Haberler

CHP lideri Özel'den İmamoğlu'nun Roma gezisine yorum: Mahsurlu görmüyorum

Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Başkanı İmamoğlu'nun gazetecilerle birlikte İtalya'ya gitmesiyle ilgili ilk kez konuştu. Özel, "Meseleyi mahsurlu görmüyorum. Keşke gazetecilerin davet edilme meselesi bu kadar masumane olsa." dedi. Özel ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iadeiziyaretini haziranın ilk yarısında beklediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Özel, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecilerle birlikte toplam 73 kişilik bir kafileyle 2027 Avrupa Oyunları imza töreni için gittiği İtalya gezisini mahsurlu görmediğini belirtti. AK Parti'nin bunu ayda 5 kez yaptığını söyleyen Özel, İmamoğlu'nun seyahatinilobicilik olarak değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TV100'de gazetecilerin sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

SOKAK HAYVANLARIYLA İLGİLİ DÜZENLEME: ÇARE UYUTMA DEĞİL

" Türkiye'de bir sokak hayvanları sorunu var. Kovid'den sonra ciddi şekilde var çünkü o sırada çok ciddi şekilde ürediler ve kısırlaştırma faaliyetlerine de yeterli çaba gösterilmediği anlaşılıyor. Artık bu sabah işine, okula, camiye gidene bir tehdit. Bu bir sınıfsal sorun haline dönüşüyor. Toplu taşıma kullanana veya korunaklı bir sitede oturmayana sorun, diğeri açısından değil gibi. 2020 yılında Meclis'te bir komisyon kurduk.

Hayvan Haklarının Korunması Komisyonu raporu yayımlandı ve Genel Kurul'da da görüşüldü. Hayvan hakları fonu kurulacak diyor bu rapor. Fon parayı; belediyelerin aldığı vergilerden, şans oyunlarından, kesilen idari para cezalarından, yapılacak bağışlardan alacak. Fonla etkin bir kısırlaştırma seferberliği ve yeterince barınak yapılacaktı. Bunu yapsaydık 4 yılda böyle bir sorun olmayacaktı. Bu raporda uyutma diye bir şey yok. Uyutma konusu tedavi edilemeyen, kuduz gibi hastalık durumlarında sadece var. Bunların dışında uyutma yok. Bugün karşı karşıya olduğumuz konu, 'Tasarruf yapacağız, buna ayıracağımız para yok. Ne yapacağız, öldüreceğiz.' Elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu fonun mutlaka kurulması lazım. Çare itlaf, uyutma değil.

İMAMOĞLU'NUN GAZETECİLERLE ROMA SEYAHATİ: MAHSURLU GÖRMÜYORUM

Eğer belediyemiz kaynaklarıyla gazeteciler götürülüp CHP lehine bir siyasi faaliyet olsa bu hoş bir durum olmaz, yanlış olur. AKP'nin bunu ayda 5 sefer yaptığı oluyor. Ama bu sefer CHP'nin yaptığı iş, İstanbul için bir lobicilik faaliyeti ve yapılan işin sonucunda iyi bir sonuç alındığı takdirde hep birlikte kazanacağız. Türkiye'ye olimpiyatların gelmesi için gerekli şartlardan bir tanesi böyle bir organizasyonu başarıyla tamamlamak. O açıdan ben meseleyi mahsurlu görmüyorum. Keşke gazetecilerin davet edilme meselesi bu kadar masumane olsa. Keşke gazetecilere böyle bir davet yapmak ayıplı bir durum olsa. Eskiden öyleydi. Ben daha önceki gezilerimde gazetecileri götürmedim.

BAHÇELİ'YLE NE KONUŞTU?

Mhp Lideri Sayın Bahçeli'den randevu aldım. Önce hakkını teslim edelim. Kurultayı kazandıktan sonra Sayın Bahçeli 2. gün beni arayıp tebrik etti. Ben de yılbaşında, bayramda kendisini aradım. Sayın Erdoğan'la yaptığımız görüşmeden Sayın Bahçeli'ye de ayrıntılı olarak bilgi verdim. Erdoğan'dan neler talep ettiğimiz anlattım dolayısıyla mini bir Erdoğan görüşmesindeki benim 28 dakika süren söz hakkını 10-12 dakika Bahçeli'ye özetledim.

Sayın Bahçeli de diyalog ortamıyla ilgili geri bildirimleri de olumlu yöndeydi. Kendisinin diyalog meselesinde geride duran bir siyasetçi olmadığını vurgulayan önemli yaklaşımları oldu. Bahçeli'nin normalleşme sürecine kredi verdiğini oradan anladım. Hasan Doğan'a da hem taziye dilekleri ilettik hem teşekkür ettik.

Resmi Gazete'de bu kararlar yayınlanacağı dakikada bizim Namık Tan'a WhatsApp'tan Sayın Genel Başkan'ın Cumhurbaşkanı'mızla görüşmede bahsettiği konuyla ilgili bir bildirim yapmış, bu da çok nazik bir şey. Bunun bilinmesini istedim ben. Ben de kendisini aradım ve bu çok önemli Sayın Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ettim. 22 yıllık İktidar, muhalefet çelişkisinde bir ziyarete karşı iadeyi ziyaretin 15 gün içinde olması beklenmez. Haziran'ın ilk yarısında bekliyorum.

ŞEHİT CENAZESİNDEKİ PROTESTO

Kuzey Irak'ta eleştirdiğimiz yerde şehit verince önüme bir kağıt geldi, 'imza at' dediler, 'atmam sizinle bir yanlışın altında bir A4'te buluşmam' dedim ve ardından da o şehidin cenazesine gittim Manisa'ya. Bana orada bir kamu görevlisi 'Camiye gelmezseniz iyi olur, bir hazırlık var, provokasyon var' dedi, 'öleceğimi bilsem geleceğim' dedim. 'Ben bu camiye gelmezsem bana bir daha CHP Başkanlığı yaptırmazlar, kukla olurum' dedim. Büyükşehir ve ilçe belediyesinin birçok çalışanını da alet etmişler. Pişman olup bize anlatanlar var. O caminin bahçesinde bulunduğu belediyeyi o olay olduktan 2 ay sonra yüzde 60 oyla aldım.

BELEDİYELER BİRLİĞİ YÖNETİMİ

Şu anda bütün Belediyeler Birliği yönetimini CHP'lilerden oluşturabiliriz AKP'nin yaptığı gibi ama yapmayacağız. Belediyesi olan partilere Belediyeler Birliği'nde güçleri nispetinde veya temsiliyet olabilecek oranda yer vereceğiz. Belediyeler Birliği'nin bütün kaynaklarını CHP'ye aktarabiliriz. AKP ve MHP geçen dönem yüzde 98'ini kullandı, öyle de yapmayacağız. Herkese gücü nispetinde dağıtacağız. Birlik Başkan adayımıza çalışacağız. Bir CHP'li olacak şüphesiz ama CHP'li biri olacak şüphesiz.

TELEFERİK KAZASINDA TUTUKLANAN KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI'NIN TUTUKLANMASI

Daha dün Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcım Gül Çiftçi cezaevinde Mesut Kocagöz yanındaydı. 2 günde bir milletvekili arkadaşımız ziyaret ediyor ailesiyle ve avukat arkadaşla görüş alışverişi içindeyiz. 11'inde olacak duruşmada salınmasını bekliyoruz. Kendisi hakkında ifadeyi veren kişinin duran sistemi manuel olarak başlatan kişi olduğunu görüyoruz. Suçlandığı dönemden sonra 3 kere daha bakım geçirmiş orası. Sanki bizimki de suçlu da onların suçluları tutuksuz yargılandı. Bizimkinin suçsuzluğu da aşikar ortada ama 301 kişinin hayatını kaybettiği Soma'da bir tane kamu görevlisi tutuklu yargılanmadı."

Kaynak: ANKA / Güncel

Özgür Özel İmamoğlu Türkiye İtalya Roma MHP Hayvan Hakları Partiler Politika Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Ersan Şen: Şartlarda anlaşırsak Eylem Tok'un oğlunun davasını alırım

Bakmadan Geçme

Kurban eti buzdolabında saklanır mı? Kurban eti hemen buzdolabına konur mu, ne kadar bekletilir? A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

Adıyaman'da skandallar zinciri! Doktorla hastanenin kavgası, Hamza bebeğin hayatına mal oldu

title