Haberler

CHP Genel Başkan Yardımcıları Torun ve Kuşoğlu, ANKAPARK'ı gezdi

Abone Ol

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Bülent Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK'ı ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Bülent Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilen ANKAPARK'ı ziyaret etti.

Torun ve Kuşoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ANKAPARK'taki kullanılmayan alanları otobüsle gezdi.

Mansur Yavaş'tan bilgi alan Torun ve Kuşoğlu daha sonra gazetecilere açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, içler acısı bir durumla karşılaştıklarını ifade etti. Torun, "Kamuyu zarara uğratan, Ankara Büyükşehir Belediyesinin parasını çarçur eden kişiye hiçbir hesap sorulmayacak mı? Bunun, Belediye Başkanımız ve bizler takipçisi olacağız. 800 milyon doların üzerinde bir para harcanmış ve çöp haline gelmiştir." diye konuştu.

ANKAPARK'ta tespitlerin yapılacağını aktaran Torun, idari ve hukuki hesap sorulacağını kaydetti. Torun, belediye tarafından ANKAPARK'ın bazı yerlerinin işlevsel hale getirilerek Ankaralıların hizmetine sunulacağını, ANKAPARK'la ilgili kararın en kısa sürede alınacağını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da ANKAPARK'ın çöp durumunda olduğunu söyledi. Kuşoğlu, ANKAPARK'la ilgili verilecek kararda Ankaralıların da etkili olacağını belirtti.

"Suç duyurusunda bulundum"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise ANKAPARK'taki tespitlerin sürdüğünü bildirdi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ANKAPARK'ın maliyetiyle ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine Yavaş, şunları söyledi:

"İnternet sitesinden yayınlıyoruz. 801 milyon doları kuruşuna kadar izah ettik. Tahminen 6 aydır yayınlıyoruz, 6 aydır hiçbir itiraz gelmedi. 801 milyon dolardan fazlası vardır, eksiği yoktur, ondan eminim. ANKAPARK'ın bu şekilde çürütülmesine sebep olanlar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum dün. Kimdir bunun sorumlusu, savcılık araştırsın, gelsin, bulsun. Büyükşehir'e de izafe edebileceği bir kusur varsa, gelsin incelesinler."

Yavaş, ANKAPARK'ta kullanılabileceklerin, hasarı az olanların tespit edileceğini ve ANKAPARK'ın halkın ücretsiz kullanımına sunulacağını anlattı.

Mansur Yavaş, "Sonuna kadar buranın harap olmaması için uğraştık. Bizim Gökçek diye bir problemimiz yoktur. Ankara'da Gökçek'in de yaptığı bir sürü eser vardır. Onların birçoğu ve iyi yaptığı hizmetler devam ettirilmektedir, öyle bir kompleksimiz yoktur. Yanlış yatırımdır, harcanan paranın yine halkın lehine olarak kullanılabilecek ne varsa kullanmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, bilirkişilerin tespitlerini sürdürdüğünü, çalışmaların sonucunun kamuoyu ile paylaşılacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Bülent Kuşoğlu Mansur Yavaş Ankara Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

BENZİN KAÇ TL OLDU (9 ARALIK)? 1 litre benzin kaç lira? Benzine, mazota, motorine indirim geldi mi? The Game Awards 2023 kazananları kim oldu? Yılın en iyi oyunu belli oldu mu? ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU? 2024 Asgari Ücret belli oldu mu, ne kadar olacak, saatlik ne kadar? Asgari Ücret günlük net! İşte konuşulan son rakamlar! YUNANİSTAN KAPI VİZESİ NE ZAMAN BAŞLIYOR? Yunan Adaları kapıda vize başladı mı? Yunanistan kapı vizesi kaç günde çıkar? ABD GAZZE KARARI SON DAKİKA! ABD'nin Gazze açıklaması nedir? Gazze ateşkes olacak mı? GEBZE FABRİKA YANGINI SON DAKİKA | Gebze yangın son durum ne, söndürüldü mü? İskoçlar Çetesi çökertildi mi? Kafes-17 operasyonuyla çökertilen İskoçlar Çetesi lideri, elebaşı kim? Kardeşlerim YENİ BÖLÜM (108. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Kardeşlerim yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Adım Farah YENİ BÖLÜM (24. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Adım Farah yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Gönül Dağı YENİ BÖLÜM (117. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Güldür Güldür Show YENİ BÖLÜM (354. Bölüm) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Güldür Güldür Show yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (9 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 9 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title