CHP'den Swoboda'ya 'İstifa Et' Çağrısı - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'den Swoboda'ya 'İstifa Et' Çağrısı

Haberler.Com - Güncel
 - Güncelleme:
CHP'den Swoboda'ya 'İstifa Et' Çağrısı

CHP, Avrupa Parlamentosu Sosyalist Grup Başkanı Hannes Swoboda'ya mektup yazarak istifaya çağırdı.

CHP, Avrupa Sosyalist Grup Başkanı Swoboda'ya mektup yazarak istifa etmesini istedi. Mektupta inanılmaz ağır ifadeler kullanıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'de yaptığı 'Erdoğan-Esad' benzetmesi sonrası başlayan CHP-Swoboda geriliminde son perde... CHP'den Swoboda'ya çok ağır istifaya davet mektubu gitti.

CHP adına Yurtdışı Örgütlenme Koordinatörü Ali Kılıç tarafından kaleme alınan ve Swoboda'ya gönderilen mektup şöyle:

"Hannes Swoboda

AP Sosyalist Grubu Başkanı

Brüksel'de geçtiğimiz hafta yaşanan hadise ve verdiğiniz tepki her şeyden önce Sosyal Demokrat ve Sosyalist düşünceye indirilmiş bir balyozdur ve bıraktığı izler ne acıdır ki uzun yıllar silinmeyecektir. Avrupa Parlamentosu önünde de ifade özgürlüğü geçerli olmalıdır. Türkiye'nin ana muhalefet partisi liderinden sizin istediğiniz yönde bir açıklama yapmasını beklemeniz kendi içinizde yaşadığınız çelişkinin en net örneğidir. Kaldı ki sizin göreviniz de ifade ve düşünce özgürlüğünü korumak ve bunu yaygınlaştırmaktır.

3 MAYMUNU OYNADINIZ

Siz ve sizin nezdinizde gerçeklere kulak tıkayan, göz yuman ve gerçekle tanışmak istemeyen kısacası 3 maymunu oynayanlar, Sosyal Demokratlığı ve Sosyalistliği yıldızlı otellerin lobi alanlarına indirgemiş ve ezilenden daha çok ezenin bayrağını sallamaya başlamışlardır.Sosyal Demokrat ve Sosyalist olarak geçmiş karneniz kırıktan öteye geçememiştir. Balkanlarda soykırım yaşanırken, Irak'ta milyonlarca kadına tecavüz edilirken, insanlar katledilirken, çocukların masum hayallerinin silahların gölgesinde son bulurken, Ortadoğu paramparça edilip çıkarlar uğruna halklar birbirine kırdırılırken, emperyalizmin gölgesinde Asya, Afrika ve Ortadoğu'da diktatör sarayları yükselirken, sıcak koltuğunuz size daha cazip geldi.

KANLI SENARYOLARIN ŞAKŞAKÇISI

Bu acı olaylara karşı çıkmanız beklenirken, temsil ettiğiniz düşünceye ihanet ederek kanlı senaryoya imza atanlarla kol kola girdiniz. Karanlık ve kanlı senaryolara imza atanların şakşakçılığı rolünü vicdanınıza değiştiniz.

Bu denli Türkiye'ye hayranlık duyuyorsanız, sizi gerçekleri yaşamanız için Türkiye'ye davet ediyorum. Tabii cesaretiniz varsa!

UTANACAĞINIZI BİLSEM

Utanacağınızı bilsem sayfalar dolusu size post modern dikta ile yönetilen Türkiye'yi anlatacağım. Ama gördüğüm o ki, siz o duyguları çoktan toprağa gömmüşsünüz. Sosyalist Enternasyonal Genel Sekreteri sayın Luis Ayala, sizin gibi maskeli Sosyal Demokratlara örnek olacak bir davranış sergileyerek Türkiye'de ki yargı katliamına tanık oldu. Yaşanılanların darbe dönemlerinde dahi yaşanamayacağını vurguladı.

DERS ALMAZ, DERS VERİRİZ

Parti ve ülke tarihimiz emperyalizme karşı direnen halkların umudu ve kılavuzudur. Demokrasi, özgürlük ve bağımsızlığı can pahasına ve büyük bedeller ödeyerek kazandık. Bu bağlamda, ne sizden ne sizin gibi emperyalizmin figüranlığını yapanlardan ders almaz ders veririz.

İŞGAL ETTİĞİNİZ KOLTUĞU BIRAKIN

Her insan onurlu bir şekilde anılmak ister. Bunun da tek yolu insan onuru adına mücadele vermekten geçer. Hayatınızda böyle bir fırsat bulunmaktadır. Eğer siz de tarihte onurlu olarak anılmak istiyorsanız işgal ettiğiniz o koltuğu bırakır ve hayatınızda övüneceğiniz ilk adımı atmış olursunuz."

Haberler.Com - Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Brüksel Türkiye Avrupa Güncel Haberler

title