Haberler

Denizkurdu 2015' Tatbikatına Katılan Gemiler Kuşadası'nda

Abone Ol

Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin sevk ve idaresinde, 14- 28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilen 'Denizkurdu 2015' tatbikatına katılan askeri gemiler Aydın'ın Kuşadası Ege Ports Limanı'na yanaştı.

Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele'nin sevk ve idaresinde, 14- 28 Mayıs 2015 tarihleri arasında Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz'de gerçekleştirilen 'Denizkurdu 2015' tatbikatına katılan askeri gemiler Aydın'ın Kuşadası Ege Ports Limanı'na yanaştı. Gemilerin iki gün boyunca halkın ziyaretine açılacağı, ayrıca şehit ile gazi ve ailelerin onurunu yemek verileceği belirtildi.

Deniz Kurdu-2015 tatbikatına katılan 1'inci Muhrip Filotası Komodoru Deniz Kurmay Albay Murat Erdem'in taktik kontrolünde; Deniz Binbaşı Timuçin Yıldıray komutasındaki 'TCG Bodrum' korveti, Deniz Yarbay Alper Topuz komutasındaki 'TCG Sakarya' denizaltısı, Deniz Binbaşı Sedat Kartoğlu komutasındaki 'TCG Binbaşı Saadettin Gürcan' akaryakıt gemisi, Deniz Binbaşı Serhat Demir komutasındaki 'TCG Tayfun' hücumbotu ve Deniz Binbaşı Kadir Umut Tercan komutasındaki 'TCG Karayel' hücumbotu Kuşadası'nı ziyaret etti.

Ege Ports Limanı'na römorkörleri eşliğinde yanaşan askeri gemilerden inen komutan ve personel, Atatürk Meydanı'ndaki anıta çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kısa bir konuşma yapan 1'inci Muhrip Filotası Komodoru Deniz Kurmay Albay Murat Erdem, "Değerli Kuşadalılar, sizleri gemilerimizde görmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek isteriz. Gemiler sizlerin gemisi" dedi.

Törenden sonra, Albay Erdem, Deniz Yarbay Alper Topuz, Deniz Binbaşı Timuçin Yıldıray, Deniz Binbaşı Sedat Kartoğlu, Deniz Binbaşı Serhat Demir, Deniz Binbaşı Kadir Umut Tercan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ve Kuşadası Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Ferhat Aslan'ı sırayla ziyaret etti.

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE YEMEK

Liman ziyareti kapsamında gemilerin bugün 14.00-17.00, 19 Mayıs'ta 10.00 ila 12.00 ve 14.00 ila 17.00 arası halkın ziyaretine açılacağı belirtildi. Ayrıca bugün bölgedeki şehit ve gazi ailelerinin onuruna, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Özer Kayalı ve Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Ferhat Aslan'ın katılımıyla askeri gemide yemek verileceği kaydedildi. - Aydın

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Murat Erdem Kuşadası Aydın Ege Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Yargı YENİ BÖLÜM (74. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yargı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çok Güzel Hareketler 2 YENİ BÖLÜM (157. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Çok Güzel Hareketler 2 yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Kirli Sepeti YENİ BÖLÜM (10. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kirli Sepeti yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Altın Kafes YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (3 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 3 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı ne zaman? Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı hangi kanalda, saat kaçta? Trabzonspor - Kayserispor maçı ne zaman? Trabzonspor - Kayserispor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Mersin Akdeniz hangi parti? Mersin Akdeniz belediye başkanı hangi partiden belediye başkanı seçildi? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı ne zaman? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı hangi kanalda, saat kaçta? Şükrü Sözen kimdir? Şükrü Sözen kaç yaşında, nereli? Şükrü Sözen hayatı ve biyografisi! Asgari ücrete bir zam mı yapılacak? Bu yıl asgari ücrete tek zam mı olacak, neden? Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Alina Boz kimdir, hangi yapımlarda yer aldı? Ölümlü Dünya 2 çıktı mı? Ölümlü Dünya 2 yayınlandı mı, nerede çıktı? İDO vapur seferleri iptal mi edildi? 3 Aralık Hangi vapur seferleri iptal edildi, neden? İDO vapur seferleri! Beşiktaş başkanlık seçimi ne zaman 2023? Beşiktaş başkanlık seçimi hangi tarihte, ayın kaçında yapılacak?
title