Haberler

Destici: "Türkiye, ülkesinin, sınırlarının, milletinin, kardeşlerinin güvenliği söz konusu olduğunda, sıcak çatışmaya girmekte asla tereddüt...

Abone Ol

BBP Genel Başkanı Destici'nin açıklamaları BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi: "Türkiye, ülkesinin, sınırlarının, milletinin, kardeşlerinin güvenliği söz konusu olduğunda, sıcak çatışmaya girmekte asla tereddüt etmeyecektir" ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı...

BBP Genel Başkanı Destici'nin açıklamaları BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi:

" Türkiye, ülkesinin, sınırlarının, milletinin, kardeşlerinin güvenliği söz konusu olduğunda, sıcak çatışmaya girmekte asla tereddüt etmeyecektir"

ANKARA - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, " Türkiye, ülkesinin, sınırlarının, milletinin, kardeşlerinin güvenliği söz konusu olduğunda, sıcak çatışmaya girmekte asla tereddüt etmeyecektir." dedi.

Destici, BBP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle kampanyadan faydalanacak dar gelirli vatandaşların, ödeme güçleri dahilinde ev ve iş yeri sahibi olmalarının sağlanacağını belirten Destici, projeyle Türkiye'de konut fiyatlarında talebe bağlı fiyat artışlarının hızla normalleşeceğini öngördüklerini de söyledi.

Azerbaycan- Ermenistan sınırındaki çatışmaları değerlendiren Mustafa Destici, Türkiye ve Azerbaycan'ın, bölgede barışın sağlanması yönünde attığı her adımın, Ermenistan tarafından sabote edildiğini belirtti.

Destici, şöyle devam etti:

"Ermenistan yönetimine diyoruz ki, 'Aklınızı başınıza alın, Türk milletinin, Ermenistan'ı tarihten ve coğrafyadan silebilecek kudrette olduğunu ve sabrımızın sınırında durduklarını tekrar hatırlatıyorum. Ermenistan'ın provokasyonlarının, sadece hırçınlıklarından ve şımarıklıklarından kaynaklandığını düşünme gafletine hiçbir zaman düşmemeliyiz.

Ermenistan ve Yunanistan'ın, son dönemde, 'saldırgan', 'kural tanımaz' ve 'hukuksuz' fiillerinin, benzerliklerinin, istikametlerinin ve nereden kontrol edildiklerinin farkındayız. Ermenistan ve Yunanistan, Türkiye'nin, doğuda Türk dünyasıyla, batıda Avrupa'yla bağlantısını kesme amacıyla 'kurdurulmuş', 'bariyer' ve 'kukla' devletlerdir. Kurguları ve kurgulanma maksatları gereği, hiçbir zaman, kendilerinin belirledikleri bir politikaları olmamıştır. Türkiye, ülkesinin, sınırlarının, milletinin, kardeşlerinin güvenliği söz konusu olduğunda, sıcak çatışmaya girmekte asla tereddüt etmeyecektir. Türkiye, her iki ülkeyi de -arkalarında kim olursa olsun- ezip geçecek güce de iradeye de kararlılığa da elhamdülillah sahiptir. Gerekirse savaşırız ve tüm provokatörler, temelleriyle oynadıkları huzurun barışın enkazı altında kalırlar."

BBP Genel Başkanı Destici, Türkiye'nin Ermenistan ve Yunanistan ile diplomatik, askeri, siyasi zeminde mücadele ederken eleştirilere de maruz kaldığını belirterek, "İçimizdeki 'yarı aydın' bir güruh, Ermenistan'ın, Yunanistan'ın yanında yer alabiliyor." dedi.

Bunların, PKK'ya kim destek sağlıyorsa, Türkiye'ye kim, askeri, ekonomik, siyasi yaptırım uyguluyorsa onların tarafında yer aldığını söyleyen Mustafa Destici, "Kimlerden bahsettiğimizi biliyorsunuz. Elbette bölücülerden, hainlerden, emperyalistlerden, içerideki iş birlikçilerden, bu milletin dinine, kültürüne, insanına düşman olan sütü bozuklardan, kanı bozuklardan bahsediyorum. Zaman zaman farklı maskeler takan aynı toplulukların, siyaseti nasıl manipüle etmeye çalıştıklarını, 6'lı masaya ve masa altındaki ortaklarına nasıl cansiparane sahip çıktıklarını da görüyoruz. Her şeyin farkındayız." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici Ermenistan Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

The Game Awards 2023 kazananları kim oldu? Yılın en iyi oyunu belli oldu mu? ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU? 2024 Asgari Ücret belli oldu mu, ne kadar olacak, saatlik ne kadar? Asgari Ücret günlük net! İşte konuşulan son rakamlar! YUNANİSTAN KAPI VİZESİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? Yunan Adaları kapıda vize başladı mı? Yunanistan kapı vizesi kaç günde çıkar? ABD GAZZE KARARI SON DAKİKA! ABD'nin Gazze açıklaması nedir? Gazze ateşkes olacak mı? GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title