Haberler

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Yazıcı: "Darbeler Halk Diliyle, Siyasi Eşkıyalıktır"

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Darbeler halk diliyle tanımı, siyasi eşkıyalıktır.

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Darbeler halk diliyle tanımı, siyasi eşkıyalıktır. Egemenlik kendi kendisini yönetme, yöneticileri belirleme hakkı millete aittir. Egemenlik hakkı devredilmez, vazgeçilmez, bölünmez parçalanmaz, millet o hakkını kullanır" dedi.

Ümraniye Belediyesi, 28 Şubat post modern darbe girişiminin yıldönümünde '28 Şubat'a Günümüzden Bakmak' konulu panel ve resim sergisi düzenledi. Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı'nda panele AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca konuşmacı olarak katıldı. Panele konuşmacıların dışında Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile birlikte ilçede görev alan STK temsilciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Panel kapsamında konuşmacılar 28 Şubat sürecini, süreçte yaşananları ve günümüze yankılarını vatandaşlara anlattı.

"10 yılda bir bu millet darbeyle muhatap oluyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Nereden nereye o darbe sürecinde söylenmiş sözlerden bir tanesidir. Bugünkü Cumhurbaşkanı için 'Muhtar bile olamaz' demek suretiyle küçümsedikleri Recep Tayyip Erdoğan bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanıdır. O darbe sürecinde birinci derecede hedefte olan insanlar ve kadrolar bugün, hatta 15-16 yıldan bu yana Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim sorumluluğunu milletin takdiri ile üstlenmiş kadrolardır. Hak üstündür. Hep rahmetli Necmettin Erbakan, 'Hak üstün' derdi. Haklı iseniz üstünsünüz. Dolayısıyla yapılan haksızlıklar karşısında haklı olduğu inancıyla mücadele eden kadrolar sonunda üstün geldi, galip oldu. Onlar kolay olmadı. Bizim çok partili demokratik siyasal hayatımızı gözden geçirdiğimizde hemen hemen her 10 yılda bir darbeye maruz kalan bir ülkeyiz. Hani derler ya türlü çeşitli, kimisi açık sıcak, kimisi örtülü, kimisi post modern ama 10 yılda bir bu ülkede darbeyle bu millet bu halk muhatap oluyor" dedi.

"Darbeler halk diliyle siyasi eşkıyalıktır"

Darbelerin ülkeye zararlarına değinen Hayati Yazıcı, "Darbeler halk diliyle tanımı siyasi eşkıyalıktır. Egemenlik kendi kendisini yönetme, yöneticileri belirleme hakkı millete aittir. Egemenlik hakkı devredilmez, vazgeçilmez, bölünmez parçalanmaz, millet o hakkını kullanır. Beğenmiyorsa bunun takdirini yapacak olanlarda millettir. Onun içinde demokrasiler önemlidir. Seçim geldiğinde sandıkta bunun takdirini yapar. Ama bu milleti küçümseyenler bu topraklara düşman olan unsurlarında telkini ve yönlendirmeleriyle her 10 yılda bir bahane uydurmak suretiyle milletin egemenlik hakkına müdahale etmiş ve Türkiye bedeller ödemiştir. Bu darbelerin Türkiye'ye maliyeti 390 milyar TL devasa bir şeydir" diye konuştu.

"15 Temmuz'da akşam başlayan darbe girişimini sabah olmadan engellenmesi tarihte bir ilktir"

15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Yazıcı, "Darbe önlemeyi 15 Temmuz'da aziz milletimiz Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine akşam başlayan alçak darbe teşebbüsünü sabah olmadan bu aziz millet önlemiştir. Bu tarihte ilktir. Bu kazanımların asla geriye dönüşü olmaz. Hiç kimsede bu darbe alçaklığına teşebbüs edemez. 28 Şubat 1997'de Sincan'da Kudüs gecesi yapılmıştı. Afrin Harekatı'nda 22 Ocak'ta ilk şehidimiz Musa Astsubay'ın anısına Mehmetçiğe saygı ve dua gecesi düzenlendi. Türkiye değişti. Türkiye eskiden olduğu gibi ithamlar karşısında susan ve boynunu eğen bir Türkiye yok. Türkiye gücünün farkında, tarihinin derinliklerinden gelen o değerleri içselleştirmiş kadrolar artık edilgen durumdan çıkmış, etken duruma gelmiştir. Bu aziz millet bu kazanımlarını koruyacak diye düşünüyorum" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Harun Karaca Ümraniye 28 Şubat Ak Parti Politika Güncel Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Bakmadan Geçme

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Masterchef'te ana kadroya giren 3. kişi kim? Ana kadroda kimler var? MasterChef yeni bölüm tanıtımı izle!
Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

Ayşe Ateş, eşi Sinan Ateş'in dövdürdüğü gazetecilerden özür diledi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title