Haberler

Artvin'e 3 Buçuk Yılda 34 Park Kazanırıldı

Artvin Belediyesi 3.5 yılda aralarında Artvin’de ilk ve tek olan Engelsiz Yaşam Parkı’nın da bulunduğu 23 oyun parkı inşa ederek mevcut bulunan 11 parkı da revize etti.

Artvin Belediyesi 3.5 yılda aralarında Artvin'de ilk ve tek olan Engelsiz Yaşam Parkı'nın da bulunduğu 23 oyun parkı inşa ederek mevcut bulunan 11 parkı da revize etti.

Artvin Belediyesi, Artvin'in dar sokaklarında, çocukların, arabalar arasında tehlikeli yerlerde oyun oynamamaları için var olan parkları revize ederek parkı olmayan mahallere de yeni parklar inşa etti. Üç buçuk yılda var olan 11 çocuk parkının çevre düzenlemesi ve bakımlarına yaparak zemine kauçuk kaplama yaptı. 23 çocuk parkı inşa ederek miniklerin ve tüm vatandaşların hizmetine sundu.

Artvin'e kazandırılan parklar yalnızca çocuklar için değil içerisinde bulundurduğu spor aletleri, banklar ve yeşil alanlarla yetişkinlere de hitap ediyor. Çocuklarını bu güvenli parklara getiren aileler spor aletlerinde sporlarını yaparak veya çocukları parkta oyun oynarken banklarda oturup dinlenebiliyorlar.

Şehrin girişinde Çoruh Nehri'nin hemen yanında 2 bin 500 Metre karelik kapalı, 57 bin metre karelik açık alanı ve 3 adet çocuk parkı olan Çoruh Park, Artvin'in en önemli yaşam alanı olarak Artvin Belediyesi tarafından DSİ'den devralınarak şehrin en büyük sosyal alanı olarak hizmete açıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, yaptığı açıklamada "Çocuklarımızın rahatça güven içinde oynayabilmeleri için parklar yaptık. Bu parklara spor aletleri ve banklar koyarak vatandaşlarımızın dinlenebileceği hoş zaman geçirebilecekleri alanlar ve Artvin'de yine bir ilke imza atarak içerisinde tuvalti kafesi ve yeşil alanı olan engelli parkı inşa ettik. Ülkemizin en nadide parklarından biri olan Çoruh Kent Parkı hizmete açarak şehrin sosyal alan ihtiyacına cevap vermiş olduk" dedi.

"Artvin Türkiye'de yaşanabilir 6. şehir durumunda" diyen Kocatepe "Dünyada da en çok ziyaret edilen şehirlerarasında 85. sırada yer alıyor. Artvin'imizi dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasına sokacağız, İlimiz yaylaları, gölleri ve spor turizmiyle aranan bir şehir olacak. Vatandaşlarımızın daha güvenli, konforlu bir yaşam sürmeleri ve İlimizi daha ileriye götürme için hizmetlerimize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. - ARTVİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Kocatepe Artvin Politika Güncel Haberler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title