Haberler

Binlerce Tokatlı Başakşehir'de Buluştu

Güncelleme:

İstanbul'da yaşayan binlerce Tokatlı, Başakşehir Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 4. Geleneksel Tokat Buluşmasında bir araya geldi.

İstanbul'da yaşayan binlerce Tokatlı, Başakşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 4. Geleneksel Tokat Buluşması'nda bir araya geldi.

Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı'nda yapılan Büyük Tokat Buluşması'na ev sahibi Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, GOP Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, Tokat İlçe Belediye başkanları katıldı. Mahalli sanatçıların sahne aldığı Büyük Tokat Buluşması'nda Tokat Üniversitesi, il ve ilçe belediyelerinin stantları ve Tokat'a özgü yöresel ürünlerin tanıtıldığı stantlar yer aldı. Tokatlılar, piknik yaparak güzel bir gün geçirmenin yanı sıra hemşehrileriyle kaynaşma fırsatı buldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Tokatlı İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu dua etti. Programın açılış konuşmasını (İSTOKDEF) İstanbul Tokat Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Salih Uzun yaptı.

İLÇENİN YÜZDE 10'U TOKATLI

Büyük Tokat Buluşması'nda ev sahibi olarak söz alan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ilçenin yüzde 10'unun tokatlı olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Tokat Buluşması'nın bu yıl 4'ncüsüne ev sahipliği yapıyoruz. İnşallah her sene Tokatlıları burada ağırlayacağız. Her yıl geldiğinizde siz biraz daha memnun kalıyorsunuz biz de her yıl eksiklerimizi tamamlıyoruz. İlk yıl sadece piknik havası vardı. Bu yıl bir tanıtım havasında geçti. İlçemizde en çok yaşayan nüfus olarak Tokat'ın ayrı bir yeri var. İlçenin yüzde 10'u Tokatlı. Ondan da önemlisi en yakın arkadaşlarımız Tokatlı. Ömer Döngeloğlu hocamızla zaten birlikteyiz. Tokat Milletvekili Zeyid Aslan öğrenciliğimizden beri yakın dostumuz, İstanbul Milletvekilimiz Harun bey 89'dan beri yakın dostumuz arkadaşımız. Güzel bir organizasyon, emeği geçen ve burada bulunan herkese teşekkür ediyorum."

"SAMİMİYETİNİZİ İYİ BİLİYORUM"

Tokatlılar Buluşması'na katılan ve bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, şunları söyledi: "Birlikte olmak, geçmişi yad etmek, geleceğe birlikte bakmak millet olma olgusunun bir örneğidir. İstanbul'da da 3. dönem seçilmemizde, özellikle kimseye nasip olmayacak bir paye olarak en yakınınız olan insanın yerine koyarak ağabey diyerek verdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyorum. Birçok Tokatlı dostum var. Samimiyetinizi vatana millete ve değerlere olan bağlılığınızı gayet iyi biliyorum. Bu anlamda ülkenin gelişmesine, Tokat ilindeki yatırımlar ve diğer illerdeki ortaya çıkan güzel eserlerden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Aranızdaki bu dayanışmayı, hava şartlarına rağmen gelenek kültür ve değerlerinizi hissetmek, evlatlarınıza hissettirmek anlamındaki bu güzelliğinizi takdir ediyorum. Kısa zamanda da Tokat'a gitmeyi düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

"TOKAT DENDİĞİNDE HEPİMİZİN İÇİ TİTRER"

Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca da, Tokatlı hemşehrilerine yaptığı konuşmada, "Şehirlerin de insanlar gibi ruhları vardır. Şehirler taşında toprağında köyünde bu ruhu taşır. Bir şehrin taşına toprağına o ruhu önce insanı verir" dedi.

"Tokat dendiğinde hepimizin içi titrer" diyen Karaca, bu ruhu kaybetmeden geleceği kuracaklarını söyledi. Gelişerek büyüyeceklerini anlatan Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklarımıza Tokat'ı anlatmalı Tokat'la irtibatı kesmemeliyiz. İşte bu yüzden burada ve birlikte olmamız çok önemlidir. Tokatlıların buluşması birliğin ve dayanışmanın adresidir. Katılan ve emeği geçen herkese özellikle İBB Başkanımız Kadir Topbaş ve dört yıldır bize ev sahipliği yapan, Haziran'ın ilk pazar günü Tokatlılara ormanı tahsis eden Mevlüt Uysal Beye teşekkür ediyorum." - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mevlüt Uysal Harun Karaca İstanbul Tokat Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title