Haberi Paylaş

Bingöl Hdp'li Özsoy: Bu Partiyi Korumak Emniyetin Görevi

Güncel Haberler

Hdp Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Genç İlçesi kırsalında bir korucunun şehit olmasının ardından dün akşam bir grubun parti binasına saldırmasıyla ilgili bugün yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin görevini suistimal ettiğini savunarak, "Emniyet Müdürlüğü görevini suistimal ediyor, bu...

Hdp Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Genç İlçesi kırsalında bir korucunun şehit olmasının ardından dün akşam bir grubun parti binasına saldırmasıyla ilgili bugün yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin görevini suistimal ettiğini savunarak, "Emniyet Müdürlüğü görevini suistimal ediyor, bu partiyi korumak onların görevi" dedi.

Dün akşam HDP binasına bir grubun saldırısıyla ilgili bugün parti binasında basın toplantı düzenleyen HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, saldırıda emniyet güçlerinin kusuru olduğunu belirterek, "Dün saat 22.00 sıralarında parti binamıza saldırı oldu. Camlar kırıldı, maddi hasar var. Cana geleceğine mala gelsin diyoruz. Cam kırılır, yeri doldurulur ancak bu partiye şu ana kadar sadece bu yeni bir durum değil. Fiziki anlamda saldırılar oldu bu partiye. Daha önceki saldırıların da failleri belli değil. Polis, 'biz geldiğimizde içerdeydiler' dedi. Ancak bizim görgü tanıklarından aldığımız ifadeler böyle söylemiyor. Polis önlem almış ama bunlar aralarından sıyrılıp gelmişler. Emniyet müdürlüğü, görevini suistimal ediyor. Bu partiyi korumak onların görevi" dedi.

Basın açıklamasının ardından HDP'li Özsoy ve partililer, parti binası önünde bir süre alkışlı protesto gösterisinde bulunduktan sonra dağıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hişyar Özsoy Bingöl Hdp Politika Güncel Haberler

title