Haberler

Büyüleyici Aşkın Hikayesi Zorlu'da Başladı!

Giacomo Puccini'nin besteleri ve Henri Murger'in hikayesini Royal Opera'nın prodüksiyonuyla sahneye taşıyan "La Bohemé"in Zorlu'da gerçekleşen galası, İstanbullulardan yoğun ilgi gördü.

Sahne sanatlarının en saygın kuruluşlarından Royal Opera'nın global prodüksiyonu, Grand Opera'nın en sevilen eseri La Bohème; uluslarası üne sahip tiyatro ve opera sanatçıları, Türkiye'den profesyonel sanatçılar ve genç yeteneklerin bir araya geldiği yaklaşık 150 kişilik kadro ile izleyiciyle buluştu. İstanbulluların büyük ilgi gösterdiği gala gecesine Emre Kınay, Lale Mansur, Nurseli İdiz, Ece Vahapoğlu gibi ünlü isimler de katıldı. Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşen galayı Royal Opera House müdürü Cormac Simms de izledi.

Royal Opera sanatçıları ve Simge Büyükedes sahnede!

Besteleriyle 19 ve 20'inci yüzyıla damgasını vuran Giacomo Puccini'nin müziği ve dönemin ünlü yazarı Henri Murger'in unutulmaz aşk hikayesini anlatan La Bohème'in Zorlu'daki sahnesini İngiliz tiyatro yönetmeni Richard Jones yönetiyor. Royal Opera House sanatçıları David Butt Philip (Rodolfo), Simge Büyükedes (Mimi), ZhengZhong Zhou (Marcello), Madeleine Pierard'ın (Musetta)sahne aldığı eserde başroldeki Mimi'yi ise Türkiye'nin dünyaca ünlü sopranosu Simge Büyükedes seslendiriyor. 80 kişilik koronun eşlik ettiği sahnelerdeki orkestrayı ise Cem Mansur yönetiyor.

Asırlık kostümler ile görkemli bir sahne!

Royal Opera House tarafından ilk kez 1974 yılında sahnelenen bu kült prodüksiyonunda kullanılan kostümlerin çoğu 40 yıllık bir geçmişe sahip. Geçmişi 100 yıla dayanan kostümler ise, eskilerin geri dönüşümü ile yeniden yaratılmış. İstanbul'da sahnelenen prodüksiyonda, 1974 yılında ilk sahnelendiğinde tasarlanan 200'ün üzerinde kostüm bulunuyor. Kalabalık bir koronun eşlik edeceği gösteri sahne dekoru ve kostümleriyle göz dolduruyor. Gösterinin arka planında ekibe 20 kostüm sorumlusu, 20 ses, ışık ve aksesuar sorumlusu ile 20 sahne sorumlusundan oluşan yaklaşık 60 kişilik teknik ekip destek oluyor.

Bohem hayatı içinde hüzünlü olduğu kadar eğlenceli bir aşk!

Soğuk bir Noel akşamında Paris'te eski bir apartmanın çatı katında başlayan bir aşk hikayesi... 19 ve 20'inci yüzyılın ünlü yazarı Henri Murger'in romanından uyarlanan, döneme damgasını vuran Giacomo Puccini'nin besteleriyle sahnelenen La Boheme, yoksul bir sanatçı muhitinde bohem hayatı sürdüren Rodolfo ile Mimi'nin dillere destan aşkını anlatıyor. Hüzünlü olduğu kadar eğlenceli öyküsüyle izleyiciyi büyüleyen ve opera sanatlarının saygın kuruluşu Royal Opera'nın tecrübesiyle Türkiye'de ilk kez sahnelenen La Boheme'i kaçırmayın!

Kaynak: Bültenler / Güncel

Giacomo Puccini Henri Murger Lale Mansur Türkiye Kültür Sanat Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title