Haberler

Başkan Akaydın Hakkındaki İddianame Hazır

Güncelleme:

CHP'li Mustafa Akaydın'nın da aralarında bulunduğu 24 sanıklı ve 643 müştekisi bulunan Halk Kart soruşturmasının iddianamesi hazırlandı.

Akaydın ve 23 bürokratı, 'resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat karıştırmak, irtikap ve edimin ifasına fesat karıştırmak'la suçlanıyor. Yargılamaya, önümüzdeki günlerde Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Mali Suçlar Bürosu ekipleri, 2 yıl önce bazı toplu ulaşım aracı şoförleri ile yolcuların paralarının şirket tarafından hesaplarına eksik yatırıldığı şikayetleri üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Halk Kart'ın (A-Kent Ödeme Teknolojileri Şirketi) Barınaklar Bulvarı'ndaki hizmet binasında arama yapıldı. Bazı evrak ve bilgisayardaki verilere el konulan soruşturma kapsamında, geçen bu yılın son günlerinde belediye bürokratlarının ifadesine başvuruldu.

DESTEK GÖSTERİSİ

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Rıfkı Aktekin, Hukuk Müşaviri İlker Gedik ve Genel Sekreter yardımcıları Bayram Özen ile Ali Özkayacan'ın da aralarında bulunduğu 30'dan fazla belediye çalışanı KOM Şube'de ifade verdi. O dönem meclis üyeleriyle birlikte Japonya'da iş seyahatinde olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da davet üzerine 30 Ocak'ta adliyeye gidip soruşturmayı yürüten Savcı Osman Şanal'a 3.5 saat ifade verdi. Bu ifade işleminin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operaslonla aynı günlere rastlaması 'CHP'li belediyeler operasyon kıskacında' yorumlarına neden oldu. Adliye önünde toplanan kalabalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'a destek gösterisi yaptı.

MÜŞTEKİ SAYISI 643

Örgütlü suçlardan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal ve beraber çalıştığı 2 Cumhuriyet savcısının yaklaşık 2 yıl boyunca soruşturarak hazırladıkları iddianame geçen Cuma günü tamamlandı. Savcı Şanal iddianamede Başkan Akaydın ve 23 üst düzey bürokratın 'resmi belgede sahtecilik, ihaleye fesat karıştırmak, irtikap ve edimin ifasına fesat karıştırmak' suçlarından cezalandırılmalarını talep etti. 15 klasör tutan ve 643 müştekisi bulunan iddianame, Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne geldi.

Halk Kart davasındaki 24 sanık, önümüzdeki günlerde yargı önüne çıkacak. - Antalya

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Akaydın Osman Şanal Antalya Politika Güncel Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Kurye Ata Emre Akman'ı öldüren sanığa 24 yıl hapis cezası verildi

Kurye Ata Emre Akman'ı öldüren sanığa 24 yıl hapis cezası verildi

Bakmadan Geçme

Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi? İzmir Konak, Alsancak, Bayraklı elektrik kesintisi! 12 Temmuz İzmir'de elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, ne kadar sürecek? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi ne zaman, nerede çeki Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! Dangal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dangal filmi ne zaman, nerede çekildi? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! Cenk Tosun Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak, maaşı ne kadar? Cenk Tosun Fenerbahçe ile ne kadara anlaştı, yıllık ne kadar maaş kazanacak?
Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title