa çıkan sağlık çalışanları protesto gösterileri düzenlerken, Gaziantep Valisi Davut Gül'ün kanlı saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ise büyük tepki çekti.

Doktor cinayeti sonrası yaptığı paylaşımla tartışma yaratan Gaziantep Valisi Davut Gül sessizliğini bozdu

Doktor Ekrem Karakaya cinayetinin "sağlıkta şiddet" sayılamayacağını belirten Vali Gül paylaşımında, "Bugün bir hekimimiz menfur bir saldırıyla hayatını kaybetti. Nereden baksanız acı bir olay ama daha acı olanı, herkesin mevzi kazanma derdinde olması! Sağlıkta şiddetin ortadan kalkması için alınabilecek tedbirler olmakla birlikte bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız." sözleri yer aldı.

Gelen tepkiler sonrası sessizliğini Haberler.com'a bozan Gaziantep Valisi Gül şu ifadeleri kullandı: "Olay çok üzücü, hepimizi derinden sarstı. Ailesine ve meslektaşlarına sabır diliyorum. Doktor kimliğiyle açılan çok sayıda sahte hesapla olay provoke ediliyor. Olay soğukkanlı işlenmiş bir cinayet ve sonrasında intihar olduğu için sağlıkta şiddetin çok ötesinde bir şey. Sağlıkta şiddetin mutlaka ortadan kaldırılması gerekiyor. Bu da ancak toplumsal şiddetin ortadan kaldırılması ile sağlanabilir. Bu konuda hepimize düşen görevler var. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, rabbim şehit doktorumuzun ailesine ve sevenlerine sabır versin."

Gaziantep Valiliği Sağlık Bakanlığı Davut Gül Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Erkan Can :

Vali bey haklı.. olay sadece sağlıkta şiddet değil, eğitimde yetersizlik, adalette yetersizlik,ekonomide yetersizlik. niye isviçre gazetelerinde hergün cinayet haberleri çıkmıyor ? Bu toplum neden bu halde,sorumlusu kim ?

Oktay Gül:

Türkiyenin sayılı Valilerin den olan Sn Davut Gül beyefendinin Twitterini provake edilerek paylaşanlar hep aynı kanalda beslenenlerdir.

Zamanla Akıllanan Adam:

VALİ BEY HAKLI. YANLIŞ TEŞHİS SONRASI HAYATINI KAYBEDEN İNSANLARIMIZ İÇİN NE YAPABİLİRİZ.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title