Haberi Paylaş

Dışişleri Bakanlığı'ndan Danimarka'da Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan saldırıya tepki

Güncel Haberler

Dışişleri Bakanlığı, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yönelik yapılan saldırıya ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada "Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Bayrağımıza karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz. Nefret suçu teşkil eden bu alçak eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Dışişleri Bakanlığı, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yönelik çirkin saldırıya ilişkin ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Danimarka'da dün (24 Mart) akşamüstü kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Bayrağımıza karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde lanetliyoruz. Nefret suçu teşkil eden bu alçak eyleme ifade özgürlüğü adı altında izin verilmesini hiçbir şekilde kabul etmiyoruz.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında gerçekleştirilen bu eylem, İslam düşmanlığı, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığının Avrupa'da her geçen gün daha da endişe verici seviyelere ulaştığını ve geçmişten ders alınmadığını bir kez daha açıkça göstermiştir. Bu eylemi en güçlü şekilde kınadığımız ve protesto ettiğimiz Danimarka makamlarına bildirilmiştir.

Danimarka makamlarını, bu nefret suçunun failleri hakkında gerekli işlemleri yapmaya, toplumsal huzuru, barış içinde bir arada yaşama kültürünü hedef alan bu tür provokasyonların önlenmesi amacıyla somut tedbirler almaya çağırıyoruz.

Dışişleri Bakanlığı: 'Danimarka'da kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı bayrağımıza karşı yapılan aşağılık saldırıyı en güçlü şekilde...

Kaynak: AA / Güncel

Dışişleri Bakanlığı Danimarka Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Hacı Şembeki:

Kendi insanın dışındaki kültürlere, Türkiye kadar hoşgörülü saygılı yaklaşan başka bir ülke yok bence... Hatta şöyle diyebilirim...Türkiye de İslam dışı inanışlara daha fazla saygı var gibi..

Cevap Yaz04Yayından Kaldır
Ayaz Karahanlı:

uyarı yapılması dogru iyi yapişmiş ama bunla kalmamali natoyu neden kurmuşlar orda toplantı duzenlenmeli ülkeler uyarılmali hiçbir ülke birbirnin bayrak din lanetlemesine izin vermemeli gördügü taktirde içeri atmali hatta.

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title