Dikili'den Konya'ya dayanışma köprüsü - Haberler
Haberi Paylaş

Dikili'den Konya'ya dayanışma köprüsü

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Dikili'den Konya'ya dayanışma köprüsü

Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde yaşayan yürüme engelli vatandaşlara dostluk ve dayanışma eli İzmir'in Dikili Belediyesi'nden uzandı.

Gerçekleştirdiği sosyal projelerle adından sıkça söz ettiren Dikili Belediyesi, ilçesinde sürdürdüğü dayanışma ve yardımlaşma ruhunu ilçe sınırları dışına taşıyarak örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Hayata geçirilen ve Dikili sınırlarını aşan proje kapsamında Dikili Belediyesi tarafından Konya'da yaşayan 5 engelli vatandaşa akülü tam donanımlı tekerlikli sandalye hediye edildi.

Yüzleri Güldüren Hediye

İlçesinde ortaya koyduğu başarılarla Konya'nın öne çıkan ilçe belediye başkanları arasında yer alan Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa'nın girişimleri sonucunda Dikili Belediyesi'nin desteğiyle kente ulaştırılan 5 adet tam donanımlı, akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hafta içinde Dikili Belediyesi yetkileri tarafından Tuzlukçu Belediyesi yetkililerine teslim edildi. Dikili'den uzanan dostluk ve dayanışma köprüsünden oldukça mutlu olan Başkan Akbuğa, gönderilen akülü tekerlekli sandalyeleri vakit kaybetmeden sahiplerine ulaştırılması için çalışma başlattı. Başkan Akbuğa'nın elinden tam donanımlı, akülü tekerlekli sandalyesine kavuşan Tuzlukçu'da yaşayan Şeyma Altuntaş, Ayşe Dudu Büyükdönmez, Kadir Atan, Nermin Demirkan, Hasan Hüseyin Yalçın ve Pınar Yaşar isimli vatandaşların mutluluğu gözlerine yansıdı.

"Çok Anlamlı Bir Dayanışma"

Engelli vatandaşları ziyaret ederek, tam donanımlı akülü tekerlekli sandalyelerini teslim eden Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, çok anlamlı bir dayanışmayı hayata geçirdiklerini belirtti. Akbuğa, "Kentimizde yaşayan engelli yurttaşlarımızın sosyal yaşama katılımlarının önündeki engelleri kaldırmak ve onların yaşamlarını kolaylaştırmak için Tuzlukçu Belediyesi olarak gücümüzün yettiği ölçüde çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızdan akülü ve tekerlekli sandalye talepleri geldiğinde konuyu dostum, arkadaşım, mevkidaşım Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'a aktardım. Mustafa Başkan'da beni kırmayıp, hemen destek elini uzattı. Bu vesileyle Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'a teşekkür ediyor, kentimizin gülen yüzü hemşerilerime de güzel yarınlar diliyorum" dedi.

"Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz"

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da, engelsiz bir dünya için herkesin el ele vermesi inancını kendilerine rota edindiklerini belirterek, "Biz, sevginin kenti Dikili olarak hiçbir siyasi menfaat düşünmeden, dayanışma ruhunun güçlü ve canlı tutulması kararlılığındayız. Bu inancımızla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tuzlukçu Belediyesi ile ortaya koyduğumuz bu dayanışma da bizim için çok özel bir projeydi. Tuzlukçulu vatandaşlarımızın yaşama ortak olmasına katkı sunduğumuz için bizlerde çok mutluyuz. Kendilerine huzurlu, mutlu yarınlar diliyorum" dedi.

Bültenler / Güncel

Nurettin Akbuğa Tuzlukçu Dikili Konya Güncel Haberler

title