Haberler

Ardahan'da 2017 Yılı Değerlendirme Toplantısı

Ardahan’da 2017 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Ardahan'da 2017 yılı değerlendirme toplantısı yapıldı.

2017 yılı yatırımları değerlendirme toplantısına Vali Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, AK Parti İl Başkanı Yunus Baydar, Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Coşkun, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Oda Başkanları, STK'lar ve iş adamları katıldı.

Vali Mehmet Emin Bilmez, programda Ardahan'ın genel yapısı, sosyal, kültürel ve ekonomik değerleri ile kamu ve özel sektör yatırımları, gerçekleşen ve devam eden projeler hakkında sunum eşliğinde bilgilendirmelerde bulundu.

Programda söz alan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, "Ardahan'da göçün önlenmesi konusunda çok şey söylendi. Üniversite kurulursa göç durur, sınır kapıları açılırsa göç durur, oto yollar, tren yolu, hava yolu gelirse göç durur denildi. Neticede devlet ve hükümetimiz, bunların her ayrıntısını düşündü. Ama bunlara rağmen göç devam ediyor. Aslına bakarsanız sosyolojik olarak göç tarifine uyan bir göçümüz yok. Eğer hanedeki nüfus teke düşmüşse, yaşlı karı-koca ise bu nüfus azalması kaçınılmazdır. Bu kırsalda devam ediyor. Bizim için önemli olan, paranın ve refahın burada üst noktalara ulaşmasıdır. Bununla ilgilide hükümetimizin her alanda yürüttüğü bir süreç devam ediyor. Aslında atalarımız, ceddimiz bu kadar göç olacağını bilseydi, bu kadar şehit verip, emperyalist güçlerle bu kadar mücadele eder miydi diye sormamız lazım. Bu güzel vatan köşesini aldılar, bize miras bıraktılar. Ama biz onların mirasını şenlendirebiliyor muyuz ona bakmamız lazım. İlimizi şenlendiren tüccarlarımıza, esnafımıza bu anlamda ben teşekkür ediyorum. Bu büyük bir kahramanlıktır. İstikrar önemlidir ama Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için yüzlerce planlar yapılmaktadır. Karanlık güçleri bu güne kadar niyetlerini saklasalar da bu mücadeleler verilmektedir. Ardahan'da işletmecilerimizin, girişimcilerimizin başardığı çok şey var ama Ardahan'ı fakir biliyoruz, sanayisi yok diyoruz. Manzaranın en güzeline sahip, tarihi eserleriyle önemli bir yer, sınır kapılarına sahip bir kent, önemli turizm potansiyeline sahip bir bölge. Burada o zaman el atılacak kişiler yine küçük küçük büyüme gösteren işyerleri, esnaf, tüccar, işletmecilerdir. Doğu Karadeniz, kendi coğrafyasına sahip çıkıyor, kendi doğasına sahip çıkıyor, yaylasına sahip çıkıyor. Yaptığı işten kazancını Doğu Karadeniz'e yapıyor. Küçük küçük yatırımlarla değerini arttırıyor. Değer artınca yabancıların dikkatini çekti ve kısa sürede önemli bir turizm merkezi haline geldi. Bizde bu yolu izlemeliyiz. Kendimizi büyüterek, emin adımlarla yürümeliyiz. Biz, kendi coğrafyamıza tesisler kurarak bu bölgeyi kalkındırmak için çaba harcamalıyız. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Programda, Ardahan Milletvekili Atalay da Ardahan'ın bugünü ve geleceğine dair bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından söz alan katılımcıların fikir ve önerileri istişare edildi. - ARDAHAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Orhan Atalay Emin Bilmez Ak Parti Ardahan Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Emeklilerin zam farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

Fenomen Danla Bilic, futbolcu Doğan Alemdar'la aşk yaşamaya başladı

İçerisi eksi 10 derece! Sıcaktan bunalan vatandaşlar Buzluk mağarasına akın etti

İçerisi eksi 10 derece! Sıcaktan bunalan vatandaşlar Buzluk mağarasına akın etti

title