Haberler

Boydak: Fıstık Gibi Gözaltına Almışlardı, Yine Alsalardı

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında Boydak kardeşlerin de yer aldığı davada, tutuksuz sanık Mustafa Boydak, Albay Bekir Gürdoğan'a aktarıldığı iddia edilen 6 milyon TL ile ilgi olarak, "Operasyonlarda sabah 6.00'da bizi evlerimizden fıstık gibi aldılar.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında Boydak kardeşlerin de yer aldığı davada, tutuksuz sanık Mustafa Boydak, Albay Bekir Gürdoğan'a aktarıldığı iddia edilen 6 milyon TL ile ilgi olarak, "Operasyonlarda sabah 6.00'da bizi evlerimizden fıstık gibi aldılar. Yine bu olayla ilgili de gözaltına alsalardı da biz de savcılığımıza anlatsaydık" dedi. Kayseri'de Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, iş adamları Hacı, Memduh ve Şükrü Boydak, Hamdi Kınaş ve Halit Gazezoğlu, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ile örgütün 'il imamı' Sıtkı Baş'ın da aralarında yer aldığı 68 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasına Kayseri Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda görülmeye devam edildi.

Tutuksuz sanık Mustafa Boydak, Gürdoğan'ın 25 Nisan 2016 tarihinde Memduh Boydak ve Bekir Boydak'tan 2 işlemde toplam 6 milyon lira havale aldığı ve aynı tarihte Şükrü Boydak'a tek işlemde 6 milyon lira gönderdiği olay ile ilgili savunma yaptı.

"42 MİLYON TL'LİK HİSSE ALDIK"

Boydak savunmasında, "İşin esası aslında şöyle. Gürdoğan ailelerinin tüm fertlerinden 42 milyon TL'lik hamiline yazılı hisse alımı yaptık. İçerisinde Bülent Gürdoğan adına olan 6 milyonluk hisse de vardır" diyerek mahkemeye bazı belgeler sundu. Boydak, "Hamit Gürdoğan ailesinin 5 ferdinden yüzde 1.25, Hasan Hüseyin Gürdoğan ailesinin 2 ferdinden yüzde 0.65 hisse, Hilmi Gürdoğan ailesinin 4 ferdinden yüzde 1.25, Mehmet Gürdoğan ailesinden ise yüzde 2.35 hisse olmak üzere toplam yüzde 5.25 hamiline yazılı hisse senedi aldık. Bunların toplam bedeli 42 milyon TL'dir" diye konuştu.

"YAPILAN HABERLE ÇOK ONURUMUZA DOKUNDU"

Devletin 4 yıldır şirketlerinde bakmadık yer bırakmadığını söyleyen Boydak, "Denetlemelerde 1 santim şaibe çıkmadı. En çok zorumuza giden ise ulusal bazı basın yayın organlarında 'Boydaklardan darbeci askere para aktarımı' gibi haberler yapılması oldu. Bu tür haberler çok onurumuza dokundu. Şu anda güçsüzüz ya, sesimiz çıkmıyor ya, aslında çıkıyor da 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne saygımızdan dolayı, yargılamaya gölge düşürecek sözlerden uzak duruyorum. Biz 1 milyar TL bedelle HES Kablo'yu halka arz edecekken başımıza bunlar geldi" dedi.

"FISTIK GİBİ GÖZ ALTINA ALMIŞLARDI,YİNE ALSALARDI"

Boydak mahkemede savunmasında, "Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı'nın 6 milyon TL Albay Bekir Gürdoğan'a para aktarımını söylemesinin ardından keşke Kayseri Cumhuriyet Savcılığımız da bizlerden bilgi alsaydı. Biz bunları anlatırdık. Operasyonlarda sabah 6.00'da bizi evlerimizden fıstık gibi aldılar. Yine bu olayla ilgili de gözaltına alsalardı da biz de savcılığımıza anlatsaydık. Biz dürüstlüğümüzün ve kurumsal iş yapmamızın cezasını çekiyoruz" ifadelerini kullandı.

"YEREL BASIN VATAN HAİNİ DİYE YAZIYOR"

Çok daraldığını belirten Boydak," Hacı Boydak, ailemizin de işimizin de patronudur. Kendisi başkanımızdır, halen de öyle kulakları çınlasın. Kayseri Vergi Dairesi vergi rekortmenlerini açıklayamıyor. Çünkü ilk 10'da Boydaklar var. Yıllardır bu böyle ama şimdi Boydaklar kayboldu, şehrin ekonomisi de kayboldu. Artık insanlar vatan haini olarak görüyorlar. En çok Kayseri'de vatan haini olarak görülüyoruz. İstanbul'a gidiyorum, yine eski saygıyı halen gösteriyorlar. Kayseri'de yerel basın, salondaki gazetecileri tenzih ediyorum, onlar objektif ama diğer basın yayın organları sürekli vatan haini olduğumuzu yazıyorlar. Babamızın, annemizin adının olduğu hayırlar yaptık, 6 tane yaptığımız hayır işinden babamızın, annemizin isimleri silinmiş. Artık Boydaklar Kayseri'ye yatırım yapar mı? Sesimizi kesmeden dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. İşte bağımsız yargı bu" şeklinde konuştu.

Bazı tanıkların da dinlenmesinin ardından duruşmaya, yarın sabah 09.00'a kadar ara verildi.

(Şeref Kahraman / İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Boydak Hacı Boydak Hamdi Kınaş Kayseri Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title