Haberler

Bakan Çelik: Diyarbakır Ziyaretinden Herkes Ders Çıkarmalı

Arabı, Kürdü, Türkmeni ile herkes bizim akrabamızdır.

Arabı, Kürdü, Türkmeni ile herkes bizim akrabamızdır. Biz köklü bir milletiz" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çeşitli temaslarda bulunmak ve yerel seçimler öncesi belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan 144 isim ile görüşmek üzere seçim bölgesi Şanlıurfa'ya geldi. Beraberindeki milletvekilleri ile birlikte toplantı düzenleyen Bakan Çelik, yerel seçimlerde hedeflerinin Şanlıurfa'da tüm belediye başkanlıklarını kazanmak olduğunu ve bunun için en iyi isimleri belirlemeyi amaçladıklarını kaydetti.

"BİZ KÖKLÜ BİR MİLLETİZ"

Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır ziyaretinin çok önemli olduğunu, ziyarette Şanlıurfalı İbrahim Tatlıses ile Şivan Perver'in el ele mesaj vermesinin de ayrıca mutluluk verici olduğunu söyledi. Diyarbakır ziyaretinde görülen tablonun bölge açısından çok önemli olduğunu ifade eden Çelik, herkesin ortak dileğinin huzur ortamının devam etmesi yönünde olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

"Herkes bu süreçten memnundur. Artık silahın gölgesinde silah seslerinde bir yaşam değil, hakikaten huzur ve refah ortamında yaşamak istiyor. Hükümet olarak atılması gereken adımlar atıldı. Arabı, Kürdü, Türkmeni ile herkes bizim akrabamızdır. Biz köklü bir milletiz. İmparatorluk kurulmuş bir milletiz. Büyük bir coğrafyaya hitap etmişiz. Türkiye artık normalleşiyor. Bu normalleşme sürecine iki Şanlıurfalı sanatçının katkı sunması tabi bizleri son derece memnun etmiştir. Verdikleri mesajlar esas önemli olan. İnsanlar sürekli geçmişe takılıyor; tamam geçmişte çok açılar yaşandı, bu acıları konuşalım da tekrar ağız tadımızı bozalım mı? Geçmişte birçok acılar yaşandı, birçok yanlışlar yapıldı ama şimdi insanlar ne söylüyor ve yapmak istiyor, bunu konuşmamız lazım. Şimdi insanlar net olarak çıkmış diyor ki; 'yetti artık, canımıza tak dedi, bu gidişat gidişat değil'. Bu huzur ortamına dönük herkes mesaj vermeli, böyle mesaj sanat camiasından çıkıyorsa buna destek vermek, saygı duymak, bunu daha da yeşertmek gerekiyor. Onun için Diyarbakır'daki program ülkemizin huzuru kardeşliği açısından önemlidir. Geleceğe yürümek istiyorsak geçmişteki eksikleri, hataları, yanlışları artık bir şekilde yeni açılan sayfaya bulaştırmamak gerekiyor. Yeni açılan sayfa samimi bir sayfa, berrak bir sayfa, ben o çerçevede herkesin katkı sunmasının doğru olacağı inancındayım, Şanlıurfalı iki sanatçı da bu yeni beyaz sayfaya katkı sunma çabası içerisinde oldular. Ben İbrahim Tatlıses ve Şivan Perver ile de görüştüm. İkisi de huzurdan, kardeşlikten, barıştan başka bir taleplerinin olmadığını bizlere söyledi."

Bakan Çelik, gazetecilerin dershanelere ilişkin tartışmalara yönelik sorusunu ise gelişmeleri yeterli derecede takip edemediği için yanıtsız bıraktı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Tatlıses Şivan Perver Faruk Çelik Diyarbakır Politika Güncel Haberler

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

İstanbul'da akılalmaz saldırı! Parkta oturan 2 gencin yanına yaklaşıp kurşun yağdırdı

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

Vergi paketi komisyonda kabul edildi! En düşük emekli aylığı artıyor

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

TBMM'de işe başlayan kızıyla ilgili soru Destici'yi kızdırdı! Canlı yayında ortam gerildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title