Haberler

Akşener, Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesiyle ilgili sessizliğini bozdu: Belden aşağı konuların çok çirkin olduğunu düşünüyorum

Güncelleme:

İYİ Parti lideri Meral Akşener, katıldığı canlı yayında Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi hakkında konuştu. İnce'nin istifasına saygı duyduğunu belirten Akşener, "İstifaya götüren belden aşağı konuların çok çirkin olduğunu ve Türkiye için bunların artık bitmesi gerektiğini düşünüyorum. İçim acıyarak izledim. Bundan sonra ne olacağını bekleyip göreceğiz." dedi.

İyi Parti lideri Meral Akşener Star TV canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesiyle ilgili ilk kez konuşan Akşener, kaset iddialarına ateş püskürdü.

"İÇİM ACIYARAK İZLEDİM"

İnce'nin istifasına saygı duyduğunu belirten Akşener, "Sayın İnce'nin aday olduğu dönemde, zaman zaman eleştirilere maruz kaldığı zamanlarda aday olma hakkına saygı duyulması gerektiğini söyleyen bir kişiyim. İstifasına elbette saygı duyuyorum. Ama istifaya götüren belden aşağı konuların çok çirkin olduğunu ve Türkiye için bunların artık bitmesi gerektiğini düşünüyorum. İçim acıyarak izledim. Bundan sonra ne olacağını bekleyip göreceğiz." dedi.

"SİYASİLERİN GÖREVİ SEÇMENİN GÖNLÜNÜ ALMAK"

Akşener sözlerine şöyle devam etti: "Bütün sonuçlarla ilgili siyasilerin görevi seçmenin gönlünü almaktır. Sandıktan çıkan sonucu beğenmeme gibi bir durumumuz söz konusu olamaz. Milletin gönlüne girememişsek ortaya çıkacak sonuçtan sorumlu olan bizizdir.

"İNCE'NİN KIRGINLIĞI VAR"

İnce'nin bir kırgınlığı var, en baştan beri söylüyorum. Benim yorumum bu. İnce'nin kararını duyduktan sonra Kılıçdaroğlu'yla görüşmedik. Saat 22.00'de CHP'de bir toplantımız var. Seçim günüyle alakalı. Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyada bulunduğu davete de çok olumlu baktığımı söylemek isterim."

Mesut Şahin
Haberler.com - Güncel

Meral Akşener Muharrem İnce İYİ Parti Türkiye İçim Güncel Haberler

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

CHP ile AK Parti heyetleri bir araya geldi! Bayram ziyaretinde soğuk rüzgarlar estiren sözler

CHP ile AK Parti heyetleri bir araya geldi! Bayram ziyaretinde soğuk rüzgarlar estiren sözler

500

Yorumlar (3)

pusatalfa:

Görünüyor ki çok mutlusunuz. Hani böyle şeylere çok kızardınız bu siyasi edepsizlikti ne oldu şimdi millet ittifakını ağızlarda kulaklarda. Ama bu hiç etik değil

78
20
yanıtYanıtla
Ütopik Yorumcu:

Sen adalet diyorsun ya meral savunsana inceye yapılan adaletsizliği sahip çıksana hukuk yoluna başvursana kaçamak açıklamalar felan sizin devrinizde az kaldı bitecek reis seçildikten sonra parti felan kalmayacak sizde bakalım meclise girebilecekmisiniz barajı dahi geçemeyecek duruma geleceksiniz

7
0
yanıtYanıtla
Ütopik Yorumcu:

hdp nin işi bitti seçimde oy alamayacağını anlayınca chp ye yanaştılar teröristten başkası chp ye oy vermez gerçek kürt kardeşim asla chp ye oy atmaz

6
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title