Haberi Paylaş

Güldüren diyalog! Erdoğan'ın kendisine "Miniciksin" diyen çocuğa verdiği yanıt bomba

Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam İstanbul'da bir ailenin evine konuk oldu. Erdoğan ev sahibinin kızının kendisine yazdığı şiiri okurken "Sen miniciksin" ifadelerine, "Kızım ben 1.85 boyundayım" şeklinde yanıt verdi. O anlar evdekileri kahkahaya boğdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni'nin ardından kendisine davette bulunan hak sahibi ailenin evine konuk oldu.

Ziyarette evde bulunanlardan bir kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "40-50 yıllık binada, artık can güvenliğimizin kalmadığı, günümüz deprem koşullarında ikamet ettiğimiz binalarda, ailelerimiz ve çocuklarımızla sıkıntı içerisinde oturuyorduk. Böyle bir mekanı bize tahsis ettiğiniz için Allah hepinizden razı olsun. Hepinize sonsuz teşekkür ediyoruz." dedi.

Erdoğan'ın kendisine yazılan şiirdeki 'Miniciksin' ifadesine verdiği yanıt güldürdü: Kızım 1.85 boyundayım

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı göreceği için saçlarını ördürdüğünü söyleyen küçük kız çocuğu, yazdığı mektubu Cumhurbaşkanı'na takdim etti. Kız çocuğunun mektubunu okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, metindeki "Miniciksin" ifadesine, "Kızım ben 1.85 boyundayım." diye karşılık verdi. O anlar gülüşmelere neden oldu.

Erdoğan'ın kendisine yazılan şiirdeki 'Miniciksin' ifadesine verdiği yanıt güldürdü: Kızım 1.85 boyundayım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mektubu okumasının ardından kendisine, "Ağlıyor musun?" diye soran çocuğa, "Ağlatacaksın beni. Senin bu sözlerinden sonra nasıl ağlamayayım? Beni ağlatacak şeyler koymuşsun." ifadelerini kullandı. Erdoğan, ziyaretin sonunda aileyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da eşlik etti.

Kaynak: AA / İrem Demir - Güncel

Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Esenler Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title