Haberler

BDP'li Başkan Yardımcısından Başbakan Erdoğan'a Mektup

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Feremez Kaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, BDP'nin bir etkinliğine katıldığı gerekçesiyle gözaltına alınarak yargılanan ve bunun üzerine yurt dışına kaçan 75 yaşındaki babası Abdulalim Kaya'nın ülkesine...

Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Feremez Kaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, BDP'nin bir etkinliğine katıldığı gerekçesiyle gözaltına alınarak yargılanan ve bunun üzerine yurt dışına kaçan 75 yaşındaki babası Abdulalim Kaya'nın ülkesine dönebilmesi için mektup gönderdi.

Sabah erken saatlerde PTT Siirt Şubesi'ne giden Kaya, 2009 yılında Siirt'te düzenlenen bir etkinliğe katılan babasının o tarihte gözaltına alındıktan sonra yurt dışına kaçtığını ancak şuan ölüm döşeğinde olduğu için ülkesine dönmek istediğini söyledi. Kuzey Irak'ta yaşayan babasının vatan hasreti çektiğini belirten Kaya, PTT önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecine yönelik başlattığı girişimi takdirle karşılıyorum. Geçen hafta Diyarbakır'da 37 yıldır sürgünde bulunan Şivan Perver'i ülkesine getirdi. Fakat mesele sadece Şivan Perver ile yetinilmemelidir. Daha nice Şivan Perver'ler vardır. Ülkesine dönmek için hasret çeken binlerce insanlardan biri de babam Abdulalim Kaya'dır. Kendisi 2009 tarihinde Siirt'te BDP'nin düzenlediği bir etkinliğe katıldığı gerekçesiyle gözaltına alındı. O tarihte tutuksuz yargılandığı sırada mahkum olacağı endişesi taşıyarak Kuzey Irak bölgesine kaçtı. 4 yıldır vatan hasreti çeken babam 75 yaşına girdi. Ölüm döşeğinde olan babam ihtiyaçlarını bile göremiyor, çocuklarına ve vatanına duyduğu hasreti sık sık dile getiriyor. Hayatı boyunca bir karıncayı bile incitmeyen babam, mahkum olabileceği korkusuyla ülkesine dönemiyor. Sayın Başbakanım Diyarbakır'da yaptığınız etkinlikte 'keşke Ahmet Kaya'da ülkesinde olsaydı' dediniz. Ama iş işten geçmişti. Keşke Abdulalim Kaya da kendi ülkesinde olsaydı ve kendi ülkesinde ölseydi demeden bu ayıba ve bu utanca son vermenizi bekliyorum. Sayın Başbakanımın bu mektubu dikkate almasını bekliyorum" dedi.

Kaya, daha sonra babasının durumunu anlatan mektubu Başbakan Erdoğan'a gönderdi. Mücadelesini sürdüreceğini belirten Kaya, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e de mektup göndereceğini söyledi. - SİİRT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Şivan Perver Ahmet Kaya Siirt Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title