Haberler

Burdurlu Gazilerden 'Dokunulmazlık' Yorumu

Hakkari Yüksekova’da 1997 yılında İç Güvenlik Harekatı’nda Gazi olan Ersin Yılmaz, Meclis’te terörist istemediklerini, Türk milletini seven ve ülkeye hizmet edecek milletvekillerinin yer almasını istediğini söyledi.

Hakkari Yüksekova'da 1997 yılında İç Güvenlik Harekatı'nda Gazi olan Ersin Yılmaz, Meclis'te terörist istemediklerini, Türk milletini seven ve ülkeye hizmet edecek milletvekillerinin yer almasını istediğini söyledi.

Dokunulmazlık düzenlemesi ile terör suçundan yargılanacak milletvekillerine en ağır cezaların Cumhuriyet Savcıları tarafından verileceğine inandığını anlatan Gazi Ersin Yılmaz, "1997 yılında Hakkari Yüksekova'da İç Güvenlik Harekatı'nda çatışmada Gazi oldum. Yeni çıkan dokunulmazlık yasasına göre, bizi sevindiren olay şudur ki, bu ülkenin birliğine, beraberliğine kas eden iç ve dış mihrakları temizlemek için güzel bir olay oldu. En azından herkesin safı belli olmuş olur, kim nerede açıkça söyler. Bence bu yasanın geçmesi çok iyi oldu. İnşallah savcılarımızda bunu yerine getirirler, eminim buna yürekten güveniyor ve inanıyorum. İnşallah herkes hakkettiği yasalar çerçevesinde önüne gelecek bütün işlenmiş suçların cezasını çekerler diye düşünüyorum" dedi.

"BU ÜLKE HERKESE YETER"

TBMM'de vatanı, milleti, bayrağı ve ülkesi için çalışan milletvekilleri görmek istediklerini anlatan Gazi Ersin Yılmaz, "Ben Meclis'te terörist istemiyorum. Eğer gelecekse vatanı için, milleti için, bayrağı için, ülkesi için çalışması lazımdır. Yoksa illegal örgütle birliği beraberliği olanı istemiyorum. Burada ne Türk'ün kürde üstünlüğü, ne de kürdün Türk'e üstünlüğü var. bunların söyledikleri hiçbir şey, hani istismar ettiği şeyler yok. Bu ülke hepimizin, bu ülke hepimize yeter, Türk'e de yeter, Kürde de yeter, Azeriye'de yeter, Çerkez'e de yeter ve bütün herkese yeter. İyi bir memleketimiz var ve buna sahip çıkmamız lazım ve bunun da kıymetini bilmemiz lazımdır" şeklinde konuştu. Van Erciş'te PKK'lı teröristlerce yapılan saldırı sonucunda Gazi olan Bülent Yıldırım ise, yeni düzenlenen Dokunulmazlık Yasası'nı desteklediğini ve Meclis'te terörist görmek istemediği ifade etti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Hasan Okyar ve Burdurlu Gaziler de, TBMM'de 376 oyla kabul edilen Dokunulmazlık Düzenlemesine destek verdi. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur Şubesi Başkanı Hasan Okyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasını bekledikleri Dokunulmazlık düzenlenmesi ile teröristlerin ve terör yanlılarının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Dokunulmazlık düzenlenmesinin onaylanmasının ardından, teröristlerin ve terör yanlılarının cezalandırılması ile şehit annelerinin yüreklerinin soğuyacağını söyleyen 58 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Hasan Okyar, "Biz muharip gaziler olarak, bizim için vatan, şehit kanının rengi olan ay yıldı bayrak gölgesinde, yemin ettiğimiz, rengini şehit kanı parıltısı, zaferlerin işareti olan şanlı bayrağımız, bizim bin defa ölmeye değer kutsalımızdır. Bu millet, Yemen'de, Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda binlerce şehit kanlarıyla bu kutsal toprakları sulamışlar, dünyada eşi benzeri olmayan bu ülkeyi bize altın tepside bırakmışlardır. Dün olduğu gibi bugünde bu ülkeyi bölüp parçalamak isteyen dış güçlerin içerideki işbirlikçi uşağı teröristler vatanımdan kahraman, içi vatan ve bayrak sevgisiyle dolu, kahraman Mehmetçiklerimi, polisimi ve sivil halkı katleden, sivil halkı kadın, çocuk demeden katleden bu hainlere, teröristlere maddi manevi destek veren, yardım ve yataklık eden kim olursa olsun, en ağır biçimde cezalandırılsın ki, şehit anasının yanan yüreği bir nebze olsun soğusun" dedi. - BURDUR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

ersin yılmaz Yüksekova Hakkari Burdur Politika Güncel Haberler

Bakan Şimşek'le görüşen CHP'li Karatepe: Asgari ücretin artırılacağı yönünde izlenim göremedim

Bakan Şimşek'le görüşen CHP'li Karatepe: Asgari ücretin artırılacağı yönünde izlenim göremedim

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, halefini açıkladı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, halefini açıkladı

Irak'a kaçmak isterken yakalandı! Adana'da 4 kişiyi öldüren damadın ifadesi ortaya çıktı

Irak'a kaçmak isterken yakalandı! Adana'da 4 kişiyi öldüren damadın ifadesi ortaya çıktı

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

Oğlu, PKK'lılarla birlikte insan kaçakçılığından tutuklandı! MHP'li isim istifa etti

title