Haberi Paylaş

Bursa'da cezaevi personelini taşıyan servis aracına yönelik saldırının faillerinden Cebrail Gündoğdu yakalandı

Güncel Haberler

20 Nisan'da Bursa'da gerçekleşen ve 1 infaz koruma memurunun şehit olduğu saldırının faillerinden MLKP terör örgütü üyesi Cebrail Gündoğdu, İzmir'de yakalandı.

Cezaevi personelini taşıyan servis aracına yönelik 20 Nisan'da uzaktan kumandalı EYB ile saldırı gerçekleştiren MLKP terör örgütünün silahlı yapılanması FESK hücresine yönelik, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Başkanlığı koordinesindeki İstanbul Bursa Balıkesir ve İzmir Emniyet Müdürlüklerince yürütülen uzun soluklu istihbarat çalışmaları neticesinde, İzmir Dikili'de 17 Eylül'de 3 örgüt mensubu yakalanmıştı.

Operasyonda firari olarak aranan ve Bursa eyleminde de bombanın Balıkesir'deki hücre evinde hazırlanması ve getirilmesi sürecinde yer alan Emre-Zafir kod adlı Cebrail Gündoğdu isimli örgüt mensubunun yakalanması için tüm birimler alarma geçirildi.

Bursa'da cezaevi personelini taşıyan servis aracına yönelik saldırının faillerinden Cebrail Gündoğdu yakalandı

Operasyon sonrası hareket alanı daraltılan Cebrail Gündoğdu, yeni güvenli nokta bulma veya yurtdışına kaçmak amacıyla İzmir'e geldiğinin tespit edilmesi üzerine, EGM İstihbarat Başkanlığı koordinesinde sürdürülen ve MİT Başkanlığınca destek verilen çalışmalar sonucunda İzmir'in Menemen ilçesinde bugün sabah saatlerinde İzmir Emniyet Müdürlüğünce yakalandı.

Bursa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna giden infaz koruma memurlarını taşıyan otobüsün geçişi sırasında 20 Nisan'da yaşanan terör saldırısında infaz koruma memuru Cengiz Yiğit (36) şehit olmuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Gündoğdu Cebrail Bursa Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

Umit Cetin:

Terörün kökünü kaziyacagiz

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
ismail hakkı:

Hayır bu adamı cezaevinede koyamazlar.Gardiyanlara saldıran ekipte

Cevap Yaz510Yayından Kaldır
ismail bey :

Polis işi bitirecekti...

04Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title