BÜLENT KUŞOĞLU HABERLERİ

Bülent Kuşoğlu haber, Bülent Kuşoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bülent Kuşoğlu

Bülent Kuşoğlu

Doğum Yeri Erzurum / Türkiye
Doğum Tarihi 7.1.1958

Bülent Kuşoğlu Kimdir ?

7 Ocak 1958'de Erzurum'da doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Remziye'dir. Yeminli Mali Müşavir, Maliyeci, Ekonomist; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. İngiltere'de sosyal güvenlik konularında çalışmalar yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Bülent Kuşoğlu - 11.08.2021
CHP'li Kuşoğlu: "TMSF'nin Sürat Kargo ile ilgili satış işleminin iptali gerekmektedir"
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) Sürat Kargo ile ilgili satış işleminin iptalinin gerektiğini savundu.
Bülent Kuşoğlu - 09.08.2021
CHP'li Kuşoğlu'ndan "Sürat Kargo'nun satışında kamunun zarara uğratıldığı" iddiası
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan ihalede Sürat Kargo'nun 335 milyon 500 bin liraya satılarak kamunun zarara uğratıldığını ileri sürdü.
Bülent Kuşoğlu - 13.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ise kanun maddesindeki süre uzatımına yönelik talebi İçişleri Bakanlığı olarak istediklerini belirterek, şunları kaydetti: "Şu anda işlemleri devam eden, karar verme aşamasına gelmiş 5 bin 422, idari soruşturmaları da devam eden 8 bin 168 olmak üzere toplam 13 bin 590 personelimizin dosyası var. Bu dosyalarla ilgili idari süreci tamamlayamazsak, eğer süre uzatılmazsa bunlarla ilgili bir disiplin işlemi yapma şansımız kalmayacak. Disiplin işlemi yapabilmemiz için, zaman aşımı süresi suçun işlendiği andan itibaren her halükarda iki yıldır; altı ay içinde soruşturmayı açacaksınız, iki yıl içinde cezayı vereceksiniz. Beş yıl tamamlandığına göre; adli sonuçları beklediğimiz için, yeni bilgi ve belgelere ulaştığımız için, birtakım dijital belgeleri yeni çözümleyebildiğimiz için süreci tamamlayabilme şansımız olmadı. Bu süreci tamamlayabilmek, herhangi bir şekilde FETÖ şüphesi nedeniyle görevden uzaklaştırdığımız, açığa aldığımız elemanlarla ilgili idari işlemleri tamamlayabilmek adına bu sürenin uzatılmasını talep ettik." CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da 15 Temmuz'daki darbe teşebbüsü sonrası, herkesin hemen hemen evinde, etrafında, akrabalarında bu tür rahatsızlığı ve sıkıntısı olanların bulunduğunu dile getirdi.
Bülent Kuşoğlu - 12.07.2021
AK Parti İzmir Milletvekili Özalan, 2023 seçimlerine ilişkin çalışmaları değerlendirdi Açıklaması
Özalan, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemde CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun "Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu" ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın "Bizim gönlümüzden Meral Akşener'in aday olması geçiyor" açıklamalarında bulunduğuna dikkat çekti.
Bülent Kuşoğlu - 12.07.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, teklifin, "torba kanun" olarak hazırlanmasını eleştirdi.
Bülent Kuşoğlu - 07.07.2021
6 Temmuz 2021 Haberleri
6 Temmuz 2021 Manşet Haberleri.
Bülent Kuşoğlu - 28.06.2021
CHP'li Kuşoğlu, kamu kurumlarının TBMM'yi bilgilendirmemesini eleştirdi
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, kamu kurumlarının kanundan kaynaklanan TBMM'yi bilgilendirme görevini yerine getirmediğini söyledi.
Bülent Kuşoğlu - 30.05.2021
TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti Pakistan'ı ziyaret edecek
Bu arada EİTPA Türk Grubu üyeleri AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun ve CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ile TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu konferans kapsamında düzenlenecek oturumlarda konuşma yapacak.
Bülent Kuşoğlu - 26.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
"Son 5 yılda 5 yapılandırma" Teklifin geneli üzerinde söz alan CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, kanun teklifini eleştirerek "Bu tür düzenlemeler adaletsiz.
Bülent Kuşoğlu - 26.05.2021
Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, usule ilişkin söz alarak, bürokrasinin hazırladığı bir düzenlemenin, sanki bir milletvekili tarafından hazırlanmış gibi Komisyon gündemine taşındığını savundu.
Bülent Kuşoğlu - 17.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, yasa yapma tarzını eleştirerek, yakın dönemde üzerinde tartışılmadan Meclis'ten geçirilen düzenlemelerin, yaşanan sorunlardan dolayı yeniden teklifle gündeme getirildiğini söyledi.
Bülent Kuşoğlu - 28.04.2021
Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin davanın iki gün önce ilk duruşmasının yapıldığını anımsatan Oluç, şu değerlendirmelerde bulundu: "Hukuksuz bir iddianame süreç boyunca hazırlanmış oldu. Hukuksuz bir ilk duruşma da gerçekleşti. Duruşmada en ufak usul ve teknik meseleler bile müzakere yoluyla halledilemedi. Mahkeme heyeti söz vermemek üzerine o kadar yoğunlaşmıştı ki en basit hukuki durumlar bile ayaklar altına alındı. Bu şekilde devam edilirse adil bir yargılama olmayacağı çok açık bir şekilde hepimizin malumu haline geldi." CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, teklifin Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere kamu kurumlarından ziyade mükelleflere yükümlülükler getirdiğini söyledi.
Bülent Kuşoğlu - 21.04.2021
AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe...
AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
Bülent Kuşoğlu - 21.04.2021
Akaryakıt kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülüyor
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, ilk kez bir torba kanunun, amacına uygun ve bütüncül olarak hazırlandığını belirterek, teklifte emeği geçenleri kutladı.
Bülent Kuşoğlu - 19.04.2021
20 milletvekilinin 22 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
Dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle 20 milletvekili hakkındaki 22 Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, Adalet-Anayasa Karma Komisyonu'na havale edildi. Haklarında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle dosya hazırlanan milletvekilleri şöyle: CHP'den Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul Milletvekilleri Ünal Çeviköz, Onursal Adıgüzel, Gamze Akkuş İlgezdi, Aykut Erdoğdu, Ankara Milletvekilleri Bülent Kuşoğlu, Yıldırım Kaya, Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İzmir Milletvekili Lale Karabıyık, HDP'den İzmir Milletvekili Murat Çepni, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç, İstanbul Milletvekilleri Hüda Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Van Milletvekili Murat Sarısaç, Batman Milletvekili Feleknas Uca, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Van Milletvekili Sezai Temelli ile Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'e ait ikişer dosya bulunuyor.
Bülent Kuşoğlu - 11.03.2021
CHP "Ankara, Kırıkkale, Çankırı İlleri Bölge Toplantısı" düzenledi
"En son seçimleri biz kazandık unutmamamız lazım" Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da Cumhuriyet değerlerinin önemli ölçüde hasar gördüğünü öne sürerek, "Hem iktidar yolunda mücadele ediyoruz hem de Cumhuriyet ve demokrasi değerlerini yerli yerine getirmek için mücadele ediyoruz.
Bülent Kuşoğlu - 13.01.2021
CHP Ekonomi Masası heyeti Polatlı'da
Polatlı'ya yatırımlar CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, Polatlı'da yapılması gereken yatırımların Türkiye düşünülerek planlanması gerektiğini söyledi.
Bülent Kuşoğlu - 25.12.2020
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Merkez Bankasının faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme toplantısı
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, bir önceki Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın gidiş şeklinin Merkez Bankasının bağımsızlığına halel getirecek tarzda olduğunu iddia etti.
Bülent Kuşoğlu - 09.12.2020
Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, 2016-2019 arasındaki dört yılda Türkiye'den 1 milyon dolar ve üzeri meblağda 17 bin 100 hesabın yurt dışına çıkarıldığını belirterek, "Dünyada nüfusuna göre en fazla yurt dışına servet kaçırılan ülke Türkiye." dedi.
Bülent Kuşoğlu - 26.11.2020
CHP'li Bülent Kuşoğlu'nun iddialarına KGM'den yanıt Açıklaması
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), Sayıştay denetim raporunda yer alan bulguların suiistimal, yolsuzluk ve usulsüzlük olarak nitelendirilmesinin hukuki açıdan doğru bir yaklaşım olmadığını belirtti.
Bülent Kuşoğlu - 25.11.2020
CHP'li Kuşoğlu: "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Sayıştay bulgularını izah etmeli"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Sayıştay tarafından tespit edilen 97 bulgunun izahını yapması gerektiğini söyledi.
Bülent Kuşoğlu - 24.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ise Türkiye'nin çevresindeki herkesle kötü ilişkiler yaşadığı bir dönemden geçildiğini söyledi.
Bülent Kuşoğlu - 23.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, geçen yıl başarılı buldukları bakanlıklardan birinin Ticaret Bakanlığı olduğunu ancak bu yıl aynı şeyi söyleyemeyeceğini belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bülent Kuşoğlu Haberleri | Bülent Kuşoğlu Kimdir - Haberler - Bülent Kuşoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bülent Kuşoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'dan gazeteci Uğuroğlu'na taziye ziyareti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 23:14:33. #1.16#

title