Haberler

Arjantinli İtfaiyecilere Kocaeli'de Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimleri kapsamında Arjantinli itfaiyecilere eğitim verildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimleri kapsamında Arjantinli itfaiyecilere eğitim verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 3'ü Arjantinli 20 itfaiyeci 3 hafta süren eğitimlerinin ardından belgelerini aldı. 2010 yılından itibaren devam eden eğitimlerde 337 belediye ve 15 ülkeden toplam bin 776 kişiye sertifika verildi.

Sertifika dağıtım törenine, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara ve şube müdürleri ile itfaiye erleri ve Arjantinli itfaiyeciler katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Eğitim ve Önleme Şube Müdürü Salih Palaz, gerek yurt içinden gerekse yurt dışından gelen talepler doğrultusunda temel itfaiyecilik eğitimleri verdiklerini belirtti.

Bu eğitimleri vermekten dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Palaz, "Bilgi paylaştıkça büyüyen bir şeydir. Güney Amerika ülkesi Arjantin'den gelen itfaiyeci misafirlerimiz sayesinde sadece eğitim anlamında değil, bilgi ve tecrübe paylaşımı anlamında da güzel alışverişlerimiz oldu." ifadelerini kullandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nca daha önce Şili ve Kolombiyalı itfaiyecilere de eğitim verildi.

Arjantin'den gelen itfaiyecilere de mesleki anlamda eğitim hizmeti sunuldu.

Eğitimler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi'nin Uluslararası Fuar Merkezi yanındaki eğitim uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba, İtfaiye Daire Başkanlığı'nın uzman eğitmen personeli tarafından tam teçhizatla, "Yangına Müdahale Teknikleri", "Kapalı ve Dumanlı Ortamlarda İlerleme", "Kazazede ve Yangın Kaynağı Arama", "Termal Kamera Kullanımı", "Trafik Kazalarından Kurtarma, Yüksek Açı Kurtarma" gibi konularda teorik ve pratik bilgiler sunuldu.

Arjantin itfaiyesinden David Adrian Narbaez ve İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, ülkelerarası ve itfaiyeler arası iş birliğinin anısına birbirlerine ülke bayraklarını hediye etti.

Kocaeli itfaiyesinin, bu eğitimler sayesinde sadece mesleki eğitimleri vermekle kalmadığı, aynı zamanda şehrin ve ülkenin tanıtımında da önemli bir rol üstlendiği, toplam 15 ayrı ülke itfaiyecisine eğitim hizmeti sunan Kocaeli İtfaiyesi Eğitim Merkezi'nin de mesleki anlamda uluslararası eğitim görevini üstlenmiş olduğu belirtildi.

Kaynak: AA / Güncel

Doğan Kara Arjantin Türkiye Politika Güncel Haberler

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 'SMA' eylemi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde "SMA" eylemi

Bakmadan Geçme

Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! MasterChef Battal Kaan kimdir? 2024 MasterChef Battal Kaan kaç yaşında, nereli?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title