Haberler

CHP Heyeti Diyarbakır'da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ali Şeker ile Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, referandum çalışmaları kapsamında Diyarbakır’a geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Ali Şeker ile Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, referandum çalışmaları kapsamında Diyarbakır'a geldi.

CHP, 16 Nisan'da yapılması planlanan anayasa değişikliği referandumu öncesi kampanya çalışmalarına devam ediyor. Referandum çalışmaları kapsamında Diyarbakır'a gelen Şeker ve Tümer, CHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda basın mensuplarının karşısına geçti. Burada bir konuşma yapan Tümer, Türkiye'nin hemen her ilinde milletvekili arkadaşlarının çalıştıklarını söyledi. Hem referandum bilgilendirmesi yapılması hem gelecek hafta Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır'a yapacağı ziyaret ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek için Diyarbakır'da olduklarını belirten Tümer, "Diyarbakır Güneydoğu'da çok önemli bir merkez, tüm Diyarbakır'da alacağımız bütün sorunlar, bütün Güneydoğu'yu ilgilendiren, bütün Güneydoğu'nun ortak görüşü olabilecek sorunlar. Bu yüzden, CHP özellikle Diyarbakır'a çok büyük önem vermekte. Referandumda en büyük eksiklik, çok zor şartlar altında bu referanduma gidiliyor, sanki halkın bütün sorunları çözülmüş ekmeğini bulmuş, eğitimini tamamlamış, dış politikadaki bütün problemleri bitmiş gibi artık kendimize yeni bir anayasa yapalım düşüncesi ile bir dayatma ile bu kadar sıkıntı içerisinde ülkenin bütün problemleri askıya alınarak bu referandum sürecine gidiyoruz. Bahsedilen milli iradenin sandığa gerçekten yansımasını istiyoruz. Bu yüzden hepimize çok büyük görev düşüyor. Olmayan, kullanılmayan bir oyun bizim geleceğimize dayatılmasını da kabul edemeyiz" dedi.

Daha sonra konuşan CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker ise Çanakkale ruhunu bugüne taşımaları gerektiğini söyledi. Şeker, "Diyarbakır'dan Çanakkale'de 49 şehidimiz var, onları da bir kez daha rahmetle anıyorum diğer şehitlerimiz ile birlikte. Bu 18 maddenin getireceklerinden biri de, seçimde yüzde 31 oy alan bir parti 241 milletvekili varsa artık bu ülkede 5 sene boyunca iktidarda demektir. İki turlu seçim geliyor bunda birinci turda yüzde 51 alınmadı mı ikinci tura iki aday kalıyor. Yüzde 25 artı bir oy alan yani bir çeyreğini temsil eden Türkiye'nin yüzde 100'üne hükmediyor. Bu üç katı daha düşük oy alıp, diğer kalan üç katı nüfusa hükmetmek, istikrarsızlık getirecek bir sistem" diye konuştu. - DİYARBAKIR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Zülfikar İnönü Tümer Diyarbakır Politika Güncel Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a zehir zemberek yanıt: O hançeri 15 Temmuz'da milletin sırtına sapladın

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Sadece Kürtçe hizmet vereceğini açıklayan kafe işletmecisi gözaltında

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Brezilya'dan Gazze'deki saldırılara tepki: İsrail büyükelçisini geri çekti

Bakmadan Geçme

Limon FC olayı ne, Limon FC maçında ne oldu? #129300 30 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 30 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 30 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! İsrail lanetleme kararı nedir? Lanetleme kararı alınınca ne olur? 30 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 30 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 30 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 30 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Mourinho ne zaman İstanbul'a geliyor? Aziz Yıldırım transferi bitirdi Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 30 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? #129300 Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Voleybolda yeşil kart nedir, yeşil kart neden gösterilir? #129342
Aziz Yıldırım transferi bitirdi! Jose Mourinho imzayı attı

Aziz Yıldırım transferi bitirdi! Jose Mourinho imzayı attı

title