Haberler

Canlı yayında Cemal Enginyurt ve koruması tarafından darbedilen gazeteci ilk kez konuştu

Güncelleme:

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile koruması, canlı yayında yaşanan gerginliğin ardından verilen reklam arasında gazeteci Latif Şimşek'i dövdü. Koruma tutuklanırken konuyla ilgili ilk kez konuşan Şimşek, "Yüzlerce programa katıldım ama böyle bir şeyi ilk defa yaşadım. Üstelik 25 yıldır tanıştığımız siyasetçi ile. Enginyurt üzerime gelince ayağa kalktım ve arkamdan bir yumruk geldi. Orada Cemal Enginyurt'un işaretiyle bana saldırıldığını düşünüyorum." dedi.

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt önceki akşam katıldığı televizyon programında gazeteci Latif Şimşek ile tartıştı. Gazeteci Şimşek'in Selahattin Demirtaş ve Kavala'nın yargılanmaları hakkında "Herkes verilen karara saygı duyacak. Kimse bu ülkenin hakimini, savcısını, polisini küçümseyemez" sözlerinin ardından Cemal Enginyurt'un "Bırak bu savunuculuğu, bırak bu işleri" diye cevap vermesiyle birlikte ortalık bir anda gerildi.

KORUMASIYLA DÖVDÜ

Şimşek'in de "Sen bırak bu işleri" şeklinde tepki göstermesinin ardından iki isim canlı yayında burun buruna geldi. Enginyurt ve koruması, reklam arasında Latif Şimşek'i darbetti. Latif Şimşek, Milletvekili Cemal Enginyurt ve korumasından şikayetçi oldu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Başsavcılık Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında soruşturma evrakının da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceğini bildirdi.

KORUMASI TUTUKLANDI

Başsavcılık olay sırasında televizyon programının yapıldığı kanalda resmi görevi bulunmayan ve Cemal Enginyurt'un koruması olduğu iddia edilen kişi hakkında gözaltı talimat vermişti. Gün içinde şüpheli gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheli adliyeye sevk edildi. Şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe şüpheli tutuklandı.

"25 YILDIR TANIŞIYORDUK"

Dün akşam bir canlı yayına konuk olan Gazeteci Latif Şimşek ise saldırıyla ilgili ayrıntıları ilk kez anlattı. Böyle bir durum yaşayacağını düşünmediğini belirten Şimşek, "Ben yüzlerce televizyon programına katıldım ama böyle bir şeyi ilk defa yaşadım. Üstelik 25 yıldır tanıştığımız siyasetçi ile yaşadık bu olayı. Program başladı hiçbir sorun yok. Programın ilk reklam arasından sonra tartışmada bir konu başka konuyu çağırıyor. O sırada konu Türkiye'deki yargı sistemine getirildi ve bana göre haksızlık yapıldı." dedi.

"ASLA BEKLEMİYORDUM"

Şimşek açıklamalarına şöyle devam etti: "O sırada Cemal Enginyurt yüksek sesle aşağılayıcı üslupla bir takım sözler söyledi. Ben de aynı sertlikle karşılık verdim. Benim sözlerimde hakaret, küfür asla yoktu. Karşınızda size bağıran çağıran bir ifade tarzıyla konuşan biri varsa Latif Şimşek de aynı tarzda yanıt verir. Asla böyle bir şey beklemiyordum. Çok eskiye dayanan tanışıklığımız var. Aramızda bir husumet yaşanmamış. Ses yükseltme olayını başlatan kendisi. Bundan dolayı bir gazeteciyi korumalarına darp ettirecek durum nasıl bir ruh halidir merak ediyorum. Canlı yayında şiddetle kalkıp bana doğru gelmeye başladı. Ben de ayağa kalktım. Pınar Ardor yanına ara verdi. Ara verince korumasını mı arkadaşımı bilmiyorum ama stüdyo bir anda karıştı.

"ENGİNYURT'UN İŞARETİYLE BANA SALDIRDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

O arada Cemal Enginyurt'un adamları girmiş stüdyoya. Ben Cemal Enginyurt ile tartışırken biri beni sandalyeye oturttu. Cemal Enginyurt üzerime gelince ayağa kalktım o sırada arkamdan bir yumruk geldi. Orada Cemal Enginyurt'un işaretiyle bana saldırıldığını düşünüyorum."

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Güncel

Cemal Enginyurt Demokrat Parti Güncel Haberler

500

Yorumlar (20)

millet yorumu:

cemal enginyurttunda hakkında sorusturma acılması lazım

155
111
yanıtYanıtla
Mümin Vatansever:

niyeki sen istiyorsun diyemi

yanıt22
yanıt23
wers:

bu ülkede açılması gereken onca soruşturma açılmadı bu mu açılacak

yanıt29
yanıt11
seyfullah aydın:

latif bey çok munis asla taraf tutmayan hele hiç yandaş ve yalaka olmayan yapılan yolsuzluklara muhteşem bir şekilde karşı duran kalemini kimseye satmayan daima haklının doğrunun yanında olan çok acayip değerli bir gazetecidir yazık olmuş

108
139
yanıtYanıtla
wers:

nagihan alçı neyse latif beyde aynısıdır hatta ikisi bir program bile yapmıştır

yanıt40
yanıt13
Erol Birol :

çok komiksin

yanıt3
yanıt3
zübükzade:

somada 301 madenci öldüğünde protesto edeni yerde tekmeleyen şahısa ceza değil makam verilmişti şimdi Cemal Bey'ede bakanlık verilmesi lazım

135
46
yanıtYanıtla
DOĞAN KEMER :

BU İŞİ AKP LİLER BAŞLATTI ONLARA SOR

68
63
yanıtYanıtla
Halit:

kardaş bu işin sağı solu şucu bucu olmaz küfür şiddet zorbacılık olamamalı herkesin kendi hakkı diğer insanın hakkına kadardır bunlar yanlış

yanıt44
yanıt10
Haydar :

Sanki Milletvekili degil, Mahalle kabadayimi. Böyle tiplermi Milleti temsil edecek, hak, hukuk mücadelesi verecek

69
40
yanıtYanıtla
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title