Haberler

Didem Yağcı, Boston'da Çağdaş Art kütüphanesi ve müzesinde yerini aldı

Güncelleme:

Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünden mezun olduktan sonra Avrupa Birliği Bursu (2010) ile LCF' de 'Çağdaş Sanat ve Tasarım'' alanında Master eğitimi gören Didem Yağcı, sanatsal yeteneğini, bilim ve mühendislik eğitimiyle birleştirip iş hayatından edindiği tecrübe ve vizyonu da üzerine ekleyerek sanat alanında farklı teknikler; malzeme, renk, doku ve tasarımı bir araya getiren 3 boyutlu soyut formlar üretiyor.

Ayrıca, İngiltere'deki eğitimi sırasında Frieze Londra Fuarı ile eşzamanlı olarak Regent Park Metro İstasyonu billboardlarında eserleri sergilenmiştir. Sanatçı aktif olarak üretimine ve projelerine İstanbul'daki atölyesindesürdürmektedir.

İSTANBUL'DA KİŞİSEL SERGİLERİ VAR

İstanbul'da birçok kişisel sergi açan sanatçı,Miami, Chicago, Connecticut, Houston, Dallas, New York, Londra, Paris ve Dublin'de çeşitli karma sergi, proje ve sanat fuarlarına katılmaya ve yerel, uluslararası sanat platformlarında ve projelerinde yer almaya devam ediyor.

Didem Yağcı, Boston'da Çağdaş Art kütüphanesi ve müzesinde yerini aldı

FRANK STELLA'NIN ESERLERİNİ KOLEKSİYONUNA KATTI

Didem Yağcı'nın eseri, dünyaca ünlü sanatçı Frank Stella'nın birçok eserini koleksiyonuna katmış ve Amerika'nın seçkin koleksiyonerlerinden birinin kamuoyuna adadığı ve sponsorluğunu yaptığı Boston'daki yeni açılan Çağdaş Sanat Kütüphanesi ve Müzesi'nin bünyesine girdi. Frank Stella'ya adanan Massachusetts Çağdaş Sanat Kütüphanesi ve Müzesi'nde düzenlenecek olan sergide Frank Stella'nın yeni enstalasyonunun yanında Didem Yağcı'nın da eseri yer alacak.

ÜLKEMİZİ SANAT DÜNYASINDA TEMSİL EDİYOR

Türk Çağdaş Sanatı'nı yurtdışında uzun süredir başarıyla temsil eden değerli Türk sanatçılarından Didem Yağcı, yaptığı eserlerle ve bir sanatçı olarak sergilediği duruşuyla; sanatını bir üst kademeye taşırken; uluslararası ve yerel seçkin koleksiyonlarda eserleriyle yer alarak ülkemizi sanat dünyasında başarıyla temsil ediyor.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Güncel

İstanbul Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Artvin adayı kim? 2024 İYİ Parti Artvin Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İYİ Parti Amasya adayı kim? 2024 İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı Erhan Ciğer kaç yaşında, nereli? Roma Feyenoord maçı CANLI izle! 22 Şubat Roma Feyenoord maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? İYİ Parti Ağrı adayı kim? 2024 İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Afyon adayı kim? 2024 İYİ Parti Afyon Belediye Başkan adayı Alper Yağcı kaç yaşında, nereli? Karabağ elendi mi? Karabağ UEFA'dan elendi mi (Braga)? İYİ Parti Adıyaman adayı kim? 2024 İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Adana adayı kim? 2024 İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayyüce Türkeş Taş kaç yaşında, nereli? Sparta Prag Galatasaray maçı CANLI izle! 22 Şubat Sparta Prag Galatasaray maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Rüyada bilgisayar görmek ne demektir? Rüyada bilgisayar kullanmak, bilgisayar almak, bilisayar oyunu oynamak, bilgisayar toplamak ne anlama gelmektedi Rüyada alışveriş yapmak ne demektir? Rüyada pazara gitmek nedir? Rüyada alışveriş yaptığını görmek ne anlama gelmektedir? Azem karısını neden öldürdü? Rüyada halı görmek ne demektir? Rüyada yeni halı görmek, rüyada halı üzerinde yürümek ne anlama gelmektedir? Rüyada ölmüş birini canlı görmek ne anlama gelmektedir? Diyanete göre rüyada ölmüş birini canlı görmek ve konuşmak ne demektir? OKC Thunder LA Clippers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title