HİŞYAR ÖZSOY HABERLERİ

Hişyar Özsoy haber, Hişyar Özsoy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hişyar Özsoy

Hişyar Özsoy

Doğum Yeri Bingöl /
Doğum Tarihi 1.1.1977

Hişyar Özsoy Kimdir ?

27. Dönem HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı. Hişyar Özsoy, 1977 yılında Bingöl’ün Yeniköy köyünde doğdu. İlk ve ortaokulu Bingöl’de tamamladıktan sonra 1993 yılında İstanbul’a göç etti. İstanbul’da Kürt siyasal hareketinin değişik kurum ve alanlarında çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Hişyar Özsoy - 18.05.2021
İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere saldırıları TBMM Genel Kurulu gündeminde
BM'nin eşit, adil ve iki devletli sistemin kurulması için harekete geçmesi, inisiyatif üstlenmesi ve caydırıcılığını kullanmasını da isteyen Özdemir, şöyle konuştu: "1967 öncesi sınırları dikkate alınarak başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devleti uluslararası camiada tanınmalıdır. Birleşmiş Milletler veya İslam ülkeleri öncülüğünde oluşturulacak bir koruyucu gücün çatışma ve gerginlik alanlarına konuşlandırılarak saldırıların engellenmesi acilen gündeme alınmalıdır. Bize göre Kudüs'e Birleşmiş Milletler veya İslam ülkelerinin katılımıyla teşekkül edecek bir koruyucu güç planlanmıyorsa, o zaman tarihin sesine kulak verilmeli, medeniyetler şehri Kudüs'ün ruhu ve dokusunu bilen Türk milleti yeni bir nöbet için devreye girmelidir." "Sulh yoluyla çözüm için elinizi taşın altına koyun" HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy ise yolsuzluk davalarıyla boğuşan ve seçim sonuçları kötü geçen, hükümet kuramayan Netanyahu'nun Gazze'ye saldırarak, Filistin'i tekrar kan gölüne çevirerek bir siyasi pozisyon tutmaya çalıştığını söyledi.
Hişyar Özsoy - 25.02.2021
TBMM'ye yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan, Beştaş ve Oluç'un yanı sıra fezlekeleri Karma Komisyona sevk edilen HDP milletvekilleri şöyle: "HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Hakkari Milletvekili Sait Dede, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli.
Hişyar Özsoy - 22.01.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, HDP'yi ziyaret etti
AB delegasyonunu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar ve Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüleri Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy karşıladı.
Hişyar Özsoy - 17.12.2020
TBMM Genel Kurulunda 2021 yılı bütçesinin maddeleri görüşülüyor
HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP'nin kapatılma tartışmalarının gündeme taşınmaya çalışıldığını ifade ederek, "HDP dükkan mıdır kapatıyorsunuz? Müşterileri sizin dükkanlarınıza mı gelecek? Nasıl söylemdir?" diye sordu.
Hişyar Özsoy - 14.12.2020
Son dakika haber... TBMM Genel Kurulu'nda Tarım ve Orman, Gençlik ve Spor ile Dışişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
"İç ve dış politikada ciddi transformasyon yaşanıyor" HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Türkiye'de iç ve dış politikada çok ciddi bir transformasyon yaşandığına işaret ederek, "Türkiye'nin iç, dış, ekonomik, hukuki, etnik, dinsel, mezhepsel, sınıfsal, toplumsal, cinsel, dünya kadar meselesi var ama neredeyse bütün bu meseleler bir asayiş, bir güvenlik meselesine indirgenmiş.
Hişyar Özsoy - 12.12.2020
TBMM'ye Mithat Sancar ve 22 milletvekilinin dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Sancar'ın yanı sıra Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna sevk edilen milletvekilleri şöyle: HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, HDP Van Milletvekili Tayip Temel, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik, DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Bağımsız Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke.
Hişyar Özsoy - 24.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Türkiye'nin dış politikada bir hedefinin olmadığını öne sürerek, dış politikanın uzun süredir iç politika malzemesi olarak kullanıldığını iddia etti.
Hişyar Özsoy - 19.10.2020
PKK/KCK'nın Kars yapılanması, soruşturma dosyasında
Kars'ta bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik terör soruşturması kapsamında 1 Ekim'de düzenlenen operasyonda 21 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında, Kars Belediyesi sözde Eşbaşkanı Şevin Alaca, HDP İl Başkanı Cengiz Anlı, Kars Belediyesi Meclis Üyeleri Fahrettin Kaya, Suat Bayhan, Kaya Naki, Digor Belediyesi sözde eski Eşbaşkanı Şengül Erkmen, Digor eski Belediye Başkanı Zorba Başkutlu'nun da aralarında bulunduğu 16 şüpheli tutuklanırken, 5 şüpheli hakkında adli kontrol kararı uygulanmıştı. PKK/KCK'nın Kars'taki örgütlenmesine darbe vuran soruşturmada önemli detaylara ulaşıldı.  'TERÖRİST' KONTENJANINDAN BELEDİYEDE İŞ Buna göre şüphelilerin, PKK/KCK içerisinde 'Değer Ailesi' (ölen ya da tutuklanan örgüt mensuplarının yakınları) olarak nitelendirilen şahısların belediyede işe alınması için faaliyet yürüttüğü belirlendi. Şüphelilerden Kars HDP İl Başkanı Cengiz Anli'nin Kars Belediyesi'nde herhangi bir resmi görevi olmamasına rağmen örgüt içerisindeki faaliyetleri doğrultusunda işe alımlarda etkin rol üstlendiği tespit edildi. Yine şüpheli Şevin Alaca'nın da ölen ya da tutuklanan teröristlerin yakınlarını işe alma çalışmalarında bulunduğu belirlendi.  PKK TOPLADI, HDP DAĞITTI  HDP'nin, Kovid-19 salgını kapsamında başlattığı 'Kardeş Aile Kampanyası'nı, PKK/KCK'nın Avrupa çatı yapılanması Avrupa Kürt Demokratik Toplum Kongresi'ne (KCDK-E) bağlı sözde Kürt Kızılayı ile koordineli yürüttüğü tespiti de soruşturma dosyasına girdi. Bu kapsamda, Türkiye'de ve Avrupa ülkelerinde toplanan paraların, HDP ve HDP'li belediyeler aracılığıyla ölen ya da tutuklanan teröristlerin yakınlarına aktarıldığı belirlendi. Şüphelilerin de Kars'ta söz konusu faaliyetleri yürüttüğüne ilişkin çok sayıda telefon görüşmesinin olduğu öğrenildi. Ayrıca bu kampanyayla ilgili HDP içerisinde illerde sorumlu olan şahsın irtibat bilgilerinin örgüte ait internet sitelerinden paylaşıldığı da tespit edildi.  SÖZDE ÖRGÜT MAHKEMESİ Soruşturma dosyasında, KCK/TM terör örgütü adına sözde yargılama birimi olan 'Adalet Komisyonu'nun Kars'taki yapılanmasına da dikkat çekildi. Şüphelilerin, sözde yargı yapılanması içerisinde barıştırma ve yargılama faaliyeti yürüttüğü belirlendi. PKK/KCK'nın 'Demokratik Özerklik' stratejisi kapsamında vatandaşların adli makamlarla irtibatları ortadan kaldırılarak, mevcut yargı sistemini devre dışı bırakma ve KCK sistemi topluma empoze edilerek KCK'nın toplum nezdinde itibar kazanmasının amaçlandığı belirtildi.  HDP VEKİLE SÖZDE MAHKEMEDE GÖREV Sözde yargılama faaliyetlerine ilişkin dosyaya şüphelilerin çok sayıda görüşme kaydı da girdi. Buna göre, 21 Mayıs 2020'de Kars Digor'da Kersolar ve Karadeniz aileleri arasında meydana gelen silahlı adam öldürme olayı ile ilgili HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy'un Adalet Komisyonu (Barış Komisyonu) kapsamında görevlendirildiği ve bu kapsamda şüpheli Cengiz Anli ve Şevin Alaca'nın da olaya müdahil oldukları ve kavgayla ilgili aileyi ziyaret ettikleri belirlendi.
Hişyar Özsoy - 13.10.2020
HDP Eş Genel başkanlarından İsveç Dışişleri Bakanı Linde'ye ziyaret
HDP'den yapılan açıklamaya göre, Buldan ve Sancar'ın İsveç Dışişleri Bakanı Linde ile İsveç Büyükelçiliği konutunda gerçekleştirdiği görüşmeye, partinin Dış İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü Feleknas Uca ve Hişyar Özsoy eşlik etti.
Hişyar Özsoy - 24.07.2020
Anayasa Mahkemesinin, vekillikleri düşürülen 2 HDP'liyle ilgili ret kararı Resmi Gazete
HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ile Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Güven ve Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesine ilişkin TBMM işleminin Anayasa'nın 85.
Hişyar Özsoy - 08.07.2020
HDP'li Oruç: "Libya ve Suriye tezkeresi derhal geçersiz sayılmalıdır"
Oruç, partisinin TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Libya ile yapılan anlaşmaları anımsatarak, "Türkiye, çok ciddi bir biçimde Libya savaşına yatırım yapmaktadır.
Hişyar Özsoy - 30.06.2020
TBMM Genel Kurulunda "barolara ilişkin kanun teklifi" tartışması
Öte yandan AK Parti'li Turan, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy'un da dile getirdiği "partisinin bir yöneticisine Diyarbakır'da işkence yapıldığı" iddiasının araştırılacağını bildirdi.
Hişyar Özsoy - 25.06.2020
Anayasa Mahkemesinden milletvekillikleri düşürülen Güven ve Farisoğulları hakkında karar
HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ile Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Anayasa Mahkemesine Güven ve Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşmesinin iptali istemiyle başvuru yaptı.
Hişyar Özsoy - 21.12.2019
TBMM'de terör tartışması
TBMM Genel Kurulu'nda Libya ile imzalanan mutabakat muhtırası görüşmeleri devam ediyor. HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Sur Belediye Başkanı Filiz Buluttekin'in görevden alınmasını eleştirdi.
Hişyar Özsoy - 15.12.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy ise dış politika alanında hükümetin durumunun, "dalgaları kabarmış bir denizde dümeni kırılmış ve pusulası kaybolmuş bir kaptanın acınası haline benzediğini" iddia etti.
Hişyar Özsoy - 18.11.2019
2020 yılı bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, kurumsal dış politikadan ikili ilişkilere dayalı bir dış politikaya geçiş bulunduğunu, ABD ile ilişkilerde "damatlar diplomasisi" olduğunu öne sürdü.
Hişyar Özsoy - 08.10.2019
TBMM Genel Kurulunda Suriye ve Irak tezkeresinin görüşülmesi
"En kritik dönemi yaşıyoruz" HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, "Biz bu tezkerelere içimiz yana yana 'evet' demeyeceğiz, gönül rahatlığı ile 'hayır' diyeceğiz.
Hişyar Özsoy - 02.10.2019
44 milletvekiline ait 75 dokunulmazlık dosyası meclis'te
Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. Dokunulmazlık dosyalarından 40'ı HDP, 2'si AK Parti, 1'i CHP, 1'i de MHP milletvekillerine ait. HDP'li Buldan ve Temelli'nin yanında dokunulmazlık dosyası bulunan milletvekilleri şöyle: "HDP'den Hakkari Milletvekili Leyla Güven, Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Siirt Milletvekili Sıdık Taş, Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, Şırnak Milletvekili Nuran İmir, Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Batman Milletvekili Feleknas Uca, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Batman Milletvekili Nejdet İpekyüz, Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Mardin Milletvekili Ebrü Günay, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, Adana Milletvekili Kemal Peköz, Muş Milletvekili Mensur Işık, Van Milletvekili Muazzez Orhan, Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, AK Parti'den İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, Düzce Milletvekili Fahri Çakır, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı.
Hişyar Özsoy - 02.10.2019
44 milletvekiline ait 75 dokunulmazlık dosyası meclis'te
Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi. Dokunulmazlık dosyalarından 40'ı HDP, 2'si AK Parti, 1'i CHP, 1'i de MHP milletvekillerine ait. HDP'li Buldan ve Temelli'nin yanında dokunulmazlık dosyası bulunan milletvekilleri şöyle: "HDP'den Hakkari Milletvekili Leyla Güven, Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Mardin Milletvekili Tuma Çelik, Siirt Milletvekili Sıdık Taş, Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, Şırnak Milletvekili Nuran İmir, Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Batman Milletvekili Feleknas Uca, Mardin Milletvekili Pero Dundar, Batman Milletvekili Nejdet İpekyüz, Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, Mardin Milletvekili Mithat Sancar, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, Mardin Milletvekili Ebrü Günay, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç, Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, Adana Milletvekili Kemal Peköz, Muş Milletvekili Mensur Işık, Van Milletvekili Muazzez Orhan, Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, AK Parti'den İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, Düzce Milletvekili Fahri Çakır, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan ve MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı.
Hişyar Özsoy - 02.10.2019
Meclise yeni dokunulmazlık dosyaları sevk edildi
Buldan ve Temelli'nin de aralarında bulunduğu Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edilen milletvekilleri şöyle: "HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, HDP İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, HDP Muş Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik, HDP Siirt Milletvekili Sıdık Taş, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları, HDP Şırnak Milletvekili Nuran İmir, HDP Batman Milletvekili Mehmet Ruştu Tiryaki, HDP Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, HDP Muş Milletvekili Şevin Coşkun, HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, HDP Mardin Milletvekili Pero Dundar, HDP Batman Milletvekili Nejdet İpekyüz, HDP Şanlıurfa Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz, HDP Mardin Milletvekili Ebrü Günay, HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, HDP Mersin Milletvekili Rıdvan Turan, HDP Adana Milletvekili Tulay Hatımoğulları Oruç, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ, HDP Adana Milletvekili Kemal Peköz, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık, HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, AK Parti İzmir Milletvekili Fehmi Alpay Özalan, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı.
Hişyar Özsoy - 11.07.2019
TBMM Genel Kurulu
Tekliflerin görüşmelerinde HDP Grubu adına söz alan Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, "Hangi konu hakkında konuşursak konuşalım, grubumuza yönelik 'terör' ithamlarıyla tartışmanın önü sürekli kapatılıyor.
Hişyar Özsoy - 10.07.2019
Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı kuruluyor
"Bu vergi değil, gasptır" HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, görüşülmekte olan kanun teklifini "ucube" olarak nitelendirerek, düzenlemenin hazırlanması sırasında sektör ve yerel yönetimlerin görüşlerinin alınmadığını öne sürdü.
Hişyar Özsoy - 28.05.2019
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy ise kutuplaştırmanın iç politikadaki sonuçlarının ortada olduğunu, dış politikada ise ülkenin dar bir konjonktüre girdiğini öne sürdü.
Hişyar Özsoy - 05.04.2019
TBMM Başkanı Şentop: Doha'da Irkçılık ve İslamofobinin Gündeme Alınması Başvurumuzu İlettim
Şentop, Katar'ın Başkenti Doha'da düzenlenecek Parlamentolararası Birlik (PAB) 140. Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere Doha'ya hareketi öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Şentop, ziyarette kendisine Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Ravza Kavakçı Kan, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Türk Grubu Başkanı Prof.Dr. Orhan Atalay ile Parlamentolararası Birlik Türk Grubu üyeleri Prof.Dr. Mevlüt Karakaya, Hişyar Özsoy ve Prof.
Hişyar Özsoy - 05.04.2019
TBMM Başkanı Şentop, Parlamentolararası Birlik Toplantısına Katılmak Üzere Katar'a Gitti
TBMM Başkanı Şentop, Katar ziyareti öncesinde gazetecilere Esenboğa Havaalanında açıklama yaptı. Şentop, Parlamentolararası Birliğin 140. Genel Kuruluna katılmak üzere Katar'a ziyaret gerçekleştirdiğini aktararak, "Palamentolararası Birlik Türk Grubu Başkanı Ravza Kavakçı Kan, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamentolar Birliği Türk Grubu Başkanı Orhan Atalay, Palamentolararası Brilik Türk Grubu üyeleri Mevlüt Karakaya ve Hişyar Özsoy, Abdul Ahad Andican'dan müteşekkil bir heyet eşlik edecektir.
Hişyar Özsoy - 31.03.2019
Bingöl'de AK Parti'li Arıkan Kazandı
Bingöl'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü iken AK Parti'den aday olan evli ve 2 çocuk babası Arıkan, resmi olmayan sonuçlara göre merkez ilçedeki 103 bin 190 oydan yüzde 38'inden fazlasını aldı. Arıkan'ın en yakın rakibi olan HDP'nin aynı zamanda Diyarbakır Milletvekili olan adayı Hişyar Özsoy ise yüzde 30 oranında oy aldı.
Hişyar Özsoy - 04.03.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Bingöl'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Hişyar Özsoy - 17.12.2018
2019 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy ise yeni bir Orta Doğu'nun kurulduğunu, Irak, Suriye, Libya'da sayıları milyonları bulan insanların öldüğünü söyledi.
Hişyar Özsoy - 14.11.2018
2019 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, Dışişleri Bakanlığının tanıtım bütçesine bakıldığında "Osmanlıcı ve Türkçü" bir yaklaşımla kültürel hizmetlere yer verildiğini savundu.
Hişyar Özsoy - 04.11.2018
Hdp'den 4 Kasım Gözaltılarının Yıl Dönümünde Açıklama
HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 11 milletvekilinin gözaltına alınmasının 2'nci yıl dönümünde açıklama yapan HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, "Siyasi operasyonlar...
Hişyar Özsoy - 03.10.2018
TBMM Genel Kurulu
"Türkiye'yi yönetenler eski askeri klişelerine geri dönmüştür" HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy da "savaş tezkerelerinin değil, ekonomik sıkıntıların konuşulması gerektiğini" belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hişyar Özsoy Haberleri | Hişyar Özsoy Kimdir - Haberler - Hişyar Özsoy haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Hişyar Özsoy kimdir, hayatı ve biyografisi. İsrail'in Mescid-i Aksa ve Filistinlilere saldırıları TBMM Genel Kurulu gündeminde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 14:34:04. #1.14#

title